Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/03/kolumny-pylon-sapphire-25.html

a propos testów , to w tym powyżej zgadzało się jedynie iż pylon robi super stolarkę , reszta to "banialuki" :D 

s4home może napisz coś więcej o magnacie mr780 , jak to gra , ew. sprawdźcie z heco aurora 700 czy dali opticonami które to wrzucałem wcześniej iż są gdzieś w promocji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2018 o 19:00, Pędrak napisał:

"siódemki" mogą sprawić (choć nie muszą), że będziesz miał wrażenie zbyt dużego dźwięku. 

Wiesz, nie chodzi o to by przysłowiowo "słonia wsadzić do akwarium":D Granie ma być dla Ciebie "akuratne". Nie za małe, nie za spektakularne. W sam raz.

Między "piątkami", a "siódemkami" niby tylko 50W różnicy...

Ja apropos "5" czuję potężne wybrzmienie lecz nie mam z tym problemu z racji cichego słuchania muzy; lub trochę głośniejszego, ale bez szaleństwB|

W moim metrażu moc jest, dźwięk odpowiednio dociążony, bas akuratny, nocne plumkanie z uśmiechniętą japą...:1_grinning:

Czytanie opinii, rzecz względna. Twoje uszy mają zdecydować o zakupie, pamiętaj o tym^_^

 

Czy to nagranie w jakiś sposób oddaje charakter polków? Bo nawet tu słychać głębokość basu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/03/kolumny-pylon-sapphire-25.html

a propos testów , to w tym powyżej zgadzało się jedynie iż pylon robi super stolarkę , reszta to "banialuki" :D 

s4home może napisz coś więcej o magnacie mr780 , jak to gra , ew. sprawdźcie z heco aurora 700 czy dali opticonami które to wrzucałem wcześniej iż są gdzieś w promocji

Zrobię jego test chyba. Przybliżę go użytkownikom. I pozwól że przemilczeć link ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

Zrobię jego test chyba. Przybliżę go użytkownikom.

No koniecznie.

Wydaje mi się ,że wiele osób kojarzy magnata ze skrzynkami na tyle w maluchu (kuzyn tak miał) :D Dlatego też obawiają się kolumn tej firmy , a wolą jakieś bardziej "fancy" ... a ten wzmak hybrydowy może być ciekawą opcją szczególnie w tym budżecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hasos napisał:

Czy to nagranie w jakiś sposób oddaje charakter polków? Bo nawet tu słychać głębokość basu. 

 

hasos, YT i ogólnie żadna strona internetowa nie mogą odzwierciedlać dźwięku:$

Ja jako zadowolony użytkownik mogę Ci je zarekomendować jednak nie traktuj mego zdania apropos nich jako pewnika.

Twoje i tylko Twoje uszy mają być wyznacznikiem decyzji w kwestii zakupu.

Moim zdaniem będziesz zadowolony, ale to tylko przypuszczenie i teoria...

Każdy z nas inaczej odbiera i definiuje dźwięki, zapachy, wrażenia wzrokowe etc.

Polegaj tylko na swoich odczuciach, sugestie traktuj z rezerwąB|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie poczytam.

Tak się zastanawiam - w każdej dziedzinie, czy to foto, motoryzacja czy komputery, zawsze są jakieś modele, które można uznać za najciekawsze przykłady, o bardzo dobrej jakości i stosunku wobec ceny. Czy w audio są takie modele kolumn, wzmacniaczy, które można uznać za wybitne, mimo przystępnej ceny? Kolumny w granicach 4-5 tys. i wzmacniacz ok. 3-4? W kategorii grania dociążonego, wypełnionego i ocieplonego, ewentualnie neutralnego?

3 minuty temu, Pędrak napisał:

hasos, YT i ogólnie żadna strona internetowa nie mogą odzwierciedlać dźwięku:$

Ja jako zadowolony użytkownik mogę Ci je zarekomendować jednak nie traktuj mego zdania apropos nich jako pewnika.

Twoje i tylko Twoje uszy mają być wyznacznikiem decyzji w kwestii zakupu.

Moim zdaniem będziesz zadowolony, ale to tylko przypuszczenie i teoria...

Każdy z nas inaczej odbiera i definiuje dźwięki, zapachy, wrażenia wzrokowe etc.

Polegaj tylko na swoich odczuciach, sugestie traktuj z rezerwąB|

To jasna sprawa. Tak zapytałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z przypuszczeniem...

Masz już w miarę wyklarowane typy co do zakupu?

Pytanie stąd iż mam wrażenie, że jednak wciąż nie jesteś zdecydowany...B|

Typem w pewnym momencie był CXA lecz teraz chyba znów ponownie masz niesprecyzowane myśli:D

Konkretną decyzję wreszcie będziesz musiał podjąć chyba, że podchodzisz na razie do tego na lajciexD

W sumie to naprawdę ciekaw jestem co ostatecznie będzie muzycznie Cię satysfakcjonowałoB|

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw :)

Tak, wstępnie wybrany jest CA, jutro porównam z Marantzem i być może z Naimem (to dla porównania, jak gra trochę wyższa półka, niby ocieplona).

