Skocz do zawartości

Soft Bass Rolloff Filter - Lehmann Black Cube Statement


Recommended Posts

Witam bardziej doświadczonych kolegów. Udało mi się nabyć w atrakcyjnrj cenie (chyba) przedwzmacniacz Lehmann Audio Black Cube Statement, podpiąłem i na trochę u mnie zostanie (na pewno do czasu aż wymienię gramofon). Przeglądając instrukcję wyczytałem, że po zdjęciu mogę włączyć soft bass rolloff filter:

"These jumpers activate the Soft Bass Rolloff Filter to avoid high energy low frequency transmission that can damage loudspeaker chassis. Corner frequency of this filter is app. 60 Hz, 
attenuation is 6dB/Oct. The jumpers are not activated as default." 

Czy dobrze rozumiem, że zadaniem tego filtru jest ograniczenie niskich częstotliwości? Czy aktywacja tego filtru mocno ingeruje w sygnał, tzn. Czy efekt jest słyszalny? Pytam z czystej ciekawości?

Pozdrawiam, 

Kamil 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest słyszalny, i przede wszystkim redukuje niepotrzebne, niesłyszalne skoki membran poniżej ich częstotliwości granicznej. To akurat bardzo przydatne... Ale. Jak wspomniano w instrukcji, filtr zaczyna pracować już od 60hz, więc z całą pewnością usłyszymy redukcję również w tych słyszalnych basach. Oczywiście, nie na każdym materiale, ale wciąż - jest to coś, co zmieni brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Szczecin dzięki za odpowiedź, jutro sprawdzę czy to brzmienie mi będzie odpowiadać? mam jeszcze jedno pytanie (a raczej cichą nadzieję) - czy do trgo pre możliwe jest dokypienie i podpięcie zewnętrznego zasilacza (jak w wyższych modelach? Cos kojarzę, ze chyba takiej opcji nie ma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...