Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post, jednakże forum śledzę od jakiegoś czasu, a ten temat stał się, można śmiało powiedzieć, moim tematem, gdyż mam podobny problem - trudny wybór wzmacniacza (z góry przepraszam założyciela tematu, że się wtrąciłem). Obecnie posiadam kolumny magnat quantum 677 + amplituner yamaha rx-v420 +DAC, kable melodika, źródło to ripy moich płyt we FLAC`u odtwarzane z dysku zewnetrznego i czasami CD ze starego discmana Sony.

Przygodę z hi-fi zacząłem dawno temu ale skupiało się to na słuchawkach i wzmacniaczu lampowym, jednakże postanowiłem, że czas najwyższy na kolumny, a że była okazja do kupienia w/w zestawu (magnaty i yamaha) za 500zł to skorzystałem. Ładnie gra, ale jest mało szczegółowo, jest bas i góra, ale chce się czegoś więcej od tych kolumn, zastanawiam się nad wzmacniaczami Cambridge Audio CXA60 lub NAD 356, ciekawy wynalazek Magnat MA 600. Wymiana kolumn na razie nie wchodzi w grę.

Muzyka jaką słucham to: (tangerine dream, klaus schulze, kraftwerk, vangelis, depeche mode, daft punk, hey, muzyka klubowa i czasami bardziej rockowe brzmienie np. nirvana)

Proszę o jakieś porady.

Edytowano przez lordwiader69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MobyDick napisał:

NAD 356 będzie kiepskim partnerem dla kolumn które masz. Możesz go od razu skreślić.

Co powiesz o pozostałych dwóch? Ewentualnie podsuniesz jakiś inny pomysł?

7 minut temu, mordor12 napisał:

Magnat Quantum 677 mają mocne , bardzo poluzowane niskie tony ze słabą kontrolą. NAD 356 gra w tym zakresie baaardzo podobnie. Wyjdzie Ci z tego buła na basie. Również zdecydowanie odradzam NAD'a do tych kolumn.

Doradzisz coś więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział inaczej. Magnat Quantum 677 daje sporo basu z dobrą kontrolą, NAD go poluzuje i wyjdzie z tego sporo kiepskiego basu. Do tego nad potrzebuje kolumn które podbarwia jego brzmienie bo sam gra bardzo bezbarwnie, te magnaty mu tego nie dostarczą. Tak otrzymasz kiepskie zbasowane brzmienie bez ładnej barwy. Te kolumny zwykle dobrze grają ze wzmacniaczami ze stajni Yamahy lub Onkyo. Łatwo jest je napędzić , dlatego nie stwarzają dużych problemów. W zasadzie powinny oddać brzmienie większości wzmacniaczy. Jaki wybrać do nich wzmacniacz? To zależy od gustu ich użytkownika. Właściwie to chyba tylko klasyczne NAD-y będą stanowiły z nimi mezalians.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ja bym powiedział inaczej. Magnat Quantum 677 daje sporo basu z dobrą kontrolą, NAD go poluzuje i wyjdzie z tego sporo kiepskiego basu. Do tego nad potrzebuje kolumn które podbarwia jego brzmienie bo sam gra bardzo bezbarwnie, te magnaty mu tego nie dostarczą. Tak otrzymasz kiepskie zbasowane brzmienie bez ładnej barwy. Te kolumny zwykle dobrze grają ze wzmacniaczami ze stajni Yamahy lub Onkyo. Łatwo jest je napędzić , dlatego nie stwarzają dużych problemów. W zasadzie powinny oddać brzmienie większości wzmacniaczy. Jaki wybrać do nich wzmacniacz? To zależy od gustu ich użytkownika. Właściwie to chyba tylko klasyczne NAD-y będą stanowiły z nimi mezalians.

