Skocz do zawartości

Zapytanie o wybór kolumn podłogowych


burzq501

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam dylemat odnośnie wyboru kolumn głośnikowych. Zastanawiam się nad dwoma modelami z podobnego przedziału cenowego, STX Electrino 150 vs Jamo s626. Kolumny będą podpięte pod amplituner Yamaha RX V383. Salon 21m2. Kolumny miały by służyć zarówno do sluchania muzyki jak i do odtwarzania dzwięków z filmów (zastosowanie bardziej uniwersalne). Chciałbym poprostu wiedzieć które kolumny wg. Was będą bardziej efektowne w połączeniu z wyżej wymienionym amplitunerem. Z góry dziekuję za wszelkie opinie i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

Jeśli tylko te dwa bierzesz pod uwagę to stx. Jamo mimo swojej wielkości gra prostym dźwiękiem, bez szczególnego basu czy zaangażowania. Stx jest w miarę nautralna i mimo dwudrożnej konstrukcji jest po prostu ok.

Możesz jeszcze przemyśleć zakup indiana line nota 550x lub nieco droższe ale jednak lepsze stx 250.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rms.pl dzieki za podpowiedz ale nie podobają mi sie wogole, a jednak wygląd jest również dla mnie ważny ? Chciałbym zaznaczyć że nie jestem audiofilem i zastanawiam sie czy STX Electrino150 nie beda dla mnie wystarczające. Jeszcze tylko tak sie zastanawiam czy nie zamienic wspomnianego przeze mnie amplitunera Yamaha RX V383 (ktory mam dostać w prezencie) na wzmacniacz Denon PMA 720AE...bo troszkę poczytałem o zestawieniu tych kolumn z tym wzmacniaczem i z wypowiedzi wypada całkiem niezle...tylko jak czytam w specyfikacji że Denon ma zaledwie 2x50W to zastanawia sie czy to nie jest maławo?? Dla przykładu Yamaha ma 100W wiec jakim sposobem na Denonie kolumny maja grac lepiej? Prosze wybaczcie moje laictwo w temacie ale przyznam nie znam sie na tym i dlatego próbuje poradzić się Was. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz głównie słuchać muzyki to lepiej wybierz wzmacniacz stereo. Amplituner kd zawsze możesz rozbudować o dodatkowe głośniki. Jeśli system rozbudujesz o subwoofer to i z Yamahą Electrino może dać niezły dźwięk. Jednak w przypadku amplitunera kd płacisz za więcej końcówek mocy i elektronikę kinową. Dlatego z reguły dla uzyskania podobnego poziomu jakości dźwięku co z wzmacniacza musisz za amplituner zapłacić sporo więcej. W tym wypadku powinieneś kupić amplituner kd za kilka tyś.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...