Skocz do zawartości

Czy to dobry wybór?


ArturWol

Recommended Posts

Hej mam w planach kupić kino domowe, przeglądając różne strony spodobał mi się zestaw https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-v683-bw-685-s2-686-s2-htm62-s2.html

I tu mam pytanie czy ten zestaw będzie odpowiedni do pokoju o powierzchni 15m2. Musi być to nowy sprzęt bo będzie brany na raty, a używanego to raczej nie da rady.

Zestaw będzie mi służył gdzieś tak w 80% do filmów a w 20% do muzyki. Muzyka wszelakiej maści.

Czy ktoś mógłby powiedzieć czy to będzie dobry wybór?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Osobno Yamaha i B&W to bardzo dobre produkty, natomiast moim zdaniem łączenie ich w zestaw nie jest najlepszym pomysłem. Takie połączenie zapewni dźwięk bardzo analityczny, szczegółowy, suchy, bez wypełnienia. Jeśli chcesz pozostać przy kolumnach B&W, znacznie lepszą opcją będzie np. Denon AVR-X2400H lub ewentualnie Marantz SR5012. Natomiast przy amplitunerze Yamaha warto zastosować zestaw kolumn o charakterze bardziej cieplej, plastycznej, dociążone. Dobrym przykładem będzie np. zestaw zbudowany ba bazie Dali Zensor 3 lub jeszcze lepiej na Kef Q350.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, poza wyżej wymienionymi propozycjami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli amplitunerów i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Jesteśmy salonem niezależnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Osobno Yamaha i B&W to bardzo dobre produkty, natomiast moim zdaniem łączenie ich w zestaw nie jest najlepszym pomysłem. Takie połączenie zapewni dźwięk bardzo analityczny, szczegółowy, suchy, bez wypełnienia. Jeśli chcesz pozostać przy kolumnach B&W, znacznie lepszą opcją będzie np. Denon AVR-X2400H lub ewentualnie Marantz SR5012. Natomiast przy amplitunerze Yamaha warto zastosować zestaw kolumn o charakterze bardziej cieplej, plastycznej, dociążone. Dobrym przykładem będzie np. zestaw zbudowany ba bazie Dali Zensor 3 lub jeszcze lepiej na Kef Q350.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, poza wyżej wymienionymi propozycjami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli amplitunerów i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Jesteśmy salonem niezależnym.

Nie muszą to być dokładnie B&W. Jeśli mówisz o zestawie zbudowanym na bazie Dali Zensor 3 to jakie kolumny na tył i jaki centralny do tego dobrać. A i jaki byś polecał do tego amplituner?

Przeglądałem waszą stronę to jeśli chodzi o centralny to wybrałbym do tego Dali Zensor Vokal. Na tyły nie mam pojęcia co wybrać.

A jeśli chodzi o subwoofer to obecnie już posiadam więc jak na razie nie jest mi potrzebny choć i tak w niedalekiej przyszłości myślę o jego wymianie.

Edytowano przez ArturWol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie otwarcie za 7500 zł może być zdecydowanie lepiej. 

Yamaha 683 lub Onkyo 676 z Kolumnami klipsch r160m+ 440c + r14s. Z czasem subwoofer. To granie wybitnie lepsze. Mocniejsze, czystsze, a centralny to fenomen w swojej cenie. 

Dalej zaproponował bym tańsze rozwiązanie jednak w pełni kompletne. Mianowicie te same amplitunery + set kolumn magnat 673+673+67+ subwoofer 6725 i kasa zostaje w kieszeni. 

Serio sprawdź system przed zakupem. Nie sztuka wydać 10k sztuka być z tego zadowolonym. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku konfiguracji na Dali Zensor na przód proponuję Zensor 3, na tył Zensor 1 oraz centralny Zensor Vokal. Idealnym uzupełnieniem Dali będzie amplituner Onkyo TX-NR676, ewentualnie w trochę wyższej cenie, ale lepszy szczególnie w stereo Marantz SR5012

Jbl Studio to także ciekawa opcja, chociaż to brzmienie bardziej otwarte, swobodne, koncertowe z wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma. Budując jednak system kina domowego, zdecydowanie namawiałbym na zastosowanie jednej serii Studio, Arena to wyraźnie gorsza kolumna, która charakterem brzmienie będzie trochę odstawała. W takim przypadku brałbym pod uwagę na przód Jbl Studio 230, centralny głośnik Jbl Studio 225C oraz efektowe Studio 220. W takiej konfiguracji najlepiej sprawdzi się amplituner Denon AVR-X2400H.

Czekam na ewentualne pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...