Skocz do zawartości

Głośniki 5.1


rad25

Recommended Posts

Witam. Na początku proszę o wyrozumiałość ponieważ jest to mój pierwszy post na forum.Po kilkunastu latach eksploatacji głośników kina domowego przyszedł czas na ich wymianę. W tej chwili mam zamontowany system  5.1 PHILIPS FB 975 + subwoofer aktywny PHILIPS FB 301. Podpięta całość jest pod amplituner DENON AVR -X1200W. Tak jak pisałem głośniki użytkowane są od kilkunastu lat a w między czasie zmieniłem tylko amplituner. Zestaw służy głównie do nagłośnienia filmów i czasami do posłuchania muzyki. Chciałbym zmienić głośniki wraz z ze zmianą wystroju salonu, który ma 30m/kw. Głośniki fabrycznie przeznaczone były do postawienia na podłodze ale kilka lat temu zmieniłem ich miejsce i zamontowałem uchwyty do powieszenia na ścianie. I tak ten stan trwa kilka lat, ale tak jak wspomniałem wcześniej zmienia się wystrój salonu i trzeba wymienić nagłośnienie. Dlatego proszę w miarę możliwości o poradę w doborze głośników 5.1. Amplituner zostanie, chciałbym wymienić tylko głośniki. Na ten cel przeznaczam 3500zł. Głośniki nadal mają być zawieszone na ścianie. Bardzo proszę o fachową poradę. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Do 30m głośniki zawieszone na ścianie?

A nie lepiej wybrać set Taga 606 V3 + Klipsch R12SW?

Jeśli koniecznie chcesz sprzęt do montowania na ścianie to albo Cantom Movie 365 lub tańszy 265 lub set oparty o Magnat Quantum 673+673+67+6725. Z tym że tu przydały by się jednak standy. Albo bardzo solidne uchwyty.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolumny podłogowe z przodu nie mają racji bytu bo nie mam bardzo gdzie ich ustawić. Dlatego muszą wisieć na ścianie a ich max wysokość to 30cm. Myślałem nad jakimś zestawem Polk Audio. Tylko nie wiem jak on się spisuje muzycznie. Myślałem nad zestawem Polk Audio TL2 + Polk Audio PSW110. Może ktoś się wypowiedzieć w tej kwestii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...