Skocz do zawartości

Yamaha RN 803D zamiana na Advance Acoustic X-i105 czy warto ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam Panowie. Po małych przemyśleniach i niezadowoleniu z zakupu Yamahy RN 803d która w moim odczuciu w domu gra całkiem inaczej niż słyszałem w sali odsłuchowej na kolumnach które kupiłem również czyli Monitor Audio Silver 10 postanowiłem poszukać dla siebie jakiegoś rozwiązania. Poczytałem trochę tu i w sieci i znalazłem coś takiego jak Advance Acoustic X-i105 co o tym sądzicie ? Czy gra to ciepłym dźwiękiem bardziej gęstym bassem itp . w porównaniu do tej Yamahy? To bardzo ważne bo tylko wtedy jestem w stanie sprzedać swój sprzęt i dołożyć do takiego wzmacniacza jaki jest Advance Acoustic X-i105. Czy warto w ogóle zastanowić się nad zamiana ? Dlaczego akurat ten wzmacniacz wybrałem ? priorytetem nie jest dla mnie aż tak połączenie z Spotify czy Tidal ale by można było z Pendrive odtwarzać utwory a ten wzmacniacz z tego co widzę oferuję dwa wejścia USB Type A i USB Type B czyli wszystko to na czym mi zależy najbardziej chyba że służą do czegoś innego ? pytanie tylko właśnie czy warto w ogóle sprzedać Yamahe i kupić ten wzmacniacz? Jak on brzmi w porównaniu tych dwóch jednostek ? Wiem że zaraz padną inne propozycje ale wyprzedzę Was i powiem tak chce by wszystko było wbudowane w jedna elektronikę czyli nie chce osobnych zestawów czyli jakieś osobne dokładane USB że będą obok siebie leżały 2 urządzenia. Wzmacniacz musi mieć odtwarzanie z pendriva Mp3 i FLAC inaczej nawet nie ma dla mnie sensu sprzedaż Yamahy i kupno wzmacniacza. Dlaczego zdecydowałem się na możliwość sprzedaży Yamahy ? bo dźwięk w moim domu z tych kolumn jest taki suchy , twardy nie ma takiego miesistego basu jaki oczekuje aczkolwiek góra pasma i środek jest ok ale brakuje tego ciepła w dźwięku na czym bardzo mi zależało , nie wiem jak fachowo to nazwać po prostu nie ma takiego miekkiego basu . Mam nadzieje że podałem większość informacji i czekam na Wasze odpowiedzi .

Posiadam obecnie :

Amplituner : Yamaha RN 803D

Kolumny : Monitor Audio Silver 10

Kable : Chords ClearWay i Melodika MDC2400 Purple Rain obecnie podłączone.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cóż, nie trudno jest zauważyć, znając charakter tych dwóch rzeczy z osobna, że R-N803 nie zagra dobrze z Monitorami Silver 10. To zbyt... specyficzna kolumna. Jestem zaskoczony, że to dobrze zagrało w jakiejkolwiek sali odsłuchowej, i trochę rozczarowany, że ktoś Ci takie połączenie sprzętu zaproponował. Do tych kolumn będzie potrzebny wzmacniacz klucha, a i wtedy nie gwarantuję, że zagra to miękko. To już musi podpowiedzieć ktoś, kto ma te kolumny i próbował z nimi różnych połączeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujemy czegoś, co będzie grało bardzo miękkim dołem i średnicą, zdecydowanie mniej górą pasma. Silver 10 mają bardzo sympatyczne rezonanse na górze pasma, i jak się nimi nie zajmiemy, to będą uszy bolały. :P

Mój pomysł na zagranie nimi to NAD 368 z modułem BluOS (przy zakupie modułu razem ze wzmacniaczem wychodzi taniej), ale musiałbyś to koniecznie sprawdzić w swoim pomieszczeniu, bo podejrzewam że twoja akustyka też robi tutaj pod górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kubakk napisał:

Tak czyta się tematy to yamaha 602/803 pasuje w ogóle do czegokolwiek ?

