Skocz do zawartości

Subwoofer do TAGA Tav 606 V.3


Marcin Dobryniewski

Recommended Posts

S4Home to troche słaba ta promocja gdyż idzie zamówić Magnat 302a w granicach 700 zł :) też się chyba jednak na niego zdecyduje, myślę że będzie dobrym uzupełnieniem mojego kina za stosunkowo niewielkie pieniądze (za klipscha musiałby dać 1400). Będzie kino jednak w pokoju ok 25 metrowym więc tej mocy powinno być aż nadto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ApropoDefacto napisał:

S4Home to troche słaba ta promocja gdyż idzie zamówić Magnat 302a w granicach 700 zł :) też się chyba jednak na niego zdecyduje, myślę że będzie dobrym uzupełnieniem mojego kina za stosunkowo niewielkie pieniądze (za klipscha musiałby dać 1400). Będzie kino jednak w pokoju ok 25 metrowym więc tej mocy powinno być aż nadto.

Chyba mu chodzilo o cene w Niemczech

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin Dobryniewski napisał:

Chyba mu chodzilo o cene w Niemczech

oczywista oczywistość

8 godzin temu, Marcin Dobryniewski napisał:

Jestem naprawde zadowolony

i o to właśnie w tej całej zabawie się rozchodzi. Śmiem twierdzić, że jak postawisz całość i dołożysz do tego jeszcze sub'a, będziesz wniebowzięty ;)  niech służy i cieszy uszy 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ApropoDefacto napisał:

S4Home to troche słaba ta promocja gdyż idzie zamówić Magnat 302a w granicach 700 zł :) też się chyba jednak na niego zdecyduje, myślę że będzie dobrym uzupełnieniem mojego kina za stosunkowo niewielkie pieniądze (za klipscha musiałby dać 1400). Będzie kino jednak w pokoju ok 25 metrowym więc tej mocy powinno być aż nadto.

Promocja jest dobra. W Niemczech jest po 1200 zł.

Masz go za 700, nie chcesz kupować u mnie :) Nie ma sprawy :) I tak pomogę.

 

4 godziny temu, Marcin Dobryniewski napisał:

Nie za blisko scian te fronty?

Wysuń je chociaż do tego dywanu. Nie będzie wyglądać to źle. A zobaczysz czy różnica w dźwięku jest na + czy -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać Magnat 302a z kablem za 660 (kurier free) więc myślę, że taniej nie znalazłbym nigdzie. S4Home nie wiedziałem, że masz go w ofercie, widocznie za krótko jestem na forum :) ale na przyszłość będę wiedział do kogo uderzać jak bym chciał coś zmodernizować w Kinie. Do tego magnata dołożony jest kabel Oehlbach Easy Connect 151, będzie ok czy myśleć nad czymś lepszym ?

Edytowano przez ApropoDefacto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2018 o 09:08, mariusz1967 napisał:

Ja również życzę miłych chwil spędzonych z zestawem . Ż kalibracją automatyczną to ostrożnie - potrafi sporo narozrabiać i z efektu możesz nie być zadowolony . Ale próbuj

Wszyskie 5 kolumn podlaczone. Po automatycznej kalibracji tak mi ustawil ampli.

20180203_162500.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sub doszedł, mam trochę problem z ustawieniem go w pomieszczeniu aby dawał dobry odsłuch w miejscu w którym siedzę. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsca w których według mnie najlepiej słychać bas (w stosunku do ustawienia go- odpowiednie kolory) przed tv centralnie przede mną zbytnio nie mogę go ustawić ponieważ jest tam otwierana szafka (pod tv). Jeżeli nic nie wymyślę to przemebluje pokój i tv wyląduje na ścianie po prawej stronie. Dodam, że mniej więcej od połowy pokoju jest spad dachu w lewą stronę (poddasze) Mam jeszcze kilka pytań:
1. W zestawie miałem kabel typu Y, jedną z dwóch końcówek z jednej strony kabla podłączyłem do suba (jedno wyjście Line In) druga po prostu sobie leży a drugi koniec wiadomo do amplitunera, czy takie podłączenie jest ok tego typu kablem?

2. W subie level mam ustawiony na godzine 13, a drugie pokrętło na maxa w prawo. Czy tak zostawić (zwłaszcza to drugie) ?

3. Po automatycznym dostrojeniu dźwięku w Yamaha cross ustawiło mi na 110 (zmieniłem na 80 według inof wyczytanych w necie) suba podbiło +5.0 (zostawiłem) a głośniki przednie kolumny ustawiło na Large (zmieniłem na small) czy tak jest dobrze ?

4. Jeżeli będe chciał wzmocnić bas to gdzie lepiej to zrobić? pokrętłem na subie level w prawo czy podbijać na amplitunerze ?

Ogólnie dobrze go słychać, zwłaszcza w miejscach gdzie jest najlepszy odsłuch, myślę, że jak znajde odpowiednie miejsce dla niego to będzie bajka. Dodam, że nie mam za bardzo możliwości położenia go w miejscu w którym siedzę (za krótkie kable) i szukania odpowiedniego miejsca. Dzięki za wszelkie opinie i sugestię.

rozstaw.jpg

Edytowano przez ApropoDefacto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel Y lepiej podłączyć rozdwojoną stroną do obu wyjść na subwoofery w amplitunerze lub trzeba by zaizolować nieużywany wtyk taśmą izolacyjną. Pokrętło frequency powinno być ustawione na max ( do oporu w prawo ). Pokrętło level lepiej będzie ustawić na 12 h lub nieco niżej przed kalibracja. Dobrze jeśli sygnał po kalibracji jest ustawiony możliwie wysoko. Nie powinien zostać ustawiony na poziom maksymalny , bo to może oznaczać że zakres został przekroczony. Silny sygnał na wyjściu sprzyja niższemu przydźwiękowi gdy sub jest włączony. Sądzę ze jednak lepiej będzie ustawić że duże kolumny są duże i będą przetwarzać pełne pasmo. Jeśli jednak stwierdzisz ze subwoofer lepiej sobie radzi z dolnym skrajem pasma niż kolumny frontowe to ustawienie takie jak masz może okazać się ok. Może okazać się ze lepiej ustawić jeszcze niżej częstotliwość podziału pomiędzy nimi i subem. Głośnik centralny i tylne nie powinny być ustawiane niżej niż po kalibracji. Często warto jest ustawić jeszcze wyższą częstotliwość podziału na tych głośnikach.

Do regulacji natężenia barwy dźwięku lepiej jest używać przeznaczonych do tego regulatorów niż zmieniać głośność subwoofera. Generalnie powinno się wydawać ze subwoofer nie gra, tylko dźwięki które powinien reprodukować powinny mieć odpowiednie natężenie. Bardzo częstym błędem jest ustawianie subwoofera zbyt głośno. Dźwięki które reprodukuje powinny być w odpowiedniej proporcji z wyższymi harmonicznymi które powstają w związku z tymi dźwiękami. Zbyt głośno ustawiony sub prowadzi do burczącego rozmytego basu. Zwykle przypisuje się to słabej jakości subwoofera, a nie głupocie użytkownika :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...