W zasadzie ten CA to pierwszy wzmacniacz, który mi się spodobał - wcześniej były ampli, które nie spełniały wymagań, i NAD 326, który był taki se, więc dopiero zaczynam, bo straciłem czas na ampli. A ciśnienia nie ma, 7-8 tys. piechotą nie chodzi, więc nie będę wybierał na łapu capu. 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno orzec opłacalność czegoś jeśli takie ma silver 6 kosztowały 5800 a teraz ~3500zł ;)  a trzeba zawsze patrzeć na cenę wstępną by oceniać.

Wg mnie dobrze wycenione są onkyo 8250 / 8270 , yamaha 602 , wiem że są jeszcze nady , itp. ale ja bym raczej zwrócił uwagę na onkyo 8270 (cena poniżej 3000zł) , ew. w/w magnat (po odpowiednim rabacie) , nie należy się kierować "modą" forumową , a tym co Ci się spodoba ;) 

Z kolumn to po sobie wiem ,że focal chorus 716 w cenie ~4tyś kpl to bardzo dobre granie , kolumny ładnie się prezentują , dają radę na dole , średnicy , górze (w niektórych utworach może być perkusja wysunięta - na yamaszce "cofnąłem" to loudnessem)

Dynavoice df-6 ~3,5tyś kpl z uwagi na wstęgę , wygląd i ogólnie , też super propozycja 3 drożne duże kolumny, chociaż ktoś wspominał iż nie wiadomo kto im głośniki produkuje i potrafiło gumy "urywać".

Pylon sapphire 25 ~3tyś kpl przy odpowiednim wzmacniaczu (być może musi je mocniej coś napędzać by nie były ospałe i dudniące) to też dobry wybór , szczególnie jak się wybierze topowe wykończenie

Musisz hasos wybrać 2 wzmaki i ze 3 pary kolumn i potestować , ja bym wybrał focale , dali opticony (na przecenie) i w/w polki (może zaskoczą) , do tego wziąłbym onkyo 8270 i magnata mr780 , jak budżetu zostanie to bym dobrał arcam irdac (ten za ~2tysie)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło też ma duży wpływ , właśnie przetestowałem iż pc hdmi vs optykiem do ampli zmienia mocno dźwięk , na optyku bas mocniejszy i to tak odczuwalnie , & jakoś scenę poszerzyło (lel) ...:D ciekawe czy odpowiedni DAC "uratowałby" brzmienie yamahy 803 :P 

Chyba trzeba będzie pomyśleć kiedyś o takim diwajsie pod PC

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie ,że zmieniając przekaz z PC na optyka uzyskałem tak mocny bas , że nie sądziłem iż focale tak grają ...

Julia Michaels - Issues (polecam zabrać na odsłuchy) - wszystko drżało w pokoju w odległości 2a (a = odległość między kolumnami). Trochę "powietrza" zabrało ,ale fajna opcja z innym brzmieniem ;D

I pomyśleć iż na odsłuchach w salonie audio nie ma możliwości takich dokładnych testów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie jeszcze pytanie: mnie na start ma być Malina, ale czy to jest dobre rozwiązanie? Czy gra to naprawdę dobrze np. względem takiego odtwarzacza sieciowego w granicach 2 tys. zł? Czy gdyby się okazało, że trafi się jakiś dobry wzmacniacz bez daca, to czy jest sens kupić dac typu Boss pod Malinę? Czy to zagra na poziomie? Bo dziś słucham Marantza 8005 a on nie ma daca.

12 godzin temu, Kubakk napisał:

Bawi mnie ,że zmieniając przekaz z PC na optyka uzyskałem tak mocny bas , że nie sądziłem iż focale tak grają ...

Julia Michaels - Issues (polecam zabrać na odsłuchy) - wszystko drżało w pokoju w odległości 2a (a = odległość między kolumnami). Trochę "powietrza" zabrało ,ale fajna opcja z innym brzmieniem ;D

I pomyśleć iż na odsłuchach w salonie audio nie ma możliwości takich dokładnych testów

Panowie, takie jeszcze pytanie: mnie na start ma być Malina, ale czy to jest dobre rozwiązanie? Czy gra to naprawdę dobrze np. względem takiego odtwarzacza sieciowego w granicach 2 tys. zł? Czy gdyby się okazało, że trafi się jakiś dobry wzmacniacz bez daca, to czy jest sens kupić dac typu Boss pod Malinę? Czy to zagra na poziomie? Bo dziś słucham Marantza 8005 a on nie ma daca. A może coś innego niż Malina i niedrogiego, żeby można podłączyć dysk przez usb z muzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hasos napisał:

zawsze są jakieś modele, które można uznać za najciekawsze przykłady, o bardzo dobrej jakości i stosunku wobec ceny. Czy w audio są takie modele kolumn, wzmacniaczy, które można uznać za wybitne, mimo przystępnej ceny?

