Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

21 godzin temu, igsynima napisał:

Piotr, o których Elacach mowa: F6 czy Uni-Fi FS U5? Napisałeś gdzieś, że grają inaczej.

Obie są dobre w swoich cenach. F6 jest prawie połowę tańsza. I5 gra znacznie lepiej i tyle też kosztuje. To już poważna konstrukcja kolumny.

18 godzin temu, hasos napisał:

A ten Atoll nie będzie zbyt ostry? To granie podobne to Hegla? 

Absolutnie odmienne. I zależy z czym. Atoll ma rockowy charakter i nie skroni od ilości i przekazu. Ale na przykład elaci są łagodne w górze pasma więc jest to udane podłączenie.

10 godzin temu, hasos napisał:

Tannoy xtf6 i 8 - duża jest między nimi różnica? Jaki wzmacniacz do nich pasuje?

Duża. O tym była już mowa o wzmaka hamulcowy też. Dźwiękowo Marantz. Szczególnie pm8005. Lampy na el34. Hybrydy jak magnat mr780. Mocne tranzystory jak Lema tucana, musical fidelity m6si czy roksan k3.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sprawa rozegra się myślę między Tannoyami i Elacami.
Posłucham xt6f, 8f, elac f6 i u5.
Szczególnie 8f i u5. Wydaje się, że mają one podobny charakter, zobaczymy.
Te u5 to w top hifi, tam nie mają zbyt dużego wyboru wzmacniaczy: Rotel czy Nad to będzie dobry wybór na test?

Bo docelowo i tak szukałbym czegoś innego.
 

Z czego to wnika, że o tych Elacach prawie nikt nie pisze? Są mało popularne, nie ładują kasy w marketing? Nie ma żadnej porządnej recki f6, u5 jedna. Nawet na YT nie ma za wiele :) 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Vincent właśnie nie.

Tu trzeba mocnego i otwartego wzmacniacza. Nie ciepłego.

Arcam irDac II świetny dac. Znakomite następstwo legendy rdaca.

Piotrek

A nie sądzisz, że tym Elacom przydałoby się jednak jakieś dociążenie? Mogę ich posłuchać z nadem, yamahą i rotelem.

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Elac'ów F6 z Yamahą 803 i mnie to zestawienie nie pasowało - dźwięk jakby zza kotary. Zdecydowanie bardziej podeszła mi ta Yamaha z B&W 683 S2. Te spostrzeżenia dotyczą jazzu. Byłem tam jednak z kumplem i jego klimaty muzyczne (m.in. Depeche Mode) bardziej mu pasowały właśnie na Elacach. Muzykę symfoniczną, i jeden, i drugi zestaw zagrał mocno poniżej oczekiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ostatecznie kupiłeś?

Mnie właśnie to wycofanie i delikatność pasuje, ale kotarą bym tego nie nazwał. Musisz preferować jasny dźwięk, jeśli tak to odebrałeś, zwłaszcza z Yamahą. No i ta Yamaha to jednak słabe urządzenie, wystarczy wzmacniacz typu xc60 by zobaczyć różnicę. 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, hasos napisał:

A co ostatecznie kupiłeś?

Póki co, poszukuję :) 

Być może wolę jasne granie. W moim odczuciu jednak nie określenia są istotne, a raczej brzmienie i atmosfera, które to brzmienie tworzy dopasowane do moich potrzeb. Twierdzisz arbitralnie, że "Yamaha to jednak słabe urządzenie". Podejrzewam, że znajdą się tacy, którzy to samo mogą powiedzieć o wskazanym przez Ciebie CX60. Biorąc pod uwagę pułap cenowy, w którym się poruszamy, byłbym jednak ostrożny w tak radykalnym formułowaniu sądów. Zestawy różnią się, z tym się zgadzam, ale to raczej nie zero-jedynkowe: Yamaha - słaba, CA - dobre, ale raczej to granie bardziej mi odpowiada, bo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić iż :

- akustyka , po ponad 3msc ustawiłem kolumny (bez wyciągania) tak ,że grają dla mnie spoko

- rodzaj kabla którym przesyłam z PC - zmienia diametralnie brzmienie

- kolumny po ~300godzinach zaczęły grać inaczej , po kolejnym msc-u jeszcze lepiej , tak więc to co było na początku a teraz to sporo więcej brzmienia

- mastering ma duży wpływ na brzmienie

Tak więc wszystkie "gadki" po odsłuchach w różnych miejscach to odbiór na jakieś max 50% tego jak to zagra z czasem , u Nas ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie będzie na pewno, muszę jednak wybrać ogólnie ze dwa zestawy.

17 godzin temu, igsynima napisał:

Póki co, poszukuję :) 

Być może wolę jasne granie. W moim odczuciu jednak nie określenia są istotne, a raczej brzmienie i atmosfera, które to brzmienie tworzy dopasowane do moich potrzeb. Twierdzisz arbitralnie, że "Yamaha to jednak słabe urządzenie". Podejrzewam, że znajdą się tacy, którzy to samo mogą powiedzieć o wskazanym przez Ciebie CX60. Biorąc pod uwagę pułap cenowy, w którym się poruszamy, byłbym jednak ostrożny w tak radykalnym formułowaniu sądów. Zestawy różnią się, z tym się zgadzam, ale to raczej nie zero-jedynkowe: Yamaha - słaba, CA - dobre, ale raczej to granie bardziej mi odpowiada, bo...

Owszem, ważne są preferencje, ale nawet na tym poziomie cenowym da się wskazać urządzenia lepsze i gorsze. Yamaha jest słaba nie dlatego, że technicznie czegoś jej brakuje, ale dlatego, że jest tak bardzo odchudzona, że nawet lubiąc odchudzone granie, okazuje się za sucha. CXA60 to też nic specjalnego, ale jednak czuć sporą różnicę względem 803d. Gra dość jasno, więc jeśli mam wybierać z tych dwóch, to jasność cxa jest lepsza niż suchość yamahy. Ona nawet ciemne elaci wysuszyła. 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hasos napisał:

Yamaha jest słaba nie dlatego, że technicznie czegoś jej brakuje, ale dlatego, że jest tak bardzo odchudzona, że nawet lubiąc odchudzone granie, okazuje się za sucha.

Kończąc dyskusję: słabość Yamahy to jedynie Twoja opinia, nie fakt. Ci, którzy lubią takie granie stwierdzą, że to jej atut. Dlatego dalej uważam, że poruszając się w budżetowych produkcjach, to preferencje brzmieniowe są decydujące, bo klasa sprzętu jest zbliżona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...