Skocz do zawartości

Kolumny do niewielkiej pracowni do Denona 1500r


Pawel Hankus

Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o poradę. Chcę kupić używane kolumny do mojej pracowni. Plan i zdjęcie pracowni poniżej. Kolumny staną na biurku po obu stronach monitorów, rozstaw 2m. 

Zasilał to będzie wzmacniacz Denon 1500r, źródło to komputer, głównie Tidal HiFi, ale również Soundcloud.

Muzyka - jazz, elektronika, world music. chciałbym, żeby była szeroka scena i dużo detalu.

Budżet do 1000-1200zł (ew. max 1500zł jeśli bedzie warto). 

Znalazłem w fajnym stanie i w tym budżecie:

ELAC CL-82

B&W 602 s2

ASW Cantius 1

B&W 686

B&W 601 S2

Jestem otwarty też na inne sugestie. Proszę bardzo o poradę, nie dam rady ich wszystkich odsłuchać, może ktoś je ma lub miał i może mi coś doradzić.

pozdrawiam

Paweł

 

 

 

prac1.JPG

prac2.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

A może jednak namówię Cię na fabrycznie nowe kolumny? Na pewno musimy szukać kolumn, które będą dobrze grały jako monitory bliskiego pola. Spójrz proszę na Q Acoustics QA 3020, Tannoy Mercury 7.2 oraz Epos K1. Q Acoustics i Tannoy to monitory, które świetnie sprawdzą się w Twoim systemie, to brzmienie pełne, gęste z dobrą podstawą basową, równą górą pasma i przede wszystkim zestrojone do pracy także jako monitory bliskiego pola. Epos to bardziej jasny, analityczny charakter brzmienia.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

A może jednak namówię Cię na fabrycznie nowe kolumny? Na pewno musimy szukać kolumn, które będą dobrze grały jako monitory bliskiego pola. Spójrz proszę na Q Acoustics QA 3020, Tannoy Mercury 7.2 oraz Epos K1. Q Acoustics i Tannoy to monitory, które świetnie sprawdzą się w Twoim systemie, to brzmienie pełne, gęste z dobrą podstawą basową, równą górą pasma i przede wszystkim zestrojone do pracy także jako monitory bliskiego pola. Epos to bardziej jasny, analityczny charakter brzmienia.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Jeśli to będą nowe kolumny to budżet może wzrosnąć do 1500zł za parę. Czy to rozszerza nam pole wyboru?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Nadal pozostaję przy podanych rozwiązaniach. Przy wyższym budźcie na pewno dorzuciłbym świetne monitory Kef Q150.

Czy fakt, że te kolumny mają bass reflex z tyłu (z wyjątkiem eposów) nie jest problemem akustycznym w moim wypadku? Kolumny będą stały 40 do 50cm od ściany, na biurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...