Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czy w takim razie przechodząc z ceny wzmacniacza ok. 4 tys. (po rabacie) na cenę ok 5-6 tys. (po rabacie) uzyskuje się znaczący skok jakościowy? Czy taki cxa80 będzie gorszy od np. MF m3i, hegla h80 czy Haiku mk3? No, hegla chwilę słuchałem i był dla mnie zbyt suchy, więc może coś innego, wartego uwagi, co da więcej barwy, dociążenia itp.

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, hasos napisał:

Ja tylko dodam, że CXA względem Yamahy, to jednak spora różnica. Dociążenie, bas, brak suchości.

Sokoro nie słyszysz dużej różnicy, to fakt, lepiej brać Yamahę.

To nie tak, że nie słyszę różnicy. Słyszę i w innym wątku nawet pisałem o przewadze CXA60. Mam na myśli raczej to, że te różnice - przy uwzględnieniu pozostałych kryteriów wyboru: budżet, funkcjonalności, moje pomieszczenie odsłuchowe - nie są wystarczające, żeby zdecydować się na wzmacniacz. Dodam, że słucham zestawów budżetowych i według mnie nie ma tutaj drastycznych skoków jakości. Jest inne brzmienie, zalety i wady poszczególnych zestawów, ale każdy z nich to kompromis. Niestety na żadnym z nich muzyka symfoniczna nie przyprawiła mnie o gęsią skórkę, którą daje mi słuchanie koncertów na żywo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hasos a słuchałeś coś ze stajni Roksan? Np. Kandy albo Caspian? Haiku mk3, mk4 jeśli chodzi o barwę wypełnienie to dobra droga - musisz odsłuchać.

Z Nadów dobre dociążenie, gęste granie to np. NAD 375, tyle ,że barwa moim zdaniem gorsza jak w powyższych.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech to zły doradca. Ja chcę kupić raz a dobrze, by później nie kombinować. Jestem skłonny dobić do tych 10 tysi, byleby była satysfakcja.

Poza tym problemem jest dostępność. Jak w mieście nie masz s4home czy q21 to nic nie posłuchasz :). Dlatego jak minie ten atak nibyzimy, to wezmę chyba 2-3 dni urlopu i załatwię sprawę raz a dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mordor12 napisał:

Wszyscy nowi poszukujący sprzętu powinni brać z Ciebie przykład.

Życzę Ci powodzenia kolego ;)

Bardzo racjonalne podejście.

Dzięki :) Nie ukrywam, że z drugiej strony chciałbym mieć to już za sobą, no ale trudno. Trzeba swoje wycierpieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, igsynima napisał:

@Kubakk co wybrałeś?

W sierpniu nabyłem sobie ampli kd onkyo 676 , i wtedy zacząłem przeglądać ofertę kolumn frontowych , początkowo mniejszy budżet finalnie focal chorus 716 zagościł i te kolumny miażdżą , mają dół , średnicę , górę , fajnie wyglądają , i nie są "wymagające" dla zasilania ;)

Im dłużej się szuka tym budżet rośnie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hasos napisał:

A może jak byś chwilę dłużej poszukał, to byłoby coś lepszego niż ampli kd w tej cenie? W każdym razie na pewno lepsza jakość muzyki.

ale po co ? mnie był potrzebny ampli kd bo ogląda się dużo filmów , seriali , sportu , mtv itp. a wierz mi gra naprawdę zacnie :P 

właśnie leci mi soundtrack z westworld i nie narzekam na jakość ;) 

Zamiast szukać i kombinować to trzeba kupić , wygrzać i się cieszyć muzyką - wiesz z każdym miesiącem budżet mógłby rosnąć o 1000-1500zł tylko jaki jest tego sens ? Przesadzisz ze sprzętem i potem będą problemy , no i zawsze coś będzie "lepsze" , dlatego nie ma co zwlekać.

Z nówek kolumn nie wiem czy są lepsze w swoich budżetach niż focal chorus 716 czy 726 , a tak mało ludzi je sprawdza ,że dystrybutor schodzi z ceną :D tak samo dynavoice nie doceniany , no chyba ,że jakiś "future" wygląd czy cuś pasuje bardziej niż brzmienie.

