Skocz do zawartości

Wzmacniacz(amplituner) + kolumny


Qba.

Recommended Posts

Cześć,
ostatnio pod choinką znalazłem gramofon ;) Od dawien dawna chodził mi po głowie sprzęt stereo z gramofonem. Niestety, jestem jeszcze w temacie zielony. Chciałbym kupić jakiś amplituner (ewentualnie wzmacniacza i osobno tuner) + kolumny podstawkowe. Budżet to ~1600 zł. Możecie coś polecić na start? Coś co fajnie będzie grało Rock, chillout, czasem elektronikę? Wiem, że szaleństwa nie ma w tym budżecie, ale od czegoś muszę zacząć, a nie chce kupić źle spasowanego zestawu. Mowa oczywiście o używanych podzespołach. Myślałem nad czymś vintage, a jak się uda to nowych kolumnach. Myślałem, na początku o Pioneer SA-508 ewentualnie TX-608 + z czasem tuner + CD. Czy korzysta ktoś z takiego sprzętu? Mam dylemat między vintage, a czymś bardziej współczesnym (na plus przemawia zestaw z pilotem) Jeżeli macie inne propozycję będę wdzięczny.

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam Ci rozwiązanie standardowe:

Denon PMA 560 + jakiś tuner obojętnie sprawny do 150 zł

Tannoy M2 lub M3, M4

M2 to większy monitor, M3ka to zbudowany na tym samym modelu kolumna podłogowa. M4 to troszkę mocniejsze granie. Moim zdaniem w takim pomieszczeniu powinieneś mieć 4ki.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A co myślicie o Yamaha RX-797 Stereo? Jest do kupienia w mojej okolicy, stan podobno bardzo dobry.

ten sam model jest na alle..http://allegro.pl/yamaha-rx-797-top-model-amplituner-stereo-pilot-i7196200118.html

Korzysta ktoś z tego amplitunera i jest w stanie się podzielić wrażeniami jak on gra? Jakie ewentualnie głośniki do niego dobrać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...