Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie rozumiem dlaczego przedstawiciele sklepów nagle najezdzaja na onkyo że o klasę niższe ?co dopiero pisali że dobre,onkyo 8120 stawiany jest za dźwięk wzorowy i każdy chwalił sobie,teraz promowanie Yamahy jest zauważyłem,po czytaniu postów też zacząłem chwilowo pluc sobie w brodę że może yamahe powinienem kupić,a inne osoby skarżą się na suchość Yamahy ,ja mam heco z onkyo tx 8270 i gra to pięknie,lekko,przyjemnie,szczegółowo i scena jest i przestrzeń,słychać każdy detal np u wokalistki gdy śpiewa to słychać jak usta się jej sklejają,muzyka nie męczy,a wręcz odwrotnie,przysypiam często przy słuchaniu,do tego ma hdmi,ja często słucham nowych koncertów np Jean michaela jarre z 2017 roku z komputera,dzwiek przez chinche z wyjścia sluchawkowego komputera jest nie do przyjęcia,komp ma tylko hdmi i usb,wiec było mi to potrzebne,utwory odkrywam na nowo,poza tym po zakupie sprzętu zmieniłem preferencje muzyczne,gdzie było to nie do przewidzenia,w ogóle już techno nie słucham co było niemożliwe wcześniej,przez zakup tego sprzętu zacząłem słuchać chillout massive attack,muzyki klasycznej o dziwo,totalne inferno,wiec wcześniejsze założenia gdy byłem pytany jakiej muzyki Pan słucha,okazalo by sie nietrafione bo nikt nawet ja,nie przewidział zmiany preferencji muzycznych,wszystko każdy detal słychać,miło,łagodnie,naturalnie,niekiedy czujemy się jakbyśmy w knajpie siedzieli,to nie jest żadna łupanka,jest jeden minus-bardzo słychać źle nagrane utwory,czy to na płycie,czy z neta,od razu słychać jakość dźwięku,przez to wyrzuciłem ponad sto płyt techno które miałem,a które kolega mi kiedyś ściągał przez torenty i jeszcze skądś tam,dzwiek był nie do przyjęcia,takze obiektywnie połączenie heco z onkyo pasuje jak malina,wszystko jest naturalne po prostu,bez podbarwień i przebarwień 

Edytowano przez Daniel Daniel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Mamy te opticony 6 z ekspozycji stan idealny mogę zrobić taką cenę. Bez żadnego odprysku, żadnej skazy. 

 

A co do wzmacniaczy to dopisz nowy magnat mr780. Jest to rozwinięcie brzmienia ma600. Bardzo dobry model a część sieci można rozwiązać przez wxad 10.

Piotrek

Dzięki za informację. Na pewno się odezwę.

A jak ten Magnat gra względem wzmacniaczy? 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też tak myślę. Pójdę jeszcze w piątek posłuchać, ale wyjazd da więcej - bo oni tam mają wszystko :)

A mieszkało się w Krakowie i na Śląsku, to było bliżej. 

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

To praktycznie jest wzmacniacz. 

Po prostu musi się nazywać amplituner bo ma radio. Ale nie odstaje w żadnym stopniu od klasycznych wzmacniaczy.

To poziom hybrydy Vincenta itp. tylko tańszy. Jeśli nie lubisz ostrości i grania Yamahy to taki magnat na prawdę może ci się spodobać.

Piotrek

A kilka słów o Tannoy Revolution XT 6F? Z czym to warto, jeśli w ogóle, łączyć? 

 

A NAD C368?

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lekceważyłbym Magnata. Miałem przez dłuższy czas MA 600-bardzo dobry wzmak, który potrafił dosyć dobrze napędzić Emit 20, a nie jest to "bułka z masłem :) 

Super barwa, dobry drive i przestrzeń rewelacja jak na tę półkę cenową.  Ogólnie bardzo dobry, muzykalny i niestety niedoceniany wzmacniacz do długich, wieczornych odsłuchów :)

Gdybym był trochę bardziej wydajny (niestety Emity potrzebują spory zapas mocy), to bym go pewnie zostawił :P

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co się uprzedzać tylko z uwagi iż to magnat , ma lampy na pre-ampie więc może być ciekawie + dobre wyposażenie.

moja yamaha 2x 55W 8om gra 2x głośniej niż onkyo 2x 165W 8om , ale nie wiem czy nie są innej klasy typu A vs A/B , tak więc na moc bym nie patrzył , ale to już ktoś bardziej obeznany z forum musiałby wytłumaczyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie lekceważę. Po prostu patrzę, na co mogę sobie jeszcze pozwolić.