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

Z nówek kolumn nie wiem czy są lepsze w swoich budżetach niż focal chorus 716 czy 726

Musisz pamiętać tyko , że dla Ciebie mogą być te kolumny wyjątkowe, a dla kogoś innego mogą być koszmarem. Audio to bardzo złożona sprawa, a gusta są różne zarówno dźwiękowo jak i gatunkowo muzycznie pod który każdy indywidualnie dobiera sprzęt.

Ty możesz lubić kolumny sucho grające, inny woli ładną barwę itp ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mordor12 napisał:

Musisz pamiętać tyko , że dla Ciebie mogą być te kolumny wyjątkowe, a dla kogoś innego mogą być koszmarem. Audio to bardzo złożona sprawa, a gusta są różne zarówno dźwiękowe jak i gatunkowo muzycznie pod który każdy indywidualnie dobiera sprzęt.

No wiem ;) temat lepiej grającej wieży sony powraca w nocnych koszmarach :P 

hasos - widziałeś filmiki venoma ? ma ampli kd , a do tego fajny dac podpięty pod lampę - jak przyszłość pozwoli to mam podobne plany ;) 

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Gdyby się tu radzić na forum to pewnie by Cie przekonywali do wzmacniacza stereo droższego niż onkyo 676 i gdybyś chciał się zmieścic w tymsamym budżecie , pewnie musiał być kupić jakieś gorsze kolumny. To raczej nie skończyło by się lepszym dźwiękiem.

ten ampli sam wybrałem nie czytając for , ale naprawdę w tej cenie gra wyśmienicie , i można się zdziwić ;)

 

PS: chorusy grają sucho ? w sumie to nie wiem , dla mnie yamaha i ma silver gra sucho ;) 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mordor12 napisał:

Trochę tak ;)

Ale to nie jest wada. Po to jest taki wachlarz kolumn o różnych dźwiękach , aby dobrać coś pod siebie.

jest wybór , jest zabawa :D 

tylko niektóre kolumny dopiero po bardzo długim wygrzaniu prezentują swój potencjał , więc początkowo może być różnie z odbiorem.

hasos - kiedy kolejne testy i co w planach teraz ? bierz vincenta (zależnie od budżetu ale 237 by miażdżył) :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym tygodniu. Idę posłuchać MF i Naima - ale to raczej dla sprawdzenia, jak grają te ciemniejsze, nielampowe wzmaki i czy to jest to, co mi się podoba bardziej niż CXA. Trudniej z kolumnami, bo we Wro nie ma już co słuchać. Poluję na Pylon Diamond 25 gdzieś w okolicy, ale bez jeżdżenia po Polsce się nie obejdzie chyba.

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubakk napisał:

tylko niektóre kolumny dopiero po bardzo długim wygrzaniu prezentują swój potencjał , więc początkowo może być różnie z odbiorem.

Dlatego w miarę możliwości powinniśmy odsłuchiwać wygrzanych kolumn, gdyż z reguły różnice są bardzo wielkie w stosunku do niewygrzanych nowych z pudełka

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hasos napisał:

Czy w takim razie przechodząc z ceny wzmacniacza ok. 4 tys. (po rabacie) na cenę ok 5-6 tys. (po rabacie) uzyskuje się znaczący skok jakościowy? Czy taki cxa80 będzie gorszy od np. MF m3i, hegla h80 czy Haiku mk3? No, hegla chwilę słuchałem i był dla mnie zbyt suchy, więc może coś innego, wartego uwagi, co da więcej barwy, dociążenia itp.

To czy coś jest gorsze od drugiego nie jest warunkowane ceną! Pamiętaj. Wiem że tak działa Audio, ale to błędne koło i napędza producentów do podnoszenia cen. Hegla nie uważam wcale za dobre wzmacniacze, a są po prostu wręcz drogie.

 

10 godzin temu, mordor12 napisał:

Musisz pamiętać tyko , że dla Ciebie mogą być te kolumny wyjątkowe, a dla kogoś innego mogą być koszmarem. Audio to bardzo złożona sprawa, a gusta są różne zarówno dźwiękowo jak i gatunkowo muzycznie pod który każdy indywidualnie dobiera sprzęt.

Ty możesz lubić kolumny sucho grające, inny woli ładną barwę itp ;)

Dokładnie tak! Piwko!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...