Skocz do zawartości

Klipsch rp 280f


bombel6622

Recommended Posts

mogę ci opisać swoje doświadczenie z 28f. na początku miałem je podłączone pod radmora 5100. kabelkiem 2x1,5. głośniki wysokotonowe nawet przy średnim poziomie trzeszczały. (poprzednio na tych samych kablach miałem 80-watowe kolumny sony, które grały prześlicznie, oczywiście  bas nie ten co 28, ale cała reszta dużo lepiej) myślałem, że to wina 40-letniego radmora. Radmor został zastąpiony przez pioneer 86LX - puszczone kabelki 2x2,5 + 2x1,5. przy dużej głośności wysokie tony trzeszczały. myślałem że wada kolumn, ale ostatecznie podłączyłem przez wynalazek melodiki 2x4+2x1,5. Trzeszczenie całkowicie zniknęło. ale jeśli chodzi o resztę dźwięku - różnicy nie zauważyłem. tylko zależność- żeby nie trzeszczała góra, dół musi iść po grubym kablu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna dac taka sama grubosc na dół i gora czy lepiej dół 2x4 a gora 2x1,5

znalazłem taki kabel

Kabel głośnikowy Melodika OFC MDC2415

2 x 4 mm2 + 2 x 1,5mm2 koszt 45 zł za metr

Jake wtyki polecacie czy jest roznica bez wtyków bezposrednio do kolumn i ampli. Jesli maja byc wtyki to czy jest jakies specjalne trudne połaczenie tych wtykow z kablem czy poprostu stara szkoła lutownica i obaski termokurczliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wtyki

jesli masz możliwość to nie. wtyków używaj tylko wtedy, gdy co jakiś czas musisz złączać -rozłączać / przenosić zestaw. a wtyk jest zawsze najsłabszym miejscem przewodzenia sygnału, i nawet najlepszy nie zastąpi dobrze przykręconego przewodu. Co do jakości kabli ,w międzyczasie testowałem różne od 10 do 1000 pln za metr. może mój słuch nie jest wyjątkowy, ale głuchy też nie jestem i powiem Ci że więcej daje dodatkowy milimter kwadrat, niż to czy przewodzi linka stalowa czy srebrny 5 razy ekranowany przewód za 5 koła. więc ostatecznie skończyłem właśnie na tej taniej  melodice za 45 zeta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...