Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

Tak jak powyżej , też mi się wydaje iż niekiedy ludzie patrzą na cenę i się nią kierują. A mnie za głoszenie iż ampli kd gra fajnie często "wyśmiewają" , więc mogę jedynie powiedzieć by posłuchać na takim.

Po za tym jaki jest sens np. zakupu wzmacniacza 2x droższego niż kolumny , jeśli 4 do 1 brzmienie określają kolumny ? :$ oczywiście lampowce to co innego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 5.02.2018 o 12:54, igsynima napisał:

Dodam swoje trzy grosze do ożywionej dyskusji, którą obserwuję z ciekawością, bo mam podobne dylematy i problem z wyborem zestawu. Słucham głównie jazzu (70 proc.) i muzyki poważnej. Chciałbym też, żeby zestaw był na tyle uniwersalny, żeby z satysfakcją słuchać ostrzejszego grania, wokali w jazzowym wydaniu - żona i młodzieżowych nowości - dorastające córki. Źródłem będzie Tidal i Spotify. Ważne: nie jestem audiofilem. Zależy mi na brzmieniu, które wpisze się w moje postrzeganie muzyki i nie zmęczy mnie przy długim słuchaniu.

Po pierwszych odsłuchach doszedłem do wniosku, że - w założonym budżecie - nie znajdę wymarzonego zestawu, dlatego wybór będzie jakimś kompromisem. Punktem odniesienia były amplitunery Onkyo 8250 i Yamaha 803 ze względu na dużą funkcjonalność, na której mi zależy, dobre testy prasowe i forumowe opinie.

Pierwszy test Yamaha 602 i Yamaha 803 – oba z B&W 683 S2. Zwycięzca: Yamaha 803. 602ce z tymi kolumnami jakby brakowało siły. 

Drugi test Yamaha 803 z różnymi kolumnami. Test mało miarodajny, bo źródłem był Tidal streamowany przez bluetooth do urządzenia. Sprzedawca twierdził, że nie ma to wpływu na jakość brzmienia, choć w porównaniu do pierwszego odsłuchu z Tidala preinstalowanego na urządzeniu, w drugim przypadku ewidentnie coś mi nie grało. Biorąc to pod uwagę najbardziej podobało mi się brzmienie z kolumnami Focal Aria 906.

Trzeci test miał odpowiedzieć na pytanie, jak istotna będzie zmiana amplitunera na wzmacniacz i porównać Yamahę 803 z Onkyo 8250. Wzmacniacze: CA CXA60, CA CXA80, Rega Brio, Atoll IN100-SE. Kolumny: Focal Aria 906 i Dynaudio Emit M20.

Onkyo poległo już na samym początku. Dźwięk jakby zza zasłony. Mając doświadczenie z poprzednich odsłuchów od razu uznałem, że szkoda czasu. Wzmacniacze były odsłuchiwane już tylko z Focalami. Dynaudio Emit M20 niczym mnie nie ujęły.

CA CXA60 i CA CXA80. CXA60 – według mnie podobne granie do Yamahy 803. CXA80 – zaimponowała mi łatwość i lekkość z jaką zagrał ten wzmacniacz z tymi kolumnami. Gdybym miał wybierać między 60tką i 80tką – zdecydowanie drugi.

Rega Brio – w stosunku do powyższych brzmienie ocieplone, które może się sprawdzić przy długich odsłuchach. Przy rokowym graniu – nieporozumienie. Wszystko zbite w dźwiękową papkę.

Atoll IN100-SE – moim zdaniem to rozwiązanie dla tych, którzy boją się zbyt wyeksponowanej góry w Yamaha 803. Gdyby nie ubogość funkcjonalności pewnie zdecydowałbym się właśnie na ten wzmacniacz.  

Podsumowując: w ograniczonym budżecie  (7-8k) o idealnym zestawie można pomarzyć. Gdybym szukał tylko brzmienia na jakim mi zależy wygrałby wzmacniacz, a że ważne są też dla mnie dodatkowe funkcje zdecyduje się pewnie na Yamahę 803. Brzmienie nie do końca to, którego szukam, ale satysfakcjonujące i nie odbiegające rażąco od tego co dają budżetowe wzmacniacze. Mam nadzieję, że doborem kolumn uda mi się osiągnąć to, na czym mi zależy - nieiskrząca przy długich odsłuchach góra. 

Potwierdziłeś tylko moje odczucia, które są bardzo podobne do Twoich. Zobacz temat "Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hasos, z tego co pamiętam rozważasz wyższy budżet niż zakładany pierwotnie. Może rozwiązaniem będzie hybrydowy Vincent SV-237? Kolega z pracy zestawił go z Dynaudio X18 i jest zachwycony. Nie słuchałem jeszcze, ale właściciel sprzętu twierdzi, że dociążenie - którego tak poszukujesz - ten zestaw posiada, a dodatkowo świetne brzmi przy cichym odsłuchu. 

Bez kabli, po zniżkach, wyszło ok. 10k.

Edytowano przez igsynima
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, igsynima napisał:

@hasos, z tego co pamiętam rozważasz wyższy budżet niż zakładany pierwotnie. Może rozwiązaniem będzie hybrydowy Vincent SV-237? Kolega z pracy zestawił go z Dynaudio X18 i jest zachwycony. Nie słuchałem jeszcze, ale właściciel sprzętu twierdzi, że dociążenie - którego tak poszukujesz - ten zestaw posiada, a dodatkowo świetne brzmi przy cichym odsłuchu. 

