Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czyli zestawianie amplitunera z zewnętrznym DAC-em nie ma sensu.
Ma sens i to znaczny. Miałem Marantza SR7008 i ten dopiero jak tyloo jako wzmacniacz grał z zew DACiem pokazał co umie. Ten wbudowany DAC streamer to tragedia straszna była. Całkiem inne brzmienie.
Co do Maliny to jest petarda nie ma do niej startu żaden inny transport w cenie do 3 k.pln
Oczywiście Malina musi mieć odpowiedni HAT.
Sama w sobie dupy nie urywa. Najlepsze do Raspiberry i Digione lub Sparky USB bridge


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, venom200 napisał:

Ma sens i to znaczny. Miałem Marantza SR7008 i ten dopiero jak tyloo jako wzmacniacz grał z zew DACiem pokazał co umie. Ten wbudowany DAC streamer to tragedia straszna była. Całkiem inne brzmienie.

Tylko, jak nie chcemy używać streamera i DAC-a z amplitunera, tylko zamiast nich zewnętrzny DAC i zewnętrzne źródło, to po co mamy kupować amplituner? Lepiej kupmy wzmacniacz. Dlatego podtrzymuję opinię, że zakup amplitunera i zewnętrznego DAC-a nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, venom200 napisał:

Ma sens i to znaczny. Miałem Marantza SR7008 i ten dopiero jak tyloo jako wzmacniacz grał z zew DACiem pokazał co umie. Ten wbudowany DAC streamer to tragedia straszna była. Całkiem inne brzmienie.
Co do Maliny to jest petarda nie ma do niej startu żaden inny transport w cenie do 3 k.pln
Oczywiście Malina musi mieć odpowiedni HAT.
Sama w sobie dupy nie urywa. Najlepsze do Raspiberry i Digione lub Sparky USB bridge


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Są dużolepsze niż ta polecana hifibery pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, venom200 napisał:

Lepsze ale czy dużo

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Chodzi o to?

https://botland.com.pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/9463-digione-spdif-rca-bnc-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-32.html

https://botland.com.pl/sparky/9622-sparky-usbridge-cyfrowy-przekaznik-dzwieku-adapter-emmc-obudowa.html

---------------

Dziś posłuchałem Castle Knight 4 oraz Dynaudio Emit M30. Był to sklep hi-end, więc takiej bidy, jak CA nie mieli :) Słuchałem więc Accuphase E-470 :) Wzmacniacz pokazał, że cena to nie wszystko. Strasznie suchy, bardziej suchy niż Hegel. W każdym razie z tym sprzętem ani Castle, Ani Dynaudio nie zrobiły wrażenia. Castle grają środkiem, wcale barwowo nie są tak bardzo ocieplone. Bas gdzieś w tle, na przedzie średnica. Nie bardzo. Trochę w stylu Bronze 6. Podobnie z M30, strasznie twardy bas, niesympatycznie. Nie wiem, ile w tym winy wzmacniacza, ale te połączenie z 40 tys. było słabe. Mam nadzieję, że na dłużą metę CA nie będzie taki suchy. 

Na koniec poszedł wzmacniacz, który w zasadzie mógłby zakończyć moje poszukiwania :) Cudo. Moja żona, do tej pory średnio zainteresowana tematem, zaczęła rozmyślać, że może jednak..., raz się żyje... "Powiem" tyle:

Leben_CS300F.jpg

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie to wzmak lampowy za ~12tysi , to już inna liga , inne brzmienie - w przyszłości planuje zakup hybrydy albo pełnej lampy jak będą na to środki ;)  Ponoć PL fezz audio też dają radę , chociaż ten leben wygląda oldskul-kozacko :D 

btw. idź słuchać focala a nie jakiś dziadostwa odsłuchujesz :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze niż HiFi berry Digi + Pro?
O którym rozszerzeniu mówisz? Wklej jakiegoś linka proszę.
Allo digione lub Sparky i USB bridge

