Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

18 minut temu, hasos napisał:

Heco przyjemnie gra z cxa60/80. Granie dość otwarte, mnie męczyło, ale obiektywnie, jak ktoś tak lubi, to całkiem ok. Bas jest zwarty i dość mocny. Dudnienia nie było.

hmm, jeśli Heco Cie męczą to Focal Aria, ja polecam 936 - to ciepłe granie z lepszym naciskiem na bas i nie męcząca góra. Jak bardziej wyrównany tonalnie dźwięk to 926. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Posłuchałem tannoyów 8f z Roksanem 3 i Arcamem 39. No szału nie ma. 

Po pierwsze mocno atakujący dźwięk. Bardzo wypchnięty, intensywny. Za mocny dla mnie.

Góra szczegółowa, ale nieatakująca. Specyficzna. Taka trochę sztuczna w utworach rockowych, ale miła w klasycznym i jazzie.

Wokale dość wypchnięte. Dla mnie trochę za bardzo.

Bas bardzo twardy, schodzi dość nisko, czuć falę uderzenia, ale przez tą twardość jest nieprzyjemny i męczący. Choć trzeba przyznać, że szczegółowy. Ale nie dla mnie.

Scena i separacja dość dobra, ale czuć,  że to nie są kolumny na 20 mkw. W większym pomieszczeniu pewnie grało by lepiej.

Przy ostrej muzie w stylu RATM dobrze słychać perkusje, ale robi się też mały jazgot, pogubienie i wychodzi niemiła góra. 

W każdym razie granie zbyt dla mnie inwazyjne. Na Arcamie było łagodniej. 

Te kolumny mają taki dziwny pogłos jakby echo. Roksan to potęgował a Arcam łagodzi. Efekt jak sorround ale niezbyt mi się to podobało. 

Zestaw za taką kwotę mógłby grać lepiej.

Po tych wszystkich odsluchach juz wiem, że szukam grania z dobrym szczegółowym basem, który daje obraz dużego instrumentu. Ale całość musi być łagodna, nietakujaca do przodu ale w głąb. Góra nieinwazyjna ale szczegółowa. 

Chyba właśnie taka lampowa delikatność połączona z dużym obrazem instrumentów to będzie to.

Jaki więc wzmacniacz tak zagra? Lekko, nieinwazyjnie ale z dużym obrazem np. bebębnów, z cofnietą w głąb ceną. Jakie kolumny jeszcze sprawdzić.

W poniedziałek elaci.

 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 21:35, MobyDick napisał:

Wiem że zaraz podniosą się okrzyki o szerzeniu herezji :) . Ja bym radził posłuchać ( gdybyś miał taka możliwość ) KEF LS50 z subwooferem REL T5.

E, nie, wolę raczej klasyczne rozwiązanie. Skończy się chyba na Elacach. Tylko żeby dobrać do nich dobry wzmacniacz. 

Chętnie posłuchałbym jeszcze Pylon Diamond 25 i AA Hyperion, ale nie wiem, czy to coś zmieni. No i może jeszcze Dali Opticon 5 lub 6.

Do tej pory, jeśli chodzi o wzmacniacz, to dobrze grały Elaci f6 z nadem c368, ale jednak coś lepszego bym wolał.

No i oczywiście Leben. Lampa też mnie jeszcze korci, ale nie ma gdzie posłuchać.

Posłucham Elaców, jak coś, to wypożyczę od S4Home i potestuję je w domu. 

Nie znam się na tych wszystkich technikaliach: o co chodzi tutaj w zakładce Labolatorium? https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2876-uni-fi-fs-u5-slim

To oznacza, że trzeba dobrać do nich mocny wzmacniacz?

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2018 o 09:05, S4Home napisał:

Posłuchaj ich z rotelem. Ale tam mają inaczej zaadoptowane pomieszczenie. Jak u nich odsluchasz u5 a gdzie indziej xt8f to i tak nie będziesz miał porównania. Akustyka zmienia więcej niż wzmacniacz. 

Więc ja bym wypożyczył. Zwłaszcza że daje ci taką możliwość. 