Bez kabli, po zniżkach, wyszło ok. 10k.

Tak, też mam go na liście.

A z tych co warto sprawdzić: http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/633-xindak-xa6950-ii?start=5 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasos kiedy ruszasz w Polskę, kiedy kolejny odsłuch? Oglądasz wzmacniacze po 6-7 tys. 10 tys zł na całość może nie starczyć.

Ten Atoll IN200se czytałem, że jak ktoś go już ma to ciężko coś lepszego kupić poniżej dychy i zostanie z nim do końca.

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Chario Constellation Delphinus?

Ostatnio słuchałem Heco aurora 700 z CXA60, XINDAKIEM XA-6800R(II), Naimem 5si. Źródłem jak zwykle było Oppo (jakieś w granicach 5 tys.). Czy to może być kwestia źródła albo kolumn, że wszystkie te wzmaki grały bardzo podobnie i ofensywnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym inaczej :) . Są kolumny na których podłączone do nich różne wzmacniacze graja zawsze podobnie. Są i takie na których zawsze piętno brzmienia podłączonego do nich sprzętu mocno się odciska. Najśmieszniejsze co usłyszałem co do kolumn o charakterze tych drugich to to że muszą mieć na pewno nierówne pasmo, skoro grają inaczej na z różnym sprzętem i na różnych nagraniach. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hasos napisał:

Chario Constellation Delphinus

Bardzo dobre kolumny ale dla specyficznego odbiorcy.

Mianowicie wykonanie jest na wysokim poziomie. Ale spotkałem się z informacjami o wysychaniu i rozwarstwianiu się drewna z boku. Dotyczyło to kolumn używanych, które były używane w różnych pomieszczeniach.

Dźwięk nie zwykle pełny  jak na monitory. Świetny niski ciepły bas, aczkolwiek raczej dłuższy niż kontrolowany. Do tego bardzo melodyjna średnica i delikatna górą.  Na pewno nie dla odbiorcy lubiącego emocje i  krótkie odsłuchy. Na długie posiadówy z muzyką, super :)

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telenoweli ciąg dalszy :)

Dziś był Chario Delphinus i Dynki x18 w połączeniu z MusicHallem i Labenem.

Jak ktoś szuka soczystych podstawek z dość jednak zaznaczoną górą i superbasem, to polecam. Skromnie jest w nich jednak pod względem przestrzeni, i to zarówno z Labenem, jaki MusicHallem. Dynki 18 zbyt ofensywne i chude granie jak dla mnie. Zdecydowanie szukam podłogówek.

Dziś ponownie posłuchałem Elaców F6 i później FSu5 - muszę stwierdzić, że Elaci to bardzo przyjemne granie, nieinwazyjne, najprzyjemniejsze z tych, które do tej pory słuchałem. Nie mają jakieś mocnego dociążenia, ale mają inną zaletę dla mnie ważną - mało góry i nieinwazyjność, grają łagodnie i z dystansu. W sumie tylko przy nich do tej pory nie musiałem ściszać wzmacniacza, bo nie męczyły. Taki niemęczący dźwięk ma też Leben właśnie. Słuchałem ich z Nadem c368 i Teac A 650 mk2. Z nadem więcej przestrzeni i planów, z Teacem potężne dociążenie (a to wzmak za 1300 zł).  Wiadomo, inne rzeczy nie były na wysokim poziomie, ale dociążenie i bas przednie. Taka lampowa gęstość. Jak by połączyć tę gęstość i dociążenie z przestrzenią i do tego Elaci, byloby git.

W każdym razie Elaci to dla mnie mocny faworyt. Na koniec słuchałem jeszcze FS 247.3 z jakimś moonem w granicach 10 tys. Też bardzo przyjemne kolumny, lekkie, zwiewne, ale jednocześnie z dość sporym dźwiękiem, Mettalica zabrzmiała super.

I teraz pytanie, jeśli te Elaci mi się podobają, to co mogę jeszcze sprawdzić w tym klimacie? Czy Pylony to granie w tym stylu?

Tak, by dźwięk nie wychodził tak bardzo do przodu, tylko grał z oddali. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 12:26, S4Home napisał:

Bardzo dobre kolumny ale dla specyficznego odbiorcy.

Mianowicie wykonanie jest na wysokim poziomie. Ale spotkałem się z informacjami o wysychaniu i rozwarstwianiu się drewna z boku. Dotyczyło to kolumn używanych, które były używane w różnych pomieszczeniach.

Dźwięk nie zwykle pełny  jak na monitory. Świetny niski ciepły bas, aczkolwiek raczej dłuższy niż kontrolowany. Do tego bardzo melodyjna średnica i delikatna górą.  Na pewno nie dla odbiorcy lubiącego emocje i  krótkie odsłuchy. Na długie posiadówy z muzyką, super :)

Piotrek

 

Jak się spisuje ten potrójny bassreflex w Elacach, kiedy stoją ok. 30 cm od ściany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Właśnie całkiem ok. Bo nie wywiewa tak mocno. Mówiłem ci że te kolumny są super. A możesz do nich podłączyć super taniego atolla in100 i masz melodyjność i przejrzystość i nic nie atakuje. Ja bardzo lubię granie elaca. 

Piotrek

A ten Atoll nie będzie zbyt ostry? To granie podobne to Hegla? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...