Skocz do zawartości

Kino domowe za ok. 20 tyś zł. Jakie elementy? HELP!


DEFTRONIC

Recommended Posts

Cześć. Mam pytanie dotyczące zestawienia elementów kina domowego, w przedziale cenowym do 20 tyś zł (elementy audio). Nie jestem audiofilem, aczkolwiek słucham sporo różnej muzyki (rock, blues, jazz, nowe brzmienia) i generalnie mam niezły słuch. Ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia z kolumnami B&W (kiedyś kupiłem wzmacniacz DENONa i kolumny DM 601 B&W, które bardzo mi odpowiadały), wstępnie zdecydowałem się na kolumny tej właśnie firmy (design, wykonanie i brzmienie odpowiednie, do różnych odmian rocka) tj. przód B&W 704 (albo 703), tył 805S, centralny... jeszcze nie wiem. Natomiast KOMPLETNIE nie mam pojęcia jaki amplituner (lub końcówka mocy/procesor dzw.). Pokój w którym to chcę umieścić ma kształt prostokątu (wymiary 3.2 m x 6 m). Ekran wisi na środku dłuższej ściany. Po jego stronach były by kolumny wolnostojące (odległość do kanapy jakieś 2.5 m może trochę wiecej), a po przeciwległej stronie monitory na podstawkach. Teraz najważniejsze czyli pytania:

- czy te kolumny nie są za duże na takie pomieszczenie?

- czy brzmieniowa są ok?

- jaki wzmacniacz do tego?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Postaram się też odpowiedzieć na pytania gdyby się pojawiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgadzam się z Audionetem że Denon byłby bardzo dobrym wyborem.Sam posiadam Denon 4306 a Tobie polecałbym model z najnowszej serii 4308.Posiada on już wszystkie nowe dekodery.Mój ampli posiadam od roku i jestem z niego bardzo zadowolony.Nie wiem jak on zabrzmi z kolumnami które proponujesz ale myśle że sobie poradzi z każdymi.Polecam i pozdrawiam .Jeszcze zapomniałem o DVD.Tutaj mógłbym polecić Denon 2930 albo 3930.Jeszcze mógłbyś się zastanowić nad kupnem już Blu-reya dobrej marki.Pieniądze które chcesz przeznaczyć są duże i napewno coś znajdziesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedź. Też pomyślałem, że skoro wcześniej tandem DENON I B&W świetnie się sprawdzał, to może znowu warto spróbować. Pół dnia wczoraj siedziałem czytając testy i opinie. Wstępnie wybrałem model AVR-3808. Jednak może faktycznie powinienem wybrać AVR-4308 (WiFi). Dzisiaj jadę do salonu sprawdzić jak to wszystko gra i wygląda. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ostatecznie zdecydowałem się na Denon AVR-4308, B&W 703, B&W705, B&W HTM7, BTW PV1 oraz standy FS700. Póki co nie zdecydowałem się na zakupu playera blue-ray (chwilowo do odtwarzania filmów posłuży PS3). Podobno za tydzień ma się pojawić w sprzedaży nowy model playera Denona - wtedy zdecyduję. Zastanawiam się tylko czy warto kupować oddzielnie odtwarzacz CD/DVD? Czy różnice w jakości dzwięku będą na tyle duże (pomiędzy dobrym playerem Blue-Ray a DVD/CD), że będzie to dla mnie uchwytne? W środę ma pojawić się sprzęt i technik, który to zainstaluje. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu.Z amplitunera będziesz napewno zadowolony.O głośnikach nie piszę bo ich nie słyszalem.A czy będziesz słyszał różnice między CD a DVD- napewno tak.Dłuższy czas słuchałem muzyki na DVD Denon 2930 i muszę stwierdzić że jakość była bardzo dobra tylko przy słuchaniu płyt SACD.Przy tzw.normalnych płytach CD czegoś jej brakowało.Zdecydowałem się zakupić osobno odtwarzacz CD.I co się zmieniło?.Przede wszystkim dynamika nagrań i szczegołowość.Scena jest bardziej poukładana.Ogólnie lepiej.Takie jest moje odczucie.To nie znaczy że słuchanie płyt z DVD jest tragiczne.Absolutnie nie!.Jest po prostu inne.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Właściwie to wiem, że masz rację (wieki temu miałem możliwość porównania płyty "Vs" Pearl Jam na oryginalnym mini-disc'u i płycie CD - było trudno jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze, ale faktycznie brzmienie było zauważalnie inne). Problem tylko w tym, że "boję się" trochę słuchać moich starych płyt CD na tej klasy sprzęcie. Mają już swoje lata (często pierwsze wydania) i co za tym idzie jakość produkcji jest różna (np. płyta Hey "?" jest dla mnie nie dosłuchania pod lepszym sprzętem). Hmm... Podjadę jutro jeszcze raz do salonu z płytami Alice In Chains, Tool'a, Masive Attack i zremasterowanego Hendrixa. Sprawdzimy i może się zdecyduję na zakup. Dzięki za info i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...