Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

3 godziny temu, hasos napisał:

S4Home - macie te  polk audio RTi a5 kolegi Pędraka?

Jestem poza salonem ale albo A5 albo A7 są na ekspozycji. Jak nie mamy 5tek to dwa dni i są u nas. 

2 godziny temu, bartek2 napisał:

Magnad Quantum 727 słuchałeś? Jeden z forumowiczów bardzo sobie chwali z 803-ką

Są dostępne

Oj to blądzisz po wzmacniaczach. A kolumn nie masz. Wzmak się dobiera pod kolumny. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Błądzę - to dobre określenie.

Czy najpierw kolumny? W moim przypadku sprawa wygląda tak, że to wzmacniacz jest tu kluczowy, bo musi być w odpowiedniej cenie, posiadać dac i mieć cieplejszą charakterystykę i grać z maliną. Tu pole jest dość zawężone, a łatwiej też znaleźć sklep, gdzie można coś posłuchać u mnie. 

Przesłuchałem sporo kolumn z 803 i nic to nie dało - bo jak mam się zdecydować na kolumny, skoro wszystko gra sucho i nie tak? Stwierdziłem więc, że jak ustalę wzmacniacz, który gra mi dobrze z daną kolumną, to znaczy lepiej niż Yamaha, a te kolumny to póki co heco 700 i bronze 6, to będę wtedy mógł precyzyjniej dobrać kolumny, nawet zamówić coś do domu. A tak nie mam z czym ich potestować, bo nie posiadam żadnego sprzętu. A do Oświęcimia trudno mi się coś zebrać :) Ale chyba nie będzie rady.

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, lampa mogłaby być super. Zerkałem na Yaqiny, nie wyszłoby tak źle, ale fakt, trochę drożej.

Są oczywiście sprzęty, które mogłyby mnie zainteresować: Naim, Musical Fidelity, Atoll, ale trochę wysoki dla mnie budżet.

I teraz pytanie: czy lepszy jest droższy wzmacniacz czy kolumny? Dobry wzmak zagra dobrze i z gorszymi kolumnami, ale lepsze niekoniecznie ze słabym wzmakiem - chyba :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci radzę , tańszy wzmacniacz typu onkyo 8250 i do tego jakieś fajniejsze kolumny - przecież to głównie one brzmią , albo ja głuchy byłem na odsłuchach ;)

Ale też skoro mnie sapphire 25 dudnił na 8270 , i tak samo dudnił u play video (na yt ma parę filmików) na marantz , to jednak nie miało to znaczenia jaki wzmak skoro kolumna grała w podobnym "klimacie".

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hasos napisał:

Błądzę - to dobre określenie.

Czy najpierw kolumny? W moim przypadku sprawa wygląda tak, że to wzmacniacz jest tu kluczowy, bo musi być w odpowiedniej cenie, posiadać dac i mieć cieplejszą charakterystykę i grać z maliną. Tu pole jest dość zawężone, a łatwiej też znaleźć sklep, gdzie można coś posłuchać u mnie. 

Przesłuchałem sporo kolumn z 803 i nic to nie dało - bo jak mam się zdecydować na kolumny, skoro wszystko gra sucho i nie tak? Stwierdziłem więc, że jak ustalę wzmacniacz, który gra mi dobrze z daną kolumną, to znaczy lepiej niż Yamaha, a te kolumny to póki co heco 700 i bronze 6, to będę wtedy mógł precyzyjniej dobrać kolumny, nawet zamówić coś do domu. A tak nie mam z czym ich potestować, bo nie posiadam żadnego sprzętu. A do Oświęcimia trudno mi się coś zebrać :) Ale chyba nie będzie rady.

Wg mnie, skoro CXA Ci odpowiadał, to dobierz do niego kolumny. Masz po prostu już konkretny pkt zaczepienia.

Rzecz jasna to tylko i wyłącznie Twoja decyzja:) Piszę tak obserwując Twe wpisy: wzmak jest, kolumn jeszcze nie ma. Ja poszedłem właśnie taką drogą i jestem zadowolony.

Moja sugestia: wypożycz CXA, poradź się Piotra co prócz RTi A5 (choć niekoniecznieB|) by Ci zaproponował na odsłuch (2,3 modele kolumn), ustalcie to i czekaj na przesyłkę.

Wydaje mi się to najrozsądniejszym rozwiązaniem. Inaczej ciągle będziesz miał zbyt duży rozrzut w propozycjach, a co za tym idzie mętlik w głowie...:D

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"siódemki" mogą sprawić (choć nie muszą), że będziesz miał wrażenie zbyt dużego dźwięku. 

Wiesz, nie chodzi o to by przysłowiowo "słonia wsadzić do akwarium":D Granie ma być dla Ciebie "akuratne". Nie za małe, nie za spektakularne. W sam raz.

Między "piątkami", a "siódemkami" niby tylko 50W różnicy...