Tak. Ale nie będziesz wiedział co to za modele, że względu na panujące w sieci opinie. Każda opinia ma swoje drugi dno. I o ile takie produkty istnieją o tyle sam musisz do nich dotrzeć. 

Malina to wybitny transport. Ale jeśli chcesz z niej korzystać z wyjścia RCA to jest po prostu ok. Natomiast jeśli wyjdziesz cyfrowo i wejdziesz do daca to gra jak rasowe transporty. W branży audio były by znacznie droższe. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

 

Malina to wybitny transport. Ale jeśli chcesz z niej korzystać z wyjścia RCA to jest po prostu ok. Natomiast jeśli wyjdziesz cyfrowo i wejdziesz do daca to gra jak rasowe transporty. W branży audio były by znacznie droższe. 

 

Rozumiem, że podłączenie cyfrowe z CXA60 jest możliwe? Czy będzie lepszy niż WXAD-10?

Czy do WXAD-10 można podpiąć dysk po usb z muzyką?

 

Wróciłem więc z odsłuchu. Porównywałem CXA60/80 (między nimi jakoś trudno było mi wychwycić różnicę) z Marantzem 8006. Marantz grał przyjemnie, ale jednak CA jest dużo bardziej różnorodne na basie, bo bas jest bardziej konturowy. W Marantzu jest większy pomruk, otoczka, i gubi się trochę różnorodność. W utworze Kari Bremens "Skrik" jest prowadzony nisko bas, który miesza się z bębnem. Na Marantzu trudno było odróżnić różnorodność bębnów i gitary basowej. Słuchałem tego na Heco Aurora 700. Co ciekawe porównywaliśmy te wzmaki z Heglem 90, który się wygrzewał, zanim przyszedłem. Pięknie grające urządzenie. Szczegółowe, ale aksamitne, aż się miękko robiło  W każdym razie kontrola basu w CA była bardzo podobna. Oczywiście Hegel miał o wiele lepszą przestrzenność i planowość tych basów, ale kontrola była bardzo podobna i miękkość też. Także stanie prawdopodobnie na CA, jeśli nie znajdę czegoś innego do posłuchania jeszcze.

Teraz kolumny:

Tannoy 6f - przestrzeń bardzo przyjemna, ale z jakimś takim sorround pogłosem. Jakby granie dochodziło z muszli koncertowej, trochę z oddali. Góra dość otwarta, ale przyjemna. Nie podobał mi się dół, najniższy bas był zbyt twardy, a wyższy trochę odchudzony. W gitarę basową trzeba było się wsłuchiwać. Szukam przestrzenności, ale chyba takiej, która ma mniej takiego muszlowego pogłosu.

Heco Aurora 700 - jak przyszedłem grały z Heglem 90, też się wygrzewały od wczoraj. Cóż to był za aksamit  Bas zwarty, ale taki mięciutki, wokale, wszystko, mimo dość jasnego przekazu, bardzo miłe. Heco zagrały bardzo dostojnie. Widać, że to dobre kolumny, jak się je podłączy pod taki wzmacniacz. Z CA też było przyjemnie, bas słyszalny nawet cicho, więc góry niż w Tannoyach, bardziej  z przodu, w Tannoyach bardziej z tyłu. Średnie też dalej w Tannoy, w Heco bardziej z przodu. Ale tu słabo z przestrzenią i oderwaniem dźwięku od kolumn, na czym mi też zależy. Fajne oderwanie nastąpiło na 8f, ale to już duże skrzynie i bas równie twardy.

Bronez 6 - tu dużo średnich, ale bas bardzo schowany, po cichu prawie niesłyszalny.

I teraz pytanie w kwestii Heco i Pylon Diamond 25, które mnie zainteresowały, ale nie miałem ich okazji posłuchać - jak oceniacie je względem tych powyższych kolumn? Czy bas mają miękki czy twardy jak w Tannoyach? Góry jest więcej niż w Tannoyach? Jak z przestrzenią, której trochę mi brakowało w Heco. Pylony są w jakiś sposób dociążone czy to raczej neutralne granie? Czy grają bardziej do przodu, czy z oddali, w głąb?

Będę wdzięczny za kilka słów, bo zastanawiam się, czy ich nie wypożyczyć.

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA bronze 6 - słabizna ? Bo opis jak MA silver 6 , że basu nie ma za bardzo , a dziwne bo to duże kolumny prawie jak ma silver 8/10.

Jeśli lubisz się delektować brzmieniem każdego instrumentu w piosence to focal by Cię zachwycił ;) Wczoraj sobie testowałem koncertowe kawałki HIM-u , przy optyku super brzmiały flażolety gitarowe , czy gitara basowa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle mało, co mało szczegółowy. Bronze mają dość wycofany bas, grający gdzieś głęboko i nie jest on jakoś dobrze słyszalny. 

A właśnie - były jeszcze PARADIGM MONITOR 9 V.7. Całkiem przyjemne granie, dobre pod rocka. Świetna przestrzenność i taka przejrzystość basu, duża jego różnorodność. Ale reszta pasma jakaś taka dziwnie skrojona. 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...