Skocz do zawartości

WARTO WIEDZIEĆ! (o wszystkim co daje lepszy dźwięk)


Gość

Recommended Posts

12 minut temu, wpszoniak napisał:

Też tak myślę.... To jest zupełnie logiczne,  choć nie wszystko co wydaje się logiczne w adiofilskim świecie się sprawdza... Na przykład fakt wpływu zmiany kabla zasilającego napęd gramofonu. Słyszałem ten wpływ i zdziwiony bylem nim bardzo.

To przecież zupełnie proste... gumowy pasek przenosi mikrodrgania wywołane przez elektrony rozbijające sobie głowy o styki w gnieździe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Za głęboko w teorię sięgasz... Po prostu- im mniej elementów o różnym oporze w drodze sygnału tym lepiej, a więc obaj się zgodzimy, że dobrze konstruować prosto z jak najkrótszą możliwą drogą sygnału.

Musisz przyznać i to, że po coś się to robi... No, chyba po to by słuchać w bardziej komfortowych warunkach, czyż nie tak?!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, za darmo jest stabilne posadowienie sprzętu, by nic nie drgało, nie kiwało się. Każdego klocka z osobna, w pewnej odległości od siebie zwłaszcza źródła od wzmacniacza i od innych potencjalnych zakłóceń (zasilacze, transformatory, itp).

Włączenie elementów zestawu w prawidłowej polaryzacji sieciowe

Coś jeszcze za darmochę z Waszych doświadczeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

Acha. Jest firma, ktora podaje nieprawidłową polaryzacje. Tzn inną niż polskie normy.

To nie normy wyłącznie polskie, ale ogólnoświatowe! Ten schemat przez Ciebie przedstawiony może jest pokazem od innej strony- od strony montażu a nie widoku z zewnątrz? Zresztą bywają firmy (rzadko), które nie trzymają się zasad i wtedy ucho pozostaje do wybadania gdzie jest tzw faza albo profesjonalny pomiar... Ewentualnie spojrzenie na schemat układu elektronicznego w sprzęcie i odszukanie "0", "N" czy innego odpowiedniego określenia.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... chyba w każdej dziedzinie zdarzają się pomyłki (zwłaszcza w Chinach)

P.S. W przypadku głośników wystarczy bateria do zbadania wychylenia membran...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, jestem przeciwnikiem chinskich, tanich wyrobow natomiast w pewnych dziedzinach zaczynają dobijać do wyzszych jakosci europejskich, japońskich i amerykańskich producentów.

Sam ostatnio robię wszystko w wba gdyż Piotrek nie kozysta wogóle z chinskich podzespołów. Ba sam nawet trawi plytki. I to jak....

Plytka.jpeg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, niowluka napisał:

Ambitny tekst, od osoby ktora w sasiednim watku pyta 'co to jest prad':

Tamten wątek był prowokacją o tytule "Co wiemy o prądzie elektrycznym?", a nie co to takiego... Tyś tam ambitnie się udzielał, wnosząc wiedzę ze szkoły średniej (co sam wyraziłeś dwa razy co najmniej), więc rzeczywiście ambitny jest znaczniej niż prozaiczne poszukiwanie polaryzacji w sieci zasilającej...

W każdym razie ustawienie polaryzacji jest znacznie bardziej istotne dla konfiguracji systemu adudio niż teoretyczne dowiadywanie się co kto wie na temat natury prądu przemiennego.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wpszoniak napisał:

Tamten wątek był prowokacją o tytule "Co wiemy o prądzie elektrycznym?" a nie co to takiego... Tyś tam ambitnie się udzielał, wnosząc wiedzę ze szkoły średniej (co sam wyraziłes dwa razy co najmniej), więc rzyczywiscie ambity jest znaczniej niż prozaiczne poszukiwanie polaryzacji w sieci zasilającej...

Czytelnicy sami wyciagna wnioski, kto zaprezentowal (jakakolwiek) wiedze w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niowluka, odpowiedz na pytanie nam (czytelnikom) czy Ty słyszysz wpływ polaryzacji prądu (niezależnie od definicji tego zjawiska, którą Ty znasz a ja nie znam wg Ciebie), kabli, filtrów RFI/EMI (niezależnie od tego co Ty wiesz na ten temat) itp? Bo zadałem w innym wątku Tobie to pytanie, ale nie raczyłeś odpowiedzieć. Może teraz mi się uda?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jak tego dokonać? Którą polaryzacja jest prawidłowa?

A najprościej, każda wtyczka naszego sprzętu ma opisane bolce. Zazwyczaj jest oznaczenie "N" neutral, które wtykamy do bezfazowego otworu gniazdka, co ustalamy "probówką".

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wpszoniak napisał:

Zresztą podobnie nie odpowiedziałeś na inne moje pytanie (ale może taki to Twój styl dyskutowania?):

Podobnie, niech czytelnicy osadza czy probowalem w tym watku unikac odpowiedzi na twoje pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, niowluka napisał:

Podobnie, niech czytelnicy osadza czy probowalem w tym watku unikac odpowiedzi na twoje pytania.

Przestań już powoływać się na sądy czytelnicze jakieś.... Nie odpowiedziałeś na to konkretne (dla mnie istotne) pytanie. Dyskutowałeś za mną czy z innymi?

I nadal nie wiem- słyszysz wpływ akcesoriów audio, wymienionych wyżej, czy nie słyszysz? Proste pytanie- wystarczy napisać "tak"/"nie"...

 

Dobra... Nie musisz odpowiadać, bo znalazłem Twoją opinię na ten temat i to mi wystarczy:

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...