Ja apropos "5" czuję potężne wybrzmienie lecz nie mam z tym problemu z racji cichego słuchania muzy; lub trochę głośniejszego, ale bez szaleństwB|

W moim metrażu moc jest, dźwięk odpowiednio dociążony, bas akuratny, nocne plumkanie z uśmiechniętą japą...:1_grinning:

Czytanie opinii, rzecz względna. Twoje uszy mają zdecydować o zakupie, pamiętaj o tym^_^

 

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak yamahy mi wrócił z serwisu , i powiem tyle - do zrobienia imprezy w domu super , ale jak dla mnie do spokojniejszego słuchania to mi bardziej onkyo pasuje ;)  No chyba ,że po "odnowie" musi się yamaha wygrzać :P 

Basu wali tyle ,że mi podłogą trzęsło a nie podkręcałem nic ... dokręciłem loudness do 10ki , uspokoiła się góra , bas miażdżący :D kurde nie wiem jak mateo może mieć problemy z generowaniem niskich Hz w yamaszce :( 

Na szybko nagrałem ;)

 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hasos napisał:

Nawet na nagraniu słychać jamahowość Yamahy :)

Wg mnie to jest spoko jak ma się ~15 lat , ale jak człowiek starszy to już lekko może męczyć ;)  dlatego wg mnie onkyo jest dobrym wyborem do 3000zł , następnym krokiem to lampa.

Mnie zastanawia jak u mateo 803 z MA silver 10 nie generowały basu , przecież to powinno mocniej trząść niż moje małe focale :P 

 

Dodam jeszcze iż wydaje mi się ,że do "rockowego" grania lepsza może być yamaha , gitary takie jakby przyjemniejsze względem onkyo... no nic trzeba będzie pomyśleć o selektorze kiedyś by na 2 "zasilacze" jechać i 1 parę kolumn

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 60 jest tutaj faworytem. Parowałeś go z Zensorami 7 i lipa? U mnie na rejonie koleżka ma właśnie taki zestaw i w jego pomieszczeniu gra to bardzo przyzwoicie. CXA to super wzmak za niewygórowaną kwotę :) Może być również tak, że wymagasz więcej od brzmienia, niż oferują kolumny z tej półki cenowej, dlatego na wszelki wypadek sprawdziłbym coś z propozycji kolumn podstawkowych.. Będzie klasa lub dwie wyżej w tej samej cenie. Nie masz wielkiego pomieszczenia, więc na brak basu narzekał na pewno nie będziesz :). Jeżeli chodzi o Marantza, to uważam, że jest to fajny wzmak, ale wycenili go troszeczkę kosmicznie :P Jest też bez wątpienia mniej wydajny prądowo od 60 ;) CA jest dla Mnie bezpieczniejszym wyborem, ponieważ gra "równiej" i nie obnaża tak strasznie słabszych nagrań. Rotel Mi w ogóle nie podszedł, ale może to wina kolumn (Emit 20).    Na Twoim miejscu zostałbym przy CA 60, tylko trzeba sprawdzić u siebie, z którymi z wymienionych kolumn podejdzie Ci najbardziej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zonsory 7 słuchane były z Yamahą, dlatego idę raz jeszcze posłuchać tylko CA i sprawdzić z nimi poprzednio słuchane kolumny.

Zrobiłem sobie taki spis wzmacniaczy z dac, od drogich po tańsze, ale może te drogie dałoby się jakoś sensownie zrabatować :), i wyszło mi takie coś. Na co tu warto zwrócić uwagę?

I jeszcze pytanie: lepiej tańszy wzmacniacz i do tego dac (np. 2 tys. + 2 tys.), czy lepiej droższy wzmak (4 tys.), ale z wbudowanym dac?

Lista wzmacniaczy:

Musical Fidelity M3si

Hegel H80

Cambridge Audio CXA80

Advance Acoustic X-i105

Cambridge Audio CXA60

Advance Acoustic X-i90

Marantz PM 7005

Indiana Line Puro 800

Vincent SV-400

Advance Acoustic X-i75

Rega Brio-R

 

I kolumny:

 

Castle Audio Knight 5

Polk Audio RTi A5

Monitor Audio Bronze 6

Focal Chorus 716

Heco Aurora 700

 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w przetworniki nisko-średnio tonowe przynajmniej 16,5cm i najlepiej nie "metalowe" jak w MA silver , ale to tylko moja opinia ;)  Wydaje mi się ,że takie silver-owe przetworniki dają "płytszy" basik.

Nie wiem czy słuchałeś silverów 6 , ale focal to taki kompromisowy wybór do 20m^2 wg mnie , niekiedy góra jest zbyt nachalna (zależnie od utworu) ,ale można to sobie odpowiednio ogarnąć.

Ciekawe jak POLK by zagrały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pędrak napisał:

Jeszcze jedna, wydaje mi się, istotna uwaga...

Polki są głębokimi skrzynkami - 32cm, a z tylnym dyfuzorem naprzeciw tylnego BR-u niemalże 39 cm.

To tak dla Twojej wiadomości^_^

To jest ważne , bo na żywo takie kolumny przytłaczają ,a w niedużym pomieszczeniu tym bardziej ;)  Sapphire 25 czy dynavoice df-6 są głębokie , a jak stały pylony obok focali to była spora różnica w gabarytach. Akurat wielkość skrzynki pylona powoduje mocne dudnienie tej kolumny ale to szczegół :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...