Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

6 godzin temu, hasos napisał:

Rozumiem, że podłączenie cyfrowe z CXA60 jest możliwe? Czy będzie lepszy niż WXAD-10?

Dźwiękowo TAK. Ale malina ma mniejsza funkcjonalność. Zdecydowanie. Musisz zainstalować oprogramowanie pod konkretny cel. WXAD 10 ma wszystko w jednym.

6 godzin temu, hasos napisał:

I teraz pytanie w kwestii Heco i Pylon Diamond 25

700 musisz porównywać z 28mi.

5 godzin temu, Kubakk napisał:

MA bronze 6 - słabizna ? Bo opis jak MA silver 6 , że basu nie ma za bardzo , a dziwne bo to duże kolumny prawie jak ma silver 8/10.

Bronze 6, Silver 6, Silver 8 i Silver 10. Każde grają inaczej. Pozwólcie, że nie będę się rozpisywał. Ale jeśli ktoś słuchał 6tek to nie może pisać o 10tkach.

 

 

Filmy z YT?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 minut temu, Kraft napisał:

Ale co idzie? Źródło masz przecież w Onkyo.

Ahm "malina" ... no ale jakby jakieś inne źródło było , dla mnie to lekkie sci-fi to urządzenie.

W grach drużynowych wolę sprzęty na kablu by nie było opóźnień , nie lubię wi-fi itp. dlatego w takie tematy się nie zagłębiam

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mini komputer. Instaluje się na nim odpowiednie oprogramowanie, do czego będzie używana. Ma dużo mniejsze szumy i zniekształcenia od klasycznego pc. Podłączając się ją za pomocą specjalnych dodatków. Do audio wykorzystywany jest najczęściej hifiberry digi + pro. Znakomite wyjście. Rzadziej analogowo, bardzo zadko, ja nawet nie spotkałem przez USB.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubakk napisał:

Olej yamahę , bier onkyo 8270 + kozacki DAC jeśli Ci będzie mało :D 

Ale po tym, jak przesłuchałem kilka wzmacniaczy, nie ma powrotu do aplitunera. Za ok. 2700 mam CA + 500 zł malina. I to granie nieporównywalne do amplitunera. Zwłaszcza jeśli chodzi o dociążenie grania. Z ampli zawsze jest płasko, a słuchałem już różnych konfiguracji. 

Tak to wygląda po złożeniu

20150026_1.jpg

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest ta Kari Bremens  masz może jeszcze coś ciekawego do posłuchania? 

Głos miły bardzo do posłuchania szkoda że nie śpiewa po francusku, jednak francuski według mnie brzmi lepiej, jakoś tak łatwiej się odbiera.

Instrumenty również ciekawe  bardzo różne, dużo bębnów- perkusji dobrze brzmi miły mocny bas, fortepian i inne świetnie brzmienie, dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nią zachwycony. Właśnie ten norweski jest taki intrygujący, bo w sumie nie wiadomo, o czym śpiewa. Ma jedną płytę po angielsku.

Sprawdzę w domu, bo mam jeszcze płytę ze skandynawskimi kołysankami. Świetna realizacja, genialnie wmontowany wokal, właśnie tak kołysankowo, jak śpiewanie do ucha. Sprawdzone : https://www.discogs.com/Various-Go-Natt/release/6900565. I The trio of Oz.

Z moich ostatnich odkryć to polecam jeszcze: SOHN "Tremors", Jessie Ware (myślałem, że to taki zwykły popik, a to bardzo dobre jest), dużo dobrej muzy, w innym jednak klimacie, jest tu: https://www.youtube.com/channel/UCYY_YLVWFI_IZ51Eu6x9bgA. Z wokalnych kobiet to Patricia Barber, Marianne Faithfull. Polecam też Marilyn Mazur, Jan Garbarek - "Elixir". Świetna płyta, utwór Totem Dance do testów perkusji. W zasadzie ta płyta to jest majstersztyk dźwiękowy. Saksofon i instrumenty perkusyjne. 

