Skocz do zawartości

Subwoofer do TAGA Tav 606 V.3


Marcin Dobryniewski

Recommended Posts

Witam,

Zakupilem komplet 5.0 Taga tav 606 V.3 oraz amplituner Onkyo TX-NR676,

Teraz rozgladam sie za subem

Zastanawiam sie nad zakupem JBL E150 lub 250, mozna kupic uzywany w dobrej cenie. Czy E150 da rade na takim metrazu ?

Mam salon z jadalnia okolo 32m2.

Kolejne pytanie: Czy umieszczenie suba za kanapa bedzie dobrym rozwiazaniem ? Mam niestety ograniczone miejsce na froncie kolo kolumn frontowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, don napisał:

Czy wystarczy to zależy czego oczekujesz, jak mocnych i głębokich kinowych efektów. W 32m to trochę ten sub zniknie (E150). Poszukaj używanego suba na 12 calach, najlepiej innych marek. Możesz popatrzeć na Allegro/Olx i powklejaj linki to koledzy coś pomogą wybrać.

Raczej będe celował w używke, już domowy budżet i tak ucierpiał na zmianie KD.

Znalazłem na OLX E150 w dobrych cenach i opinie też ma niezłe, ale nie wiem jak poradzi sobie na moim metrażu, no i jak pisałem najlepiej żeby dało sie go postawić za kanapą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz oczekiwania, najfajniejszą atrakcją jest jak subwoofer wytwarza duże ciśnienie przy najniższych częstotliwościach, które wręcz odczuwalnie na ciele oddają efekty kinowe. Taki JBL na 10 calach nie jest w stanie zagrać pasma 15-25hz przy dużym ciśnieniu, skupi się na głośnym wyższym basie w okolicy 30-40hz i tyle. Natomiast jeśli potrzebujesz suba do muzyki to inna sprawa. W żadnym wypadku osobiście nie brałbym tego JBL, chyba że znalazłeś go naprawdę tanio. Ten z OLX widzę za 399zł to byłaby dobra oferta i nie ma co wybrzydzać za te pieniądze, pod warunkiem że jest w pełni sprawny i nie ma z nim żadnych problemów. A sprzedający pisze że był sprawdzany przez elektronika, czyli tak sobie go rozebrał i dał to sprawdzenia ? Trochę podejrzane dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, don napisał:

To zależy jakie masz oczekiwania, najfajniejszą atrakcją jest jak subwoofer wytwarza duże ciśnienie przy najniższych częstotliwościach, które wręcz odczuwalnie na ciele oddają efekty kinowe. Taki JBL na 10 calach nie jest w stanie zagrać pasma 15-25hz przy dużym ciśnieniu, skupi się na głośnym wyższym basie w okolicy 30-40hz i tyle. Natomiast jeśli potrzebujesz suba do muzyki to inna sprawa. W żadnym wypadku osobiście nie brałbym tego JBL, chyba że znalazłeś go naprawdę tanio. Ten z OLX widzę za 399zł to byłaby dobra oferta i nie ma co wybrzydzać za te pieniądze, pod warunkiem że jest w pełni sprawny i nie ma z nim żadnych problemów. A sprzedający pisze że był sprawdzany przez elektronika, czyli tak sobie go rozebrał i dał to sprawdzenia ? Trochę podejrzane dla mnie.

Mi też się ten opis wydaje podejżanyi nawet tej aukcji nie brałem pod uwage. Jest inny za 590zl i tego miałem na mysli.

Możecie polecic jakaś używke w cenie do 1000zł co da rade na 32m ?

A model JBL E250 ? Czy odpuscic wogóle suby od JBL ?

Wrzuce uklad salonu i miejsce za kanapa gdzie bym chcial postawic suba.

 

 

 

 

grafik.png

Edytowano przez Marcin Dobryniewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama średnica użytego głośnika nie jest tym co świadczy o tym czy głośnik nada się lepiej czy gorzej. Subwoofer moze być lepszy lub gorszy. Moim zdaniem coś takiego było by warte zainteresowania REL Strata .

Subwoofer zwykle najlepiej jest ustawić w rejonie jednej z przednich kolumn. Umieszczenie za kanapą powinno mieć również pewne zalety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wyzej wymieniony Koda lub STX s250 albo Magnat 302a poradzi sobie na tym metrazu ?

Wiem ze sa to mocno budzetowe suby ale dopiero co sie splukalem na glosniki i amplituner.

Dodam ze wczesniej mialem KD LG HT953TV i pewnie kazdy z wyzej wymienionych zagra lepiej jak z tego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Poradzi ale to proszę subwoofery od początkowych które brałeś pod uwagę. Więc nie rozumiem. 

Jeśli chcesz nowy to ok. Magnat jest na prawdę w porządku. Ale jeśli akceptujesz używane to te jbl są po prostu lepsze. Są na rynku dostępne dość długo więc ich cena też jest już dobrze dostępna. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie skupie sie na szukaniu uzywanego JBL,

Naprawde chcialbym porzadnego suba jak kazdy ale nie zawsze budzet na to pozwala, z dostepnego 1000zl na poczatku wlasnie zrobilo sie 700zl,

Czy ten JBL E150 bedzie lepszy od Magnata ? Bo ES250 nie widzialem w tym przedziale cenowym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podpinam się pod temat, ponieważ mam ten sam zestaw kolumn (dodatkowo ampli yamaha 481) i chce kupić suba na metrażu ok 35 metrów ( pokój prostokąt poddasze, skos z jednej strony).
Napisałem do sklepu w którym zamawiałem kino i polecili mi dwa suby:

1. http://allegro.pl/subwoofer-taga-harmony-tsw-90v-3-gratis-i6210041426.html

2. http://allegro.pl/subwoofer-taga-harmony-tsw-200-gratis-i6178810114.html

kupię coś lepszego powiedzmy do tysiaka ? czy dołożyć i brać tego tsw 200 ? chce już kupić coś na lata i żeby fajny efekt dawało (przede wszystkim w filmach) ale znowu nie chce wyrzucać bez sensu kasy jeżeli powiedzmy sub za 9 stów zrobi taką samą robotę jak ten za 1400. Co polecacie ? :) a może coś zupełnie innego ? raczej nie chciałbym bawić się w używki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2018 o 08:57, ApropoDefacto napisał:

Napisałem do sklepu w którym zamawiałem kino i polecili mi dwa suby:

1. http://allegro.pl/subwoofer-taga-harmony-tsw-90v-3-gratis-i6210041426.html

2. http://allegro.pl/subwoofer-taga-harmony-tsw-200-gratis-i6178810114.html

kupię coś lepszego powiedzmy do tysiaka ? czy dołożyć i brać tego tsw 200 ? chce już kupić coś na lata i żeby fajny efekt dawało (przede wszystkim w filmach) ale znowu nie chce wyrzucać bez sensu kasy jeżeli powiedzmy sub za 9 stów zrobi taką samą robotę jak ten za 1400. Co polecacie ?

Dołóż do Klipscha R10SW. Taga ma na prawdę przeciętne suby. O ile kolumny np model 606 są świetne w swojej cenie o tyle suby nie do końca są udane. Ja nie polecam.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dołóż do Klipscha R10SW. Taga ma na prawdę przeciętne suby. O ile kolumny np model 606 są świetne w swojej cenie o tyle suby nie do końca są udane. Ja nie polecam.

Piotrek

 

mam pytanie do Magnata 302a, czy on da rade na 32m2 ???

Czy lepiej sobie odpuscic i zostawic kolumny bez suba niz z tym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcin Dobryniewski napisał:

mam pytanie do Magnata 302a, czy on da rade na 32m2 ???

Czy lepiej sobie odpuscic i zostawic kolumny bez suba niz z tym ?

z opinii euro rtv

09-01-2018,

Jcob

Potwierdzony zakup

Wziąłem Sub 302a na próbę i po jednym wieczorze wiem że zostanie u mnie na dłużej. Na tej półce nie leży nic ciekawszego co zatrzęsie 32m2 pokojem. Bas jest głęboki i nienachalny. Schodzi bardzo nisko. Basstest-u nie robiłem, ale czasem czuć wibracje a nie słychać dźwięku. W kinie domowym niezastąpiony. Zadowalająca dynamika już przy niewielkiej głośności i automatyczne włączanie które wzbudza wzmacniacz suba przy niskiej głośności. Minusem może być nieco spóźniony dźwięk w muzyce przy bardzo dużej głośności, ale też nie do tego został stworzony. Wystarczy nieco zmniejszyć wzmocnienie i wraca do rytmu. Długo się wahałem z zakupem, jednak już dziś widzę że to był dobry wybór. Jakość wykonania na najwyższym poziomie. Trzeba mieć na uwadze że to spory mebelek. Dla mnie Bomba:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nigdy nie wierzylem tym opinia ze sklepow rtv oraz ceneo, i temu podobnym.

dzieki za odpowiedzi i pomoc, temat suba zamykam, dzis podlaczam kolumny do onkyo 676 ktory przyjedzie dzis ze sklepu.

Jednak chyba sie zdecyduje na magnata gdyz budzetowo mi najbardziej pasuje.

Dzieki.

PS.

Wczoraj dostalem kolmuny Taga 606 w kolorze bialem, jesli graja chociaz w polowie jak wygladaja bede w niebo wziety :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin Dobryniewski napisał:

mam pytanie do Magnata 302a, czy on da rade na 32m2 ???

Czy lepiej sobie odpuscic i zostawic kolumny bez suba niz z tym ?

U mnie grał w 35m jak go testowałem. Normalnie w mieszkaniu. Oglądając  film "Everest" luźne elementy na szafkach dzwoniły. Nie jest to demon  mocy ani precyzji. Ale jego cena zachęca bardzo. Był ustawiony na 60 procent mocy :) i jego barwa jest świetna. 

A co ciekawe tylko w Polsce jest taki tani. Nie wiem jak teraz ale kiedyś sprawdzalem w Niemczech to powyżej tysiaka. 

Teraz jest na promocji za 1200 zł !! Czaicie?

Więc zestawianie go w grupie z tymi subami. Serio tylko u nas tak dobrze stoją. Ogólnie dystrybutor magnat i heco idzie w dobre ceny dla klientów kosztem reklam. Wiem audio go przez to nie lubi :) a użytkownicy nie znają. Ale coś za coś. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym wstepnym odlsuchu Onkyo 676 i Taga Tav 606. Narazie tylko fronty i centralka bo tylnie zaloze i puszcze kable na weekend.

Jestem naprawde zadowolony. Moze nie jest to obiektywna ocena gdyz jest to moje pierwsze "porzadne" KD i nie mam porownania. Kiedys sluchalem u kolegi HK + JBL ES i powiem wam ze Taga nie odstaje az tak bardzo bynajmniej dla mnie.

Jak na zestaw 5.0 do niecalych 4 tys to polecam goraco. 

W weekend dalsze testy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...