 

602 gra zupełnie inaczej niż 803. 

Ostrzegałem w kilku wątkach przed graniem 803... A teraz widzę, ze sporo ludzi narzeka. Trzeba na serio lubić tego typu analityczne brzmienie, żeby kupić 803. Nie wiem czy z jakąkolwiek kolumną 803 zagra miękko i ciepło. Raczej nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem niedawno Yamahy 803 i Nad 368 (jedno po drugim z B&W 683 S2). Dla mojego nieaudiofilskiego ucha to bardzo podobne granie. Były różnice w brzmieniu niektórych instrumentów - szczególnie fortepianu - na korzyść NADa. Po odsłuchach z kilkoma już kolumnami Yamahy 803 (najbardziej podobało mi się zestawienie z Focal Aria 906) chyba odpuszczę sobie poszukiwanie kolumn do tego amplitunera, bo to raczej nie moje klimaty. Dodam, że odsłuchiwałem repertuaru jazzowego i klasyki.

Słuchałem też Yamahy 602 i 803 z wymienionymi kolumnami. W tym zestawieniu 602-ce brakowało mocy, żeby zmierzyć się z tymi kolumnami. 

W piątek będę słuchał dla odmiany Onkyo 8250 i CXA60. Im więcej słucham, tym więcej dylematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam zestaw słuchałem i tez uważam, ze różnica miedzy nadem 368 a yamahą 803 jest niewielka Nad jest bardziej przytłumiony, yamaha gra czystym dźwiękiem. Co mi się najbardziej podobało to to, że czuć że i jeden i drugi to wzmacniacz z dużą mocą.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Dynaudio Emit 30. Przypuszczam, że nawet z tą Yamaha zagrałyby ciepło, dźwiękiem wypełnionym na średnicy, z miękkim, lecz kontrolowanym basem :)

Zanim jednak cokolwiek wymienisz, strzel lepiej fotki pomieszczenia, wstaw tutaj i zobaczymy, bo coś czuje, że akustyka u Ciebie leży totalnie, a wtedy możesz sobie tak przebierać w elektronice/kolumnach, a i tak nie uzyskasz pożądanego efektu.

Ps. Ile kolumny grają? Daj im czas na wygrzanie, choć cudów bym się nie spodziewał.. 

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 5k7 napisał:

Pytanie o Advance Acoustic a wszyscy o swoim?Sam chetnie opinie przeczytam bo rowniez mam go na oku? choc z tego co przejrzalem na forum to malo kto sie nim interesuje i tez nie wiem dlaczego. Moze nie ma dobrej przebitki na cenie i wiesz ... lepsze Nady, Onkyo i Yamaha? 