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Chodzi o to?
https://botland.com.pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/9463-digione-spdif-rca-bnc-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-32.html
https://botland.com.pl/sparky/9622-sparky-usbridge-cyfrowy-przekaznik-dzwieku-adapter-emmc-obudowa.html
---------------
Dziś posłuchałem Castle Knight 4 oraz Dynaudio Emit M30. Był to sklep hi-end, więc takiej bidy, jak CA nie mieli  Słuchałem więc Accuphase E-470  Wzmacniacz pokazał, że cena to nie wszystko. Strasznie suchy, bardziej suchy niż Hegel. W każdym razie z tym sprzętem ani Castle, Ani Dynaudio nie zrobiły wrażenia. Castle grają środkiem, wcale barwowo nie są tak bardzo ocieplone. Bas gdzieś w tle, na przedzie średnica. Nie bardzo. Trochę w stylu Bronze 6. Podobnie z M30, strasznie twardy bas, niesympatycznie. Nie wiem, ile w tym winy wzmacniacza, ale te połączenie z 40 tys. było słabe. Mam nadzieję, że na dłużą metę CA nie będzie taki suchy. 
Na koniec poszedł wzmacniacz, który w zasadzie mógłby zakończyć moje poszukiwania  Cudo. Moja żona, do tej pory średnio zainteresowana tematem, zaczęła rozmyślać, że może jednak..., raz się żyje... "Powiem" tyle:
Leben_CS300F.jpg&key=2ee652af5f869f5d92c689cf87c9e9d1cedc9428ec89700ea2ef50c5d55fe3c6
Polecam ten wzmacniacz. Tylko musi być z kolumnami zgrany. Ale to propozycja której ciężko przebić w cenie to dużo dużo większej
http://cayin.com.pl/a-70-t-lampowy-wzmacniacz-mocy-push-pull/


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Panie to wzmak lampowy za ~12tysi , to już inna liga , inne brzmienie - w przyszłości planuje zakup hybrydy albo pełnej lampy jak będą na to środki ;)  Ponoć PL fezz audio też dają radę , chociaż ten leben wygląda oldskul-kozacko :D 

btw. idź słuchać focala a nie jakiś dziadostwa odsłuchujesz :P 

Raz się żyje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz pracuje w klasie AB i po to aby mógł grać głośniej wymaga kolumn o większej skuteczności. Jednak na kolumnach o zupełnie normalnej skuteczności można na nim posłuchać muzyki z normalna głośnością. :) Bo wcale do tego nie trzeba więcej mocy. Przydały by się do tego jednak odpowiednie kolumny do współpracy z wzmacniaczem lampowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

Ten wzmacniacz pracuje w klasie AB i po to aby mógł grać głośniej wymaga kolumn o większej skuteczności. Jednak na kolumnach o zupełnie normalnej skuteczności można na nim posłuchać muzyki z normalna głośnością. :) Bo wcale do tego nie trzeba więcej mocy. Przydały by się do tego jednak odpowiednie kolumny do współpracy z wzmacniaczem lampowym.

prawie jak Zodiak "Unitry"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

Ten wzmacniacz pracuje w klasie AB i po to aby mógł grać głośniej wymaga kolumn o większej skuteczności. Jednak na kolumnach o zupełnie normalnej skuteczności można na nim posłuchać muzyki z normalna głośnością. :) Bo wcale do tego nie trzeba więcej mocy. Przydały by się do tego jednak odpowiednie kolumny do współpracy z wzmacniaczem lampowym.

Klipsche ? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Wybór zależy od tego co ktoś lubi. Większość obecnych na rynku kolumn buduje się do współpracy z wzmacniaczami tranzystorowymi. Do wzmacniaczy lampowych zwykle lepiej nadają się kolumny o małej zmienności impedancji w funkcji częstotliwości. Do tego muszą to być kolumny które nie będą wymagały wzmacniacza o dużym współczynniku tłumienia. Dlatego kolumny typu Dynaudio odpadają.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...