Skocz do zawartości

Dobór strumieniowca do zestawu stereo na lampie


wojan81

Recommended Posts

Witam ponownie

Jestem już zdecydowany na zakup zestawu stereo, którego poszukiwania opisywałem z poprzednim temacie. Swoją przygodę z lampami rozpoczynam od modelu LA Audio A60. Jako, że w większości źródłem dźwięku będzie Tidal HiFi, na tym etapie poszukuję odtwarzacza strumieniowego w rozsądnych pieniądzach i o nie najgorszych parametrach.

Gdzieś polecano mi model Oppo Sonica DAC. Ale właśnie jest to również DAC. Czy w ogóle potrzebuję takiego urządzenia do tego zestawu, skoro sygnał ma być wyprowadzany ze strumieniowca do lampy zwykłym RCA? I czy ewentualne przepuszczenie sygnału przez DAC dałoby jakąś korzyść?

Alternatywą jest Auralic Aries Mini (ogromny minus - brak aplikacji na android, jedynie apple) oraz Bluesound Node 2 (wsparcie wszystkich systemów operacyjnych). Głównie zależy mi na obsłudze Tidal HiFi, którą Auralic posiada. Nie wiem jak z Nodem.

Może ktoś starł się z podobną problematyką i jest w stanie coś doradzić.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2 obsługuje nawet MQA, więc można na nim odtwarzać pliki hi-res prosto z Tidala. Bluesound jest od samego początku z Tidalem, więc jego integracja z tym serwisem jest na prawdę solidna.

Co do grania, jeden z naszych klientów ma podłączonego Node'a prosto do swojej lampy Audio Research, zgrywa się jak ta lala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...