Skocz do zawartości

Neverending story - jaki amplituner


mariushg

Recommended Posts

Witam wszystkich

Rozważam wymianę amplitunera i tradycyjnie proszę o pomoc :). Mam teraz starego Pioneer'a VSX-520 i zestaw kolumn Jamo S606, bez suba (nie mam gdzie postawić :|). Mam wrażenie, że Pioneer ma za mało mocy do tych kolumn, dodatkowo funkcje kina domowego są IMO fatalne a 3x HDMI okazuje się być za mało. Rozważam często wskazywane tutaj w interesującym mnie przedziale Denon AVR-X2400H, Yamaha RX-V683 oraz Onkyo TX-NR676. Ten ostatni najmniej mi pasuje, bo nie ma upscalingu, a używam jeszcze konsoli Nintendo Wii (ma tylko złącza cinch, więc teraz nie przez ampli). Z tego względu pasuje mi najbardziej Yamaha, ale biorąc pod uwagę wrażenie braku mocy z Pioneera (który ma wg danych: Front (stereo) 80 W + 80 W Power output (1 kHz, 8 Ω, 0.05 %); 110 W per channel, power consumption 240W), mam spore obawy odnośnie Yamahy, bo nie mogę znaleźć info o faktycznej mocy użytego w niej zasilacza. Denon podaje 500W, co akurat do mnie przemawia.

Muzyki słucham przeróżnej: klasyczny i nie tylko rock, (przede wszystkim Pink Floyd, Dire Straits, Marillion, Dead can dance), jazz, klasyka to głównie piano, chillout i sporo muzyki w stylu relaksacyjnym.

Pozdrawiam,

Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

O ile mi wiadomo Onkyo 676 także skaluje do 4k. Przy najmniej zawsze modele tej serii to miały. Więc sprawdź dobrze.

Moim zdaniem problemem w twoim zestawie są kolumny. Wymieniając amplituner dostaniesz deczko lepsze granie, które wciąż będzie wymagało lepszych kolumn. 

Według mnie idź w yamahe i pomyśl o kolumnach. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, wg danych jest tylko pass-trough, w manualu piszą: The output from the HDMI OUT jack to the TV is the same resolution as the input.

Dodatkowo tutaj mam zestawienie potwierdzające:

https://www.crutchfield.com/Product/CompareTo.aspx?g=10420&compareItems=01|580TXNR676&compareItems=01|022RXV683&compareItems=01|033AVX2400

Jak przeglądałem dostępne dane Yamahy, to wygląda, że może mieć moc zbliżoną do posiadanego Pioneera, a to chyba za mało. Może jest jakiś szczęśliwy użytkownik Yamahy, który da radę sprawdzić fizycznie, jaki zasilacz tam siedzi?

Mariusz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR-X2400H, Onkyo TX-NR676 oraz Yamaha RX-V683 to bezpośredni konkurenci. Rzeczywiście Onkyo nie skaluje do 4K. Natomiast pod względem mocy każde z podanych urządzeń bez problemu prawidłowo wysteruje Twoje kolumny. Pewne ograniczenia w jakości dźwięku jednak moim zdaniem wynikają przede wszystkim z ograniczeń klasy kolumn. Oczywiście zmieniając amplituner możesz liczyć na wyraźną poprawę jakości, jednak nadal wąskim gardłem systemu będą kolumny.

Wracając do amplitunerów wyboru dokonałbym bardziej pod kątem charakteru brzmienia. Onkyo to równe, szybkie, kinowe granie z mocnym basem dobrze kontrolowanym i szczegółową górą pasma. Yamaha jest bardziej efekciarska, eksponuje skraje pasma, trochę od siebie dodaje, prezentując dźwięk bardzo szybki, dynamiczny, energiczny. Denon jest znacznie spokojniejszy, cieplejszy, bardziej plastyczny, dobrze wypełniony, gęsty. Są także pewne różnice w wyposażeniu - Onkyo i Pioneer stawiają na systemy otwarte google chromecast czy DTS Play:Fi, Yamaha ma swój autorski system Music Cast, natomiast Denon system Heos, który znajdziemy także w urządzeniach Marantz.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...