Dziwi mnie natomiast fakt, że Monitor Audio, niby powszechne kolumny, nie mają np. w wersji Bronze 6 praktycznie żadnych testów i opinii. Czy to takie słabe kolumny? Bo wydawać by się mogło, że to dobra opcja w tym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kubakk napisał:

moja yamaha 2x 55W 8om gra 2x głośniej niż onkyo 2x 165W 8om , ale nie wiem czy nie są innej klasy typu A vs A/B , tak więc na moc bym nie patrzył , ale to już ktoś bardziej obeznany z forum musiałby wytłumaczyć

Na to jak głośno gra wzmacniacz ma także wpływ czułość jego wejść (np. do podłączenia CD). Standard to chyba 0,2 V. Wzmacniacz który ma np. 0,7 V trzeba bardziej "rozkręcić", by zagrał tak samo głośno.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od samych kolumn.. Jeżeli mamy kolumny, które mają wysoką skuteczność np. 89bd oraz przyjazny przebieg np. 6ohm, to jako tako wysteruje je nawet budżetowy amplituner kina domowego. 
Jeżeli jednak wziąć pod uwagę np. Dynaudio (84, 4ohm), to przykładowo Onkyo 8150 (miałem kiedyś-heh-3 godziny..) nie jest jednak najlepszym pomysłem :) 
Chodzi min. o zasilanie, wydajność prądową itd. Dużo sprawniej spisał się wspomniany Magnat MA600, który ma na papierku śmieszne (w porównaniu do Onkyo) 55w 8ohm, a jednak poradził sobie lepiej w prawidłowym wysterowaniu (nie wspominam już nawet o innych aspektach..) ;).
Wystarczy jednak zerknąć na zdjęcia obydwu wymienionych, to okazuje się, że Magnat w porównaniu do Onkyo (biorąc pod uwagę komponenty, transformator itd.), wygląda Moim zdaniem o wiele bardziej wiarygodnie i jak się z resztą okazało-słusznie :) 
Jako ciekawostkę dla porównanie dodam foto końcówki, którą aktualnie posiadam :P
Tak, wiem-same komponenty nie grają, aczkolwiek warto zerknąć, gdyż może dać do myślenia nawet laikowi :P:

Magnat-MA600-Innenleben-Gesamt.jpg

OnkyoTX8150-03w.jpg

pol_pl_Emotiva-BasX-A-300-Wzmacniacz-mocy-stereo-29_6.png

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad C 356 to na pewno nie jest ciepły wzmacniacz. Gra neutralnie, dosyć sucho, z mocnymi zamulonymi niskimi tonami, oraz z wyeksponowanym przełomem średnicy/wysokich. Za to kopa ma niezłego. Na początku może się bardzo podobać poprzez energię jaką daje kolumnom, ale po pewnym czasie może męczyć. Zdecydowanie brakuje mu ładnej barwy. Zależy - kto co lubi i pod jakie kolumny. Z tych starszych modeli Nad to albo Nad C 326, albo Nad C 375. Grają zdecydowanie równiej, z przyjemniejszą średnicą w stosunku do modelu C 356. Moim zdaniem oczywiście ;).

Odsłuchy priorytetem.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad C 356 to na pewno nie jest ciepły wzmacniacz. Gra neutralnie, dosyć sucho, z mocnymi zamulonymi niskimi tonami, oraz z wyeksponowanym przełomem średnicy/wysokich. Za to kopa ma niezłego. Na początku może się bardzo podobać poprzez energię jaką daje kolumnom, ale po pewnym czasie może męczyć. Zdecydowanie brakuje mu ładnej barwy. Zależy - kto co lubi i pod jakie kolumny. Z tych starszych modeli Nad to albo Nad C 326, albo Nad C 375. Grają zdecydowanie równiej, z przyjemniejszą średnicą w stosunku do modelu C 356. Moim zdaniem oczywiście .
Odsłuchy priorytetem.
W C356 polecam modyfikacje u Mudy to zupełnie inne urządzenie jest wtedy. Buła z basu znika i mniej męczące granie. Dużo więcej jakości. Fabryczny C356 to jest porażka

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hasos napisał:

A kilka słów o Tannoy Revolution XT 6F? Z czym to warto, jeśli w ogóle, łączyć? 

 

A NAD C368?

Wyjątkowo dobra stereofonia. Świetne detale. Brzmienie raczej naturalne. Kolumny wymagają mocnego tranzystora lub ciepłej lampy. Dobrze brzmiący z marantzem i Roksana. 

Nad 368 jest dobrze wyposażonym wzmacniaczem w klasie D. Grającym wyraźnie, kontrolującym przebieg grania. Jeśli jednak liczysz na moc jak w 356bee. To on tego nie ma. Inne wzmacniacze niż starsze nady. Pisałem już o tym jeśli byłeś zwolennikiem grania NADa to nowe nie będą dla ciebie.

12 godzin temu, hasos napisał:

Dziwi mnie natomiast fakt, że Monitor Audio, niby powszechne kolumny, nie mają np. w wersji Bronze 6 praktycznie żadnych testów i opinii. Czy to takie słabe kolumny? Bo wydawać by się mogło, że to dobra opcja w tym przedziale cenowym.

I co ci taki test da? Realnie. Nie pytam żeby się przekomarzać, tylko kiedy ostatni raz widziałeś zly test?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, testy zawsze są pozytywne, ale można z nich się dowiedzieć chociażby o charakterystyce kolumn, zgraniu itp., żeby mieć ogólny zarys sytuacji. 

Czyli jeśli chodzi o uzyskanie cieplejszego dźwięku, to trudno w tym przedziale cenowym to uzyskać za pomocą wzmacniacza. Trzeba więc raczej patrzeć na ciepłe kolumny. Bo skoro nady nie są ciepłe, to dopiero poziom Musical Fidelity czy Naima daje takie brzmienia? 

Edytowano przez hasos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...