Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.0 do Onkyo TX-NR676


Armisiak

Recommended Posts

Cześć,
poszukuje głośników do amplitunera Onkyo TX-NR676 (jeszcze niekupiony).
Zastosowanie to 50% konsola, 40% film i 10% muzyka. Wymiary pomieszczenia to 18 m2.
Zależy mi na dźwięku przestrzennym, naturalnym. Takim który łatwo "wprowadzi" w ten świat który aktualnie widzę w TV.
Fronty muszą być podstawkowe a w przyszłości jak znów trochę zaoszczędzę nie wykluczam kupna subufera.
Łączny budżet to ok 5 000 zł w tym na amplituner pójdzie około 2 000zł. zostaje 3000 zł na głośniki.
Po przeczytaniu wielu opinie, recenzji i testów, wybrałem 3 zestawy:
Tannoy mercury 7.2 +7.1 + 7C
CAMBRIDGE AUDIO SX60 + SX50 + S50
MONITOR AUDIO MR2 +MR1 +MR
MONITOR AUDIO BRONZE 2+1+ Center (niestety tez zestaw przewyższa budzet o ok 500zł)
Nie zależy mi na mocy, chciałbym by były warte swojej ceny i renomy przy stosunkowo cichym graniu.

Co możecie mi powiedzieć o tych kolumnach pod kino domowe i pod ten amplituner? A może są jeszcze inne propozycje o których nie wiem?
Z chęcią dowiem się czegoś nowego :)
Pozdrawiam
 

Edytowano przez Armisiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - na pewno wybór amplitunera Onkyo TX-Nr676 jest jak najbardziej optymalny, można ewentualnie jeszcze pomyśleć jako alternatywa o Denon AVr-X2400H oraz Yamaha RX-V683. Każdy z podanych amplitunerów oferuje praktycznie pełne wyposażenie, jedyne są pewne różnice w brzmieniu. Onkyo jest szybkie, dokładne, analityczne z mocnym i szybkim basem. Denon jest spokojniejszy, cieplejszy, bardziej plastyczny. Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma.

Kwestia kolumn - moim zdaniem najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zestaw oparty na bazie Monitor Audio MR2. To równe, pełne, dynamiczne granie. Tannoy serii Mercury to spokojniejsze, bardziej ciepłe, miękkie granie. Natomiast jeśli lubisz mocny, szybki, jasny, kinowy dźwięk, można jeszcze rozważyć zestaw, oparty na bazie Klipsch R-15M.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiscie służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zastanów się czy do tych 18 metrów nie wolisz systemu opartego na frontach większych. Np quadral 6650 czy taga 606v3. Proponuję ci te zestawy bo grają nawet lepiej od zaproponowanych przez ciebie a w secie są tańsze. Pamiętaj że do twojego użytku potrzebujesz subwoofer. Te małe zestawy kolumn nie zapewnia ci odpowiedniej dynamiki czy zejścia zarówno w grach jak i filmach. Więc z budżetu 3000 na kolumny 1000-1500 wliczone w suba. Zmienia postać rzeczy prawda. ? 

Inaczej wydasz kasę na coś co będzie spełniać swoją rolę w 20 procentach. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 Postanowiłem nie zaczynać nowego wątku, bo mam bardzo podobne pytanie. Szukam  kina domowego do pomieszczenia około 16-18m2 (muzyka 60%, film 40%). Pogrzebałem na różnych forach i raczej jestem zdecydowany na Onkyo TX-NR676. Pozostaje tylko kwestia zestawu głośników, budżet około 3tys. I tutaj mam jedno pytanie, na które nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Otóż od bardzo dawna mam Jamo E800 i zastanawiam się czy jest sens próbowania wkomponowania ich w nowy zestaw (dokupić tylko fronty i centralny), czy raczej nie zawracać sobie głowy i poszukać kompletu 5.0 bo np. takie Jamo E800 będzie za słabe do 2 frontów i centrala w przedziale cenowym za około 3tys. Putam, bo moim zdaniem graja całkiem niezle, ale tez ze nie miałem okazji porównać ich z innymi z zestawów w przedziale cenowym ok 3 tys. 

Grzesiek   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może muzyka jest z radia, działa w tle?

80 procent ludzi słyszy wyższość wzmacniacza nad amplitunerem kina i nie akceptuje go ze względu na pozostałe 40 procent w jakim chcą wykorzystywać sprzęt. Wiem bo znam to z praktyki. Muzyka leci w tle nikt nie siada na sofie z kawą i delektuje się audio. Stąd "Spotifajowe" granie z kina wystarcza. 

Autorze wątku czy się mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego aplituner KD ? ze względu na dźwięk przestrzenny w KD, muzyka raczej Spotify. Zależy też mi na podłączeniu tunera telewizji kablowej + tv box, dlatego  myślałem o złączu HDMI, aby podłączyć rożne źródła dźwięku. Poza tym czy jest aż tak zauważalna różnica pomiędzy np. 676 a 8250 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _grzesiek_ napisał:

czy Heco Music Style 900 będą pasować do 676 ? Na forach widzę że nie są wymieniane zbyt często w propozycjach zestawów KD w przedziale cenowym okolo 5-8k, a cenowo wyglądają całkiem nieźle i tam gdzie się  pojawiają to raczej opinie pozytywne. 

 

Ja dzieki radą kolegów z forum zakupiłem Onkyo 676 i do tego Taga Tav 606 5.0 Jesli sie zdecydujesz zostaje ci jeszcze kasy na dobrego suba. Jest to moje pierwsze ''porządne'' KD i jestem mega zadowolony. Podłogówki Taga jak dla mnie rewelacja przy muzyce ale do filmow brakuje troche suba ktorego mam zamiar dokupic niedlugo. Opinia moze nie jest obiektywna z racji braku doswiadczenia ale odczucia przy odlsuchy bardzo pozytywne.

Edytowano przez Marcin Dobryniewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, _grzesiek_ napisał:

czy Heco Music Style 900 będą pasować do 676 ? Na forach widzę że nie są wymieniane zbyt często w propozycjach zestawów KD w przedziale cenowym okolo 5-8k, a cenowo wyglądają całkiem nieźle i tam gdzie się  pojawiają to raczej opinie pozytywne. 

 

Są wymieniane bardzo często. Złe fora czytasz

Zarówno heco jak i tagi są u mnie do wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...