Skocz do zawartości

Kino domowe


ZBjcCCA

Recommended Posts

Czesc,

chcialbym zgłosić się do was o pomoc w sprawie stworzenia środowiska audio w pokoju. Remontuje wlansie pokój i chciałbym zakupić oraz rozmieścić głośniki w taki sposób, aby odpalając konsole (ps4) czy film czuc jak najelpsze wrażenie. Na ścianie planuje zrobić telewizor i po obu stronach długie kolumny (przepraszam za nieużywanie profesjonalnych nazw, ale średnio się na tym znam xd)  dwa wiszące głośniki w środkowej części pokoju po obustronnych  od sufitu a także z tylu wiszące. Czy takie rozstawienie powinno spełnić moje oczekiwania czy coś zmienić? Moglibyście polecić jakiś komplet głośników?

dzieki i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijmy od odpowiednich kolumn. Do kina fajne byłyby: Focal Viva Utopia x5 na solidnych uchwytach ściennych. Sprawdź czy podobają Ci się takie kolumny ? Ewentualnie jeśli masz ograniczony budżet to dużo tańsze Monitor Audio Platinum PL-in-Wall x5.

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje, to kolega powinien zacząć od zupełnych podstaw i postudiować trochę "internety", zapoznając się z tematem referencyjnych ustawień dźwięku 5.1, 7.1, poczytać trochę o ATMOS - bo z tego co pisze (jeżeli dobrze zrozumiałem), w tym kierunku zamierza iść, a nie wiem, na ile robi to świadomie. Do tego podawanie konkretnych typów produktów, bez poznania preferencji, pomieszczenia, budżetu, to zwykłe wróżenie z fusów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/74bfdf18a7730.png.html

kreska to telewizor, mniej wiecej tak wyglada pokoj i moje wyobraźenie rozmieszczenia glosnikow, z czego dwa duze stojace a reszya wisząca. Mysle ze budżet jaki chcualbym przeznaczyc na owy sprzet to nie wiecej niz 1500 zł. Markcox dokladnie o takie cos mie chodzi (Atmos), chcialbym stworzyc cos aby oppalajc cos mogl slyszec dzwiek ze strony z ktore on dobiega ;> I oczywicsie mialo by to sluzyc do normalnego puszczania muzyki czy ogaldania telewizji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego rysunku nie wynika do końca, czy chcesz pójść w 7.1, a może 5.1.2 - a raczej kolejno 6.1/4.1.2, gdyż nie widzę w Twoich rozmyślaniach słowa o kolumnie centralnej.

Serio, nie piszę tego złośliwie - poczytaj najpierw, "liźnij" trochę tematu, poznaj podstawy, gdyż jak widać mocno zielony jesteś (ale nikt z tym się nie rodzi), gdyż umoczyć pieniądze, to żadna sztuka. I skoro przy pieniądzach już jesteśmy, to budżet faktycznie bardzo mały - w tych pieniądzach, albo marketowy budżetowy plastik, albo może któryś z "czarodziejów" poleci coś w miarę rozsądnego z używek. Może... Miłej lektury ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jeśli chcesz iść w całość, czyli amplituner i komplet głośników to tylko zestaw używany. I wszystko typu atmos to nie dla ciebie. Po prostu nie ten budżet. 

Używany amplituner w okolicach 800 zł, żeby nie byk stary i niski model a jako kolumny cis w rodzaju magnat interior, canton movie itp. oczywiście wszystko używane. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...