Piotrek

A tak zataczając koło: Elaci, jako ciemniejsze granie, spasują się z cxa80?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przewrotnie , czy to musi byc nowy sprzęt ? Bo jak nie to można sobie całkiem niezły zestaw skompletować . 

Np : 

http://allegro.pl/rotel-rb-06-rc-06-i7203273010.html + http://allegro.pl/kolumny-kef-iq-70-2-szt-i7194964805.html 

Albo : 

http://allegro.pl/wzmacniacz-magnat-ma-1000-i6970524498.html + http://allegro.pl/bowers-wilkins-b-w-cm7-rosenut-lepsze-od-cm8-i6992606070.html 

W ogóle ten Max Volume ma parę fajnych klocków do potestowania ( nie znam i nie mam interesu w polecaniu ) . CM7 , IQ90 , Signature 1105 czy Celany ... Do tego parę piecyków ...

Aukcje z dolnośląskiego żeby daleko nie trzeba było jeździć :) 

A za resztę dac , streamer czy co tam jeszcze będzie potrzebne ....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 13:31, hasos napisał:

I to połączenie podobało ci się na 100%, czy górę wzięła funkcjonalność? Pytam bez złośliwości, bo dla mnie to dość męczące granie. 

 

Ale to musi być coś u ciebie nie tak. Albo tor albo akustyka. 

Bo heco nigdy nie grały meczach góra. Więc serio sprawdź to. 

O elaci masz do pożyczenia. Nie ma sprawy. Można też sprawdzić zamknięte kefy q750 :)

Wypożyczać do domu!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę, że tak.

Po odsłuchach się odezwę w sprawie ustalenia szczegółów.

 

@S4Home i @Kraft mam prośbę. Pobierzcie proszę ten utwór i posłuchajcie na swoich sprzętach: https://megawrzuta.pl/download/3f659c79a53cec8a97a489809ba81902.html

S4Home jeśli masz możliwość podłączyć tannoy 8f z roksanem k3, to byłoby super.  Bas co prawda nie odpowiada mi w nich za bardzo ze względu na twardość, ale to połączenie miało ogromny wolumen, bas mruczał, było czuć drgania na kanapie :) Chodzi mi o to, czy taki bas mogę osiągnąć w czymś tańszym niż roksan i innymi kolumnami. Podobnie zagrał Arcam a39.

Kraft - będę wdzięczny za opinię jak gra Marantz z Pylonami. 

Dziś słuchałem Elaców u5 i f6 z Rotelem a14 i nadem c368. Żaden z nich nie generuje dużego basu i objętości, jak roksan.

Nad jest fajny ze względu na przestrzeń w głąb, miły dźwięk, ale jednak brak w nim objętości.

Rotel raczej bez wyrazu, gęstszy, taki typowo angielski. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest. Na Roksanie to było coś. 

Jeśli chodzi o Elaki, to generalnie przyjemne kolumny, ale z tymi wzmacniaczami, z którymi słuchałem, myślę, że zwłaszcza u5 nie pokazały swoich możliwości, bo w zasadzie nie było różnicy między f6 a u5. Ale warto brać je pod uwagę z konkretnym wzmacniaczem. Łagodne, aksamitne, ale szczegóły nie giną. Bardzo fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę kolejny raz - ocenianie sprzętu nie wygrzanego (naprawdę dużo czasu potrzeba) w salonie audio to odbiór takie 50/50 tak więc niewiele powie chociaż niekiedy coś tam się usłyszy ;) 

Ciekawe czy u mateo ma silver 10 jakby pograły odpowiednio pareset godzin to też by takiego dociążenia dostały jak moje focale :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, nie miałem gdzie.

Może właśnie do tego Roksana czy Arcama poszukać jakiś łagodniejszych kolumn? Koniecznie muszę posłuchać Pylonów i zobaczymy, co dalej.

Roksan ma moc, to czuć, posłuchałbym go w innych warunkach, choć nie wydaje mi się, by w salce było gorzej niż np. w domu, dlatego nie spodziewałbym się złagodzenia.

Leben miał to do siebie, że był łagodny, ale kreował duże instrumenty, było czuć objętość. Jeśli tak grają inne, tańsze lampy, to muszę koniecznie posłuchać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...