Skocz do zawartości

Przebicie na słuchawkach


Recommended Posts

Jesteś pewien, że to przebicie, a nie problem z reprodukcją dźwięku o określonej częstotliwości.

HyperX Cloud, a przynajmniej mój egzemplarz, ma dziurę w wysokich tonach. Nie pamiętam dokładnie częstotliwości. Powiedzmy, że od tonów niskich po 12 kHz wszystko jest słychać. Potem nagle między 12 a 13 kHz nic nie słychać, a od 13 kHz do mojej granicy słyszalności wszystko jest znowu ok.

Może Twój egzemplarz ma to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy do tego jakiekolwiek nagranie mono. Niektóre programy dają mozliwość puszczenia do obu kanałów jednego kanału lub ich zmiksowania do mono L+L , R+R , L+R. Wtedy można to łatwo sprawdzić . Jest jeszcze możliwość ze jedna słuchawka gra ciszej jeśli jest uszkodzona.

W najgorszym przypadku może się zdarzyć ze masz uszkodzony słuch na jedno ucho.

Trzeba to ustalić w pierwszej kolejności. Jeśli faktycznie słychać z jakiegoś powodu ciszej jeden kanał można skorzystać z funkcji balansu w systemie operacyjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym ponowić temat HyperX przestały działać :[ prawy głośnik nie działa.

Szukam słuchawek do 400-500zł głównie rainbow six siege[fps typu csgo] fortnite i jakies single gry to 80% użytkowania reszta to filmy i muzyka.

zależy mi na dobrym pozycjonowaniu i żeby to nie był "gamingowy" crap, najlepiej coś studyjnego.

W oko wpadły mi brainwavz hm5 , czy są to dobre słuchawki jak za cene 350zł?[używki] 

Do tego przydała by się karta dźwiękowa i mikrofon.

Edytowano przez AXeLL1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MobyDick napisał:

Tu masz 570 zł znacznie lepsze słuchawki o charakterze studyjnym AKG K701. Łatwo jest je modować dla zwiększenia basu. Ciekawą opcją wydają mi się również HyperX Cloud Alpha .

tylko chodzi o to że nie mam takiego budżetu na te słuchawki, w sensie nie starczy mi na kartę dźwiękową.

wracając do brainwavz hm5 co o nich sądzisz ? jak za cenę 350 zł jest ok ?

Edytowano przez AXeLL1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do K701 na początek wystarczy to co masz na płycie głównej. Do grania myślę ze nie warto w nic droższego inwestować. W przyszłości możesz pomyśleć o czymś bardziej do muzyki.

Jeśli chodzi o Cloudy Alpha to jeśli Ci odpowiadały te które masz uszkodzone to powinien być krok we właściwym kierunku.

Za jeszcze bardziej opłacalne uważam bardziej outdoorowe Creative Aurvana Live 2. Z brainwavz hm5 nie miałem do czynienia. Wiem ze mają dobre opinie, ale najlepiej poczytaj tu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Do K701 na początek wystarczy to co masz na płycie głównej. Do grania myślę ze nie warto w nic droższego inwestować. W przyszłości możesz pomyśleć o czymś bardziej do muzyki.

Jeśli chodzi o Cloudy Alpha to jeśli Ci odpowiadały te które masz uszkodzone to powinien być krok we właściwym kierunku.

Za jeszcze bardziej opłacalne uważam bardziej outdoorowe Creative Aurvana Live 2. Z brainwavz hm5 nie miałem do czynienia. Wiem ze mają dobre opinie, ale najlepiej poczytaj tu .

Jeżeli chodzi o hyperX'y to miałem 3 pary i żadne nie wytrwały roku użytkowania więc raczej nie chce już mieć styczności z hyperX.

Więc chyba zdecyduje się zakupić brainwavz hm5,ale na pewno nie będą się marnować na mojej integrze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to te starsze to chyba nie będą trwalsze. Chyba czytałeś że mają tendencje do pękania. Te nowsze nie za bardzo widzę do zastosowania w grach. Nie wiem dokładnie jak gra Twoja integra. Jest na najlepszym Realteku, ma wzmacniacz słuchawkowy i użyto do jej budowy dobrej jakości komponentów. Chyba musi być mocna skoro kilka Cloudów puściła z dymem :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Jeśli są to te starsze to chyba nie będą trwalsze. Chyba czytałeś że mają tendencje do pękania. Te nowsze nie za bardzo widzę do zastosowania w grach. Nie wiem dokładnie jak gra Twoja integra. Jest na najlepszym Realteku, ma wzmacniacz słuchawkowy i użyto do jej budowy dobrej jakości komponentów. Chyba musi być mocna skoro kilka Cloudów puściła z dymem :) .

Można wiedzieć dlaczego nowe hm5 będą słabe do gier ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...