Rozumiem co chcesz powiedzieć, niestety kolumn nie zmienię w najbliższym czasie, myślę, że można z nich więcej wycisnąć niż na obecnej Yamasze 420. Więc zostaje z moich propozycji Cambridge Audio CXA60 i Magnat MA 600. Ewentualnie coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogromna ilość wzmacniaczy z którymi mogą zagrać i jest w nich spory potencjał. Oczywiście że można znaleźć lepsze kolumny. Jednak trzeba za nie sporo zapłacić. Ja bym szukał wzmacniacza używanego o większych ambicjach w tej cenie, bez pośpiechu. Bardzo prawdopodobne że wybrał bym coś zupełnie innego. Najlepiej gdybyś miał możliwość sam posłuchać u siebie różne wzmacniacze. Ja bym pewnie rozglądał się za jakimś wzmacniaczem SPHINX-a z serii Project.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, lordwiader69 napisał:

Słuchałem cxa 60, cxa 80, magnat ma 1000. Padło na magnat ma 1000, świetny sprzęt. Następny zakup to kolumny magnat 1009s, których też słuchałem, wrażenia niesamowite. Cena - jakość bezkonkurencyjna.

Może coś więcej napiszesz o wrażeniach z odsłuch tych kolumn magnat 1009s. Jestem ciekaw jak grają w połączeniu z ma1000. Może da mi to pewien obraz czy będą dużo lepsze od MA Bronze6 w połączeniu z moim mr780. Dla mnie magnat (co prawda mr780 ale myślę, że brzmienie może być w pewnym stopniu podobne ma1000) też wypadł dużo lepiej od cxa80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lordwiader69 napisał:

Słuchałem cxa 60, cxa 80, magnat ma 1000. Padło na magnat ma 1000, świetny sprzęt. Następny zakup to kolumny magnat 1009s, których też słuchałem, wrażenia niesamowite. Cena - jakość bezkonkurencyjna.

Ma 1000 to jednak półka wyżej. Ale zgadzam się. Co do kolumn to się śpiesz. Wkrótce nie będzie ich na naszym rynku. A model świetny. 

20 godzin temu, Stachox napisał:

Może coś więcej napiszesz o wrażeniach z odsłuch tych kolumn magnat 1009s. Jestem ciekaw jak grają w połączeniu z ma1000. Może da mi to pewien obraz czy będą dużo lepsze od MA Bronze6 w połączeniu z moim mr780. Dla mnie magnat (co prawda mr780 ale myślę, że brzmienie może być w pewnym stopniu podobne ma1000) też wypadł dużo lepiej od cxa80.

Bronze 6 to konkurencja dla quantum 725.

Więc przeskok jakościowy jest astronomiczny. Tysiącznik od magnata to dźwięk klasy monitor audio gold. Z tym że innego charakteru. Nie ma co porównywać.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Stachox napisał:

Może coś więcej napiszesz o wrażeniach z odsłuch tych kolumn magnat 1009s. Jestem ciekaw jak grają w połączeniu z ma1000. Może da mi to pewien obraz czy będą dużo lepsze od MA Bronze6 w połączeniu z moim mr780. Dla mnie magnat (co prawda mr780 ale myślę, że brzmienie może być w pewnym stopniu podobne ma1000) też wypadł dużo lepiej od cxa80.

Kolumny 1009s grają bajecznie, porównałbym dźwięk do kolumny za 15 tyś. Dźwięk jest "słodki". Kolumny są ciężkie i solidnie wykonane. Magnat nadal jest niedoceniany, a sprzęt mają bardzo dobry. Ma 1000 słuchałem z quantum 677 i 1009s, różnica kolosalna, to tak jakby najpierw jechać BMW, a później wsiąść do Aston Martina. Natomiast quantum 677 z mr 780 grał podobnie jak 677 z ma1000, różnica niewielka. Ostatecznie zdecydowałem się na ma1000 z myślą o wymianie kolumn w przyszłości.

Edytowano przez lordwiader69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...