 

 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Hasos, że jak się czyta Twoje wypowiedzi to się chaos w głowie robi. Aż ja zaczynam wątpić i się zastanawiać czy brać tą 803-kę. Zaczynam wyszukiwać w niej wad, o których napisałeś. Jesteś wymagający gość. Teoretycznie wiesz czego chcesz za to podziwiam, ale z drugiej strony tak jak już pisałem współczuje. Bo Twoje wymagania są tak szerokie, że nie wiem czy będziesz w końcu w pełni zadowolony jak już coś wybierzesz. Podoba Ci się CXA60, a jednak nie do końca, czegoś Ci w nim brakuje szukasz dalej. Chyba poczekam, aż na coś się zdecydujesz i pójdę do sklepu posłucham i może to samo kupie:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz to już chyba zostanę przy CX60 lub 80, zależy od ceny, jaką uzyskam. Kolumny - jutro słucham Castle Knight 4, zobaczymy, jak taki styl mi podejdzie. No i koniecznie do posłuchania Pylony Diamond 25. CX jest dość neutralny, ale jak posłuchałem go w porównaniu do Hegla, to stwierdziłem, że gra bardzo dobrze i że taka szczegółowość niemęcząca, lekko ocieplona kolumnami, też mi się podoba, bo jednak lubię stereofonię i szczegóły. Np. Bornze 6 są dla mnie zbyt gęste i zbyt grające środkiem.

No tak, trochę upierdliwy jestem, to fakt, ale tak mam ze wszystkim, jak jest zbyt duży wybór. Jak kupowałem auto, to wybierałem w zasadzie z Focusa i Mazdy, ale szybko został Focus, więc poszło szybko. Ale tam nie mogłem już dołożyć. Tu zawsze coś można zwiększyć w budżecie :) No i nie spieszy mi się jakoś bardzo. Jak wydać 8 tys., to na coś co będzie najlepszym kompromisem. Ale w ciągu miesiąca chcę to zamknąć. 

Ale serio - posłuchaj kilku wzmacniaczy. Za cenę sklepową Yamahy masz wzmacniacz i malinę - i to jest nieporównywalne granie. Pojedź do tego salonu na ul. Gwarecka 2B, sympatycznie ludzie. Ja tam po 2 godziny siedzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podjadę tam jeszcze. Już tam raz byłem generalnie polecają Onkyo, a bardzo yamahe krytykują, wydaje mi się, że ze względu na to, że chyba nie bardzo dogadani są z dystrybutorem Yamahy. Hmm mówisz żeby jeszcze wzmacniaczy posłuchać. No posłucham dlaczego nie, też już bym chciał zamknąć temat, bo nawet nie bardzo mam czas jeździc na odsłuchy. W Yamasze pociąga mnie to, że jakiejś wielkiej różnicy do Nada 368 nie czułem, a jej funkcjonalność masz po prostu wzorową. Nie martwisz się żadnymi malinami, dacami, wyjściami usb, optykami, wyjsciami na suba, masz radio fm, dab, internetowe. No dosłownie jest wszystko. Tak wiem nie ze wszystkiego człowiek będzie korzystał, ale w tej chwili nawet nie wiem czego będę potrzebował i obawiam się tego, że będę czegoś potrzebował co yamaha ma w standardzie, a np w takim nadzie czy innym wzmacniaczu będzie to kosztowało tysiące, albo w ogóle nie będzie możliwości podłączenia. W takim momencie będę sobie pluł w brodę, że mam trochę lepszy dźwięk, a nie mogę np tv podłączyć spokojnie, albo z pena coś zapodać na szybko. Bo jeśli chodzi o cenę to faktycznie dosłownie na to samo wychodzi prawie, no ale np moduł BluOS 2000 zł do nada kosztuje. I co z tego że sam nad 368 jest za 3,5 tys jak z modułęm juz 5,5 a do fonkcjonalności Yamahy nadal nie ma porównania.

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Jeśli patrzeć w ten sposób, to ampli lepszy. Nad, mimo różnych opinii, dość podobnie gra do Yamahy. Ja słuchałem 326 porównując z Yamahą i nie było wielkiej różnicy, w każdym razie tu zostałbym przy Y. Ale sprawdź coś innego, nawet trochę droższego. Do wzmacniacza, jeśli nie chcesz partyzantki z maliną, możesz dokupić odtwarzacz strumieniowy i będziesz miał wszystko, co trzeba. No tak, wyjdzie drożej, kwestia priorytetów. Jeśli ci Yamaha pasuje to bierz. Dokup jakieś ciemniejsze kolumny i już. Ja z tych dwóch też bym się skłaniał do Onkyo. Przyjemniejszy dźwięk, ale gorsza obsługa niż w Y, ale też nie tak bardzo. 

Zależy, na czym ci zależy. Dla mnie priorytetem jest dźwięk. TV w zasadzie poza informacjami i serialami z netu nie oglądam. Ale jak jesteś kinomanem i chcesz korzystać z ampli w ten sposób, to już musisz zdecydować. No, wzmacniacz chyba też można podłączyć pod tv, nie? Sprawy sieciowe załatwia google chromecast za 150 zł.