No jak nikt tego nie kupuje , mało kto ma to w sklepie to wszystko jasne ;)  Może mateo kupi i będzie na forach polecać to za 2-3msc dołączy do powyższej 3ki :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk, AA dawniej były niemal tylko w Łódzkim salonie, ale od jakiś dwu lat są dostępne w całej Polsce w kilkunastu salonach, więc bez przesady. Ja się tylko zastanawiam, czy "drugi sezon serialu" w reżyserii Mateo89 będzie jeszcze w lutym, czy w marcu. Sezon pierwszy listopad/grudzień/styczeń był z Yamahą i MA, teraz luty/marzec będzie z AA. Panowie bez urazy, Mateo również, ale skoro rozpatrywałeś Yamahą, a teraz AA to znaczy że przez cały ten czas i teraz też, nic się nie nauczyłeś, sorry. Chłopie posłuchaj, po prostu po-słu-chaj, porównaj, bo to nieco jak ogień i woda. voytaz poniekąd ma rację, 803 oferuję niezłą analityczność w tej cenie,  szczegółowość ( nie mylić z rozjaśnieniem góry tańszych sprzętów) jest już niezła, ale nie z każdymi kolumnami, czy nie dla każdego, dół, średnica według mnie takiej analityczności, czy suchości już nie ma (Onkyo gra bardziej sucho), jest dość nasycona, ale jak widać za mało, zwłaszcza z MA i z oczekiwaniami Mateo89 co do muzyki klubowej. Tylko z drugiej strony czy Mateo oczekuje że klubowa muzyka, czy inna dubstepowa ma zagrać znów miękko i ciepło?- problem jest tu dużo bardziej złożony....Jak jeszcze pisałem z raz w sezonie 1, stawiam na problem z akustyką i nietypowe przyzwyczajenia brzmieniowe, choć bodaj w listopadzie stawiałem na kolumny w podobnej cenie, ale innej manufaktury. Wylewanie żali publicznie przez 2-3 miesiące, co to się nie stało strasznego, że kolumny, czy amplituner jest nie taki , że nie gra ja się myślało, jest już nieco khmmm..., choć może da choć skutek taki że sama kasa zawsze nie jest najważniejsza, w wielu postach pisałem - "jak stać cię na 7-9 tys na pierwszy sprzęt, to niech cię będzie stać na dzień urlopu i 100zł na paliwo i posłuchanie w salonie". Mateo89 nie odbieraj tego jako krytykę, bo wiesz że jak pisałem parę razy w twej sprawie posty były opisowe i długie, nigdy zdawkowe, ale zdaj sobie sprawę, że w Twym przypadku musisz koniecznie posłuchać, nie ma wyjścia.

 

Dnia 30.01.2018 o 18:33, Loney napisał:

 

Zanim jednak cokolwiek wymienisz, strzel lepiej fotki pomieszczenia, wstaw tutaj i zobaczymy, bo coś czuje, że akustyka u Ciebie leży totalnie, a wtedy możesz sobie tak przebierać w elektronice/kolumnach, a i tak nie uzyskasz pożądanego efektu.

Ps. Ile kolumny grają? Daj im czas na wygrzanie, choć cudów bym się nie spodziewał.. 

Loney fajnie że dopytujesz autora, to jest (niestety) kolejny temat w tej sprawie, a zdjęcia były już dawno temu...w skrócie, akustyka kuleje, choć to nie jest  jedyny problem.

 

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mateo pasuje bardziej dźwięk jaki generują na poniższym filmie pioneery czy dali (chyba ma silvery grają bliżej nim). Ja u siebie takie "dociążenie" lekkie zyskałem poprzez zmianę rodzaju transportu z PC (hdmi na optyk) , granie lekko cieplejsze z mocno mięsistym basem ... tak więc mateo może po prostu "nie ogarniasz" sprzętu ;) 

 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo89

Widzę że nie wyciągnąłeś żadnych wniosków z dotychczasowych swoich błędów. Mało tego zamiast dojść do ładu z podstawowym problemem, wierzysz w cuda i chcesz wymienić wzmacniacz, bo inny zagra ZUPEŁNIE inaczej.

Przechodzilem przez podobny problem co ty. Akustycznie pomieszczenie moje generowało w 1/3 dziurę (w niskich tonach), dalej sie poprawiało ale nie na tyle żeby mnie to satysfakcjonowało. Wymieniłem wzmacniacz. Wpierw było wow! Ale po pewnym czasie okazało się że to wow było głównie dlatego że „nowa zabawka” była w domu. Realne zmiany były minimalne. Dopiero zabudowanie szafkami tylnej sciany i odsunięcie kolumn od tej sciany spowodowało zminimalizowanie tej dziury i „przesunięcie” basu do miejsca odsluchowego. Jednak największa zmianę zarejestrowałem przy zmianie kolumn. Po prostu to one wraz zakustyką pomieszczenia tworzą zestaw który się uzupełnia lub wręcz przeciwnie.

