Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

Wiadomo, wybór kolumn byłby trudniejszy, ale przyjemność płynąca z przypadkowych pokazuje, że dobranie do niego odpowiednich to ekstaza. 

W sumie na raty całość systemu za 20 tys. mogłbym wziąć, ale to jednak sporo jak na taką trochę fanaberię. Ale kusi. Ale zerkam teraz na hybrydowe. Takie Haiku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przed chwilą, MobyDick napisał:

Słyszałem że nawet Chorusy dawały zupełnie dobre rezultaty z lampami.

Oby ;) Ogólnie powiem ,że po jakiś 300godzinach dopiero zaczęły grać mocniej dociążonym dołem czyli tak jak lubię :D 

Testowałem przed chwilą pure audio i stereo 2.1 z subem , i sub przegrał w don't cry - gunsów , focale mocniej "grzmociły" , oczywiście gdybym podbił suba głośność to mógłby przebić ,ale dawniej przy tym ustawieniu grzmocił tak więc ... oczywiście optyk też zrobił swoje w "dociążeniu"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kraft napisał:

Kolega już prawie miał CXA i malinę, a teraz skończy się ze starym lampowcem i gramofonem;).

Czytanie forum może być niebezpieczne!!!

CXA wciąż jest główną opcją, jednak sprawdzam też inne. W sumie lampa nie wynikła z czytania forum tylko z przypadkowego odsłuchu.

A czumy starą lampą? Myślisz, że taki Laben czy np. hybryda Haiku to "starocie"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o starość technologii, to tu problemu bym nie upatrywał. Wystarczy posłuchać ? Co do ceny, to fakt dość droga zabawa. Pewnie takiej kwoty nie wydam, ale takiego haiku bym posłuchał. Cena za mk3 jest dość dobra. Tyle że dochodzi dac. A że malina? Widziałem zestawy na forum za niezłą kasę, gdzie transport to malina.

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hasos napisał:

Jeśli chodzi o starość technologii, to tu problemu bym nie upatrywał. Wystarczy posłuchać ? Co do ceny, to fakt dość droga zabawa. Pewnie takiej kwoty nie wydam, ale takiego haiku bym posłuchał. Cena za mk3 jest dość dobra. Tyle że dochodzi dac. A że malina? Widziałem zestawy na forum za niezłą kasę, gdzie transport to malina.

Lampy z okresu wojny do radiostacji są najbardziej cenionymi bankami. tylko problem z odsłuchem takiego sprzętu, prawda.

i do lampy potrzeba kolumn z liniową charakterystyką oporności i wysoka skutecznością, ale o tym już ktoś tu pisał.

A może Rotel? A12 / A14, ostatni ma dobrego DACa, testowałem oba w domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, venom200 napisał:

Mowie kolejny raz Cayin A70 pozamiata tego Lebena w myk a koszt taki sam a nawet mniejszy.

Sama waga mowi wiele 30 kg wzmacniacza

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Mało tego a55tp który wyraźnie odstaje od a70 już będzie ciekawy.

Ale fakt a70 to już majstersztyk grania. Piękny jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze do ożywionej dyskusji, którą obserwuję z ciekawością, bo mam podobne dylematy i problem z wyborem zestawu. Słucham głównie jazzu (70 proc.) i muzyki poważnej. Chciałbym też, żeby zestaw był na tyle uniwersalny, żeby z satysfakcją słuchać ostrzejszego grania, wokali w jazzowym wydaniu - żona i młodzieżowych nowości - dorastające córki. Źródłem będzie Tidal i Spotify. Ważne: nie jestem audiofilem. Zależy mi na brzmieniu, które wpisze się w moje postrzeganie muzyki i nie zmęczy mnie przy długim słuchaniu.

Po pierwszych odsłuchach doszedłem do wniosku, że - w założonym budżecie - nie znajdę wymarzonego zestawu, dlatego wybór będzie jakimś kompromisem. Punktem odniesienia były amplitunery Onkyo 8250 i Yamaha 803 ze względu na dużą funkcjonalność, na której mi zależy, dobre testy prasowe i forumowe opinie.

Pierwszy test Yamaha 602 i Yamaha 803 – oba z B&W 683 S2. Zwycięzca: Yamaha 803. 602ce z tymi kolumnami jakby brakowało siły. 

Drugi test Yamaha 803 z różnymi kolumnami. Test mało miarodajny, bo źródłem był Tidal streamowany przez bluetooth do urządzenia. Sprzedawca twierdził, że nie ma to wpływu na jakość brzmienia, choć w porównaniu do pierwszego odsłuchu z Tidala preinstalowanego na urządzeniu, w drugim przypadku ewidentnie coś mi nie grało. Biorąc to pod uwagę najbardziej podobało mi się brzmienie z kolumnami Focal Aria 906.

Trzeci test miał odpowiedzieć na pytanie, jak istotna będzie zmiana amplitunera na wzmacniacz i porównać Yamahę 803 z Onkyo 8250. Wzmacniacze: CA CXA60, CA CXA80, Rega Brio, Atoll IN100-SE. Kolumny: Focal Aria 906 i Dynaudio Emit M20.

Onkyo poległo już na samym początku. Dźwięk jakby zza zasłony. Mając doświadczenie z poprzednich odsłuchów od razu uznałem, że szkoda czasu. Wzmacniacze były odsłuchiwane już tylko z Focalami. Dynaudio Emit M20 niczym mnie nie ujęły.

CA CXA60 i CA CXA80. CXA60 – według mnie podobne granie do Yamahy 803. CXA80 – zaimponowała mi łatwość i lekkość z jaką zagrał ten wzmacniacz z tymi kolumnami. Gdybym miał wybierać między 60tką i 80tką – zdecydowanie drugi.

Rega Brio – w stosunku do powyższych brzmienie ocieplone, które może się sprawdzić przy długich odsłuchach. Przy rokowym graniu – nieporozumienie. Wszystko zbite w dźwiękową papkę.

Atoll IN100-SE – moim zdaniem to rozwiązanie dla tych, którzy boją się zbyt wyeksponowanej góry w Yamaha 803. Gdyby nie ubogość funkcjonalności pewnie zdecydowałbym się właśnie na ten wzmacniacz.  

Podsumowując: w ograniczonym budżecie  (7-8k) o idealnym zestawie można pomarzyć. Gdybym szukał tylko brzmienia na jakim mi zależy wygrałby wzmacniacz, a że ważne są też dla mnie dodatkowe funkcje zdecyduje się pewnie na Yamahę 803. Brzmienie nie do końca to, którego szukam, ale satysfakcjonujące i nie odbiegające rażąco od tego co dają budżetowe wzmacniacze. Mam nadzieję, że doborem kolumn uda mi się osiągnąć to, na czym mi zależy - nieiskrząca przy długich odsłuchach góra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w inny temat :) ale bardzo ciekawy. 

1 godzinę temu, igsynima napisał:

w ograniczonym budżecie  (7-8k) o idealnym zestawie można pomarzyć.

Cześć osób uważa że i tak nie wykorzystuje swojego systemu na miarę możliwości, a mają systemy za połowę tej kwoty. To co dla ciebie jest systemem idealnym dla innego będzie hi endem nie do przeskoczenia w życiu a jeszcze dla innych zestawem do kuchni, bo gra za słabo do salonu.

Moim zdaniem nie istnieje sformułowanie globalne "sprzęt idealny" gdyż nie spotkałem się z takowym nawet za grube pieniądze, który podoba się wszystkim :) po prostu. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...