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mam teoretycznie wybrane Heco Aurora 700 dobry stosunek jakości do ceny, do tego pasuje mi ich wygląd i tego jestem już raczej pewien. Yamaha/Onkyo yamaha jest technicznie lepsza jest bądź co bądź wzmacniaczem yamahy 701/801 to dla mnie argument za nią. A że gra żywiej i nieco ostrzej akurat mi nie przeszkadza. Kinomanem nie jestem absolutnie bardziej lubię sobie puścić teledyski, bądź koncerty muzyczne. Ewentualnie coś fabularnego i sport. Wszystko puszczane przez kolumny bo głośników z tv nie mogę po porostu znieść. Sprawdzę może tego CX60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek2 - widzę u Ciebie podobne myślenie jakie miał mateo89 ... podniecasz się yamahą bo jest niby wzmacniaczem 701/801 - bo jest niby "lepsza" , ale czy dla Ciebie będzie? , tylko co z tego jeśli brzmienie Cię "zamęczy" ...

Ja polecam onkyo bo jest w miarę neutralne , a różnymi kombinacjami z ustawianiem kolumn , sygnałem (źródłem) , kiedyś zapewne zewn. DAC-iem można bardzo mocno korygować brzmienie. Jak odpalam wzmak yamahy to niby pokrętłami można coś tam pozmieniać , ale zawsze ma tą dozę "suchości" która akurat mi już nie pasuje.

hasos - ponoć diamondy od pylona grają zacnie , obadaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę odnieść się do partyzantki z maliną.Panowie miałem te same obawy co wy,zakupiłem malinę i hifiberry dac +pro,konfiguracja i wgranie systemu z mała pomocą,Tidal gra rewelacyjnie ,sterowanie z PC,apki na Androida i Ios rewelacja,do maliny wpięty pendrive 128 GB z muzyka mp3 i flac 192/24 odtwarza bez problemu.Parametry Dac prosze sobie sprawdzić ,są dostępne z wyjściami cyfrowymi i analog Dac Burr-Brown.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

bartek2 - widzę u Ciebie podobne myślenie jakie miał mateo89 ... podniecasz się yamahą bo jest niby wzmacniaczem 701/801 - bo jest niby "lepsza" , ale czy dla Ciebie będzie? , tylko co z tego jeśli brzmienie Cię "zamęczy" ...

Ja polecam onkyo bo jest w miarę neutralne , a różnymi kombinacjami z ustawianiem kolumn , sygnałem (źródłem) , kiedyś zapewne zewn. DAC-iem można bardzo mocno korygować brzmienie. Jak odpalam wzmak yamahy to niby pokrętłami można coś tam pozmieniać , ale zawsze ma tą dozę "suchości" która akurat mi już nie pasuje.

hasos - ponoć diamondy od pylona grają zacnie , obadaj

Ja słuchałem Yamaszki i mi się podobało suchości nie słyszałem, to dlaczego mam ją odrzucić odrazu, bo inni słyszą suchość. Dla mnie ona gra bardzo dynamicznie i czysto do tego jest mocna i nigdy jej nie braknie siły nawet z wymagającymi kolumnami.

 

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomaz75 napisał:

Pozwolę odnieść się do partyzantki z maliną.Panowie miałem te same obawy co wy,zakupiłem malinę i hifiberry dac +pro,konfiguracja i wgranie systemu z mała pomocą,Tidal gra rewelacyjnie ,sterowanie z PC,apki na Androida i Ios rewelacja,do maliny wpięty pendrive 128 GB z muzyka mp3 i flac 192/24 odtwarza bez problemu.Parametry Dac prosze sobie sprawdzić ,są dostępne z wyjściami cyfrowymi i analog Dac Burr-Brown.

Ja nie mam wątpliwości, że to dobre rozwiązanie :)

25 minut temu, Kubakk napisał:

hasos - ponoć diamondy od pylona grają zacnie , obadaj

Właśnie próbuję je gdzieś znaleźć. Najbliżej Katowice. 

11 minut temu, bartek2 napisał:

Ja słuchałem Yamaszki i mi się podobało słuchości nie słyszałem, to dlaczego mam ją odrzucić odrazu, bo inni słyszą słuchość. Dla mnie ona gra bardzo dynamicznie i czysto do tego jest mocna i nigdy jej nie braknie siły nawet z wymagającymi kolumnami.

 

Oj jest, wystarczy posłuchać na zmianę z Onkyo, nie mówiąc o wzmacniaczu. Na wzmacniaczu od razu wszystko zyskuje masy, miękkości. Ale nie namawiam, może akurat lubisz takie brzmienie, to super, masz z głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...