Pewnie że możesz wymienić wzmacniacz, to twoja kasa. Możesz słuchać rożnych doradców którzy podpowiedzą ci „jaki wzmacniacz zmieni twój system na taki który polubisz” ale to droga do nikąd. Nie musisz słuchać mnie, ale posłuchaj choćby @jacek75 bo to co pisze jest dobre.

Ja dodam po raz kolejny. Jeżeli uprzesz się na wymianę wzmacniacza, to musisz go przetestować u siebie. Wiara w to że jak w salonie zagrało dobrze to u mnie będzie tak samo albo i lepiej(jak sam się przekonałeś na własnej skórze) jest błędna ( pewnie w 90% przypadkow). Na pewno zagra inaczej.

Przy twoich wymaganiach i skopanej akustyce której nie chcesz poprawić, to wypożyczanie do domu jest jedyną sensowną metodą.

Ja jednak zacząłbym od wypożyczenia dobrego suba

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przedmówca ma wielką racje. Masz dobry mocny wzmacniacz, żeby teraz uzyskać znaczną różnicę w basie musiałbyś kupić jakiś od 8-10 tys w górę. Chyba że jakiś używany, który kiedyś też kosztował ponad dychę. Problem masz w akustyce, ale przede wszystkim w kolumnach i w swoich przyzwyczajeniach. Sub to może faktycznie dobra droga, zwłaszcza jakiś lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie świętą rację i to co mówicie jest jedynym sposobem by zrobić coś z systemem. Podjąłem decyzję wypożycze sprzęt sprawdzę w domu czy w ogóle będzie różnica jeśli nie to faktycznie wtedy będzie wiadomo czy na pewno akustyka w wielkim stopniu tutaj kuleje a na pewno tak jest. 

Pytanie do Was czy wypożyczyć do tego jakieś kolumny czy moje są ok? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej brzmienie monitor audio z "twardymi" przetwornikami Ci nie podpasowało ... Wg mnie największy problem tkwi w zestawie , a szczytem wszystkiego są kable które wg opisu (wiem bajki) potęgują problem.

Jak kolega ma sklep audio , pożycz od niego ampli onkyo (nawet 676 do KD) i zobaczysz jak duża jest różnica - wiem co piszę bo mam wzmak yamahy i pewnie masz te same odczucia.

Nie wiem jak silver 10 gra , silver 6 miał bardzo płytki bas , ale w 10-kach są większe przetworniki + obudowa = powinno mięsiściej grać , no chyba ,że jest właśnie tak jak wyżej pisałem (kształt oraz materiał przetworników nie da tego czego oczekujesz).

PS: pamiętaj ,że docelowo w innym pomieszczeniu wszystko będzie i wtedy znów może być problem w inną stronę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak napisane wyżej czyli najpierw wypożyczę wzmacniacz a później w razie braku jakiej kolwiek różnicy wymienię kolumny na inne pytanie tylko jakie ? mam kilka modeli pomiędzy którymi wybierałem zanim kupiłem zestaw może coś z tego ? oto lista :

Heco Aurora 1000

focalami aria 926

Dynaudio Focus 260

Dynavoice Definition DF-8

Pylon Audio Sapphire 31

Audio Academy Hyperion IV

Dali Opticon 6

 

Które grają najcieplej w porównaniu do obecnych które mam Monitor Audio Silver 10 Waszym zdaniem ?

@Kubakk dali słychać że od razu że dużo lepiej grają .

Co do akustyki to za wiele nie mogę zmienić bo tak jak już pisaliśmy w innym temacie nie mam pola manewru a jak już zrobiłem przemeblowanie to żona wyszła i powiedziała że jak wróci to niech pokój wróci do starego stanu . Jedynie co załatwiłem to był dywan na cały salon ale on nic nie zmienił , nie zmiękczył bassu czy ocieplił grania. Tak wygląda pokój z góry .plan(1).thumb.png.ab755e907594749fdda2cba2e10ce42f.pngplan(3).thumb.png.98c7b546ab9faf28226dad4060cf7c6d.png

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...