Skocz do zawartości

Yamaha RN 803D zamiana na Advance Acoustic X-i105 czy warto ?


Mateo89

Recommended Posts

4 godziny temu, jacek75 napisał:

Kubakk, AA dawniej były niemal tylko w Łódzkim salonie, ale od jakiś dwu lat są dostępne w całej Polsce w kilkunastu salonach, więc bez przesady. Ja się tylko zastanawiam, czy "drugi sezon serialu" w reżyserii Mateo89 będzie jeszcze w lutym, czy w marcu. Sezon pierwszy listopad/grudzień/styczeń był z Yamahą i MA, teraz luty/marzec będzie z AA. Panowie bez urazy, Mateo również, ale skoro rozpatrywałeś Yamahą, a teraz AA to znaczy że przez cały ten czas i teraz też, nic się nie nauczyłeś, sorry. Chłopie posłuchaj, po prostu po-słu-chaj, porównaj, bo to nieco jak ogień i woda. voytaz poniekąd ma rację, 803 oferuję niezłą analityczność w tej cenie,  szczegółowość ( nie mylić z rozjaśnieniem góry tańszych sprzętów) jest już niezła, ale nie z każdymi kolumnami, czy nie dla każdego, dół, średnica według mnie takiej analityczności, czy suchości już nie ma (Onkyo gra bardziej sucho), jest dość nasycona, ale jak widać za mało, zwłaszcza z MA i z oczekiwaniami Mateo89 co do muzyki klubowej. Tylko z drugiej strony czy Mateo oczekuje że klubowa muzyka, czy inna dubstepowa ma zagrać znów miękko i ciepło?- problem jest tu dużo bardziej złożony....Jak jeszcze pisałem z raz w sezonie 1, stawiam na problem z akustyką i nietypowe przyzwyczajenia brzmieniowe, choć bodaj w listopadzie stawiałem na kolumny w podobnej cenie, ale innej manufaktury. Wylewanie żali publicznie przez 2-3 miesiące, co to się nie stało strasznego, że kolumny, czy amplituner jest nie taki , że nie gra ja się myślało, jest już nieco khmmm..., choć może da choć skutek taki że sama kasa zawsze nie jest najważniejsza, w wielu postach pisałem - "jak stać cię na 7-9 tys na pierwszy sprzęt, to niech cię będzie stać na dzień urlopu i 100zł na paliwo i posłuchanie w salonie". Mateo89 nie odbieraj tego jako krytykę, bo wiesz że jak pisałem parę razy w twej sprawie posty były opisowe i długie, nigdy zdawkowe, ale zdaj sobie sprawę, że w Twym przypadku musisz koniecznie posłuchać, nie ma wyjścia.

 

Loney fajnie że dopytujesz autora, to jest (niestety) kolejny temat w tej sprawie, a zdjęcia były już dawno temu...w skrócie, akustyka kuleje, choć to nie jest  jedyny problem.

 

Niestety, ale nie wertuje całego forum, temat wpadł mi przypadkowo, więc nie wiedziałem, ze to nie jest pierwszy temat autora..

Ps. faktycznie nie jest kolorowo, aczkolwiek do uratowania..

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja ostatnio sporo wzmacniaczy i kolumn wertuję i myślę, że sprzęt, który ci doradzono, do muzyki, której słuchasz, jest najgorszym połączeniem, jakie może być. Zwłaszcza ze tę kasę. Myślę, że sklep o takiej renomie nie powinien tego robić, no ale...

W każdym razie - ja bym chyba sprzedał całość, pogodził się ze stratą i poszukał czegoś nowego. Jedyne kolumny, które basowo zagrały z 803d, które słyszałem, to Yamaha 777. Tak, wiem, słabe i mało kulturalne, ale dały dociążenie 803d.

Może spróbuj z Musical Fidelity?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (nie odbierz tego jako atak) to połączenie to bardzo średni pomysł był, szczególnie biorąc pod uwagę Twoje wymagania co do dźwięku.. MA+Yamaha to nie to i choć w salonie mogło takie zestawienie początkowo zrobić na Tobie wrażenie, to sam widzisz "co się stanęło", jak ustawiłeś system w domu..

Z tego co widzę, to siedzisz zdecydowanie za blisko tylnej ściany, kolumny u Ciebie mają całkowicie odmienne warunki akustyczne (prawa wciśnięta w rogu, lewa przysłonięta szafą, zbyt mała odległość od tylnych/bocznych ścian, meblościanka pomiędzy zapewne psuje całe stereo itd...).

Na końcu dodam, że dyszki są zdecydowanie zbyt wielkie do Twojego pomieszczenia. Nie wiem dlaczego ludzie ładują do 20m2 podłogówki.. Wymiana wzmacniaczy itd. to moim zdaniem strata kasy w Twoim przypadku. Proponuje albo zadbać porządnie rozstawienie oraz akustykę, albo poczekać do momentu, aż ten system zawita u Ciebie w nowym domu. W salonie 30-35m2, przy porządnym ustawieniu itd. powinno to mieć ręce i nogi :). Pozdro

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w sumie z tego co piszesz bez sensu jest mi się pakować i próbować zmiany z nowym sprzętem. Szkoda. Mówisz kolego że źle został dobrany sprzęt i ktoś mi źle doradzil no tak ale gdy założyłem pierwszy temat na tym forum o tym co mnie interesuje to dużo osób mówiło że to spoko zestaw do mojego poszmieszczenia i spokojnie da tam radę a teraz są odmienne zdania ludzi i dlatego właśnie trzeba brać poprawkę na wszstko cc jjst ppoponowane pprzez ludzi na tym forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż znalazłem ten temat : 1 odpowiedź była 100% trafna od s4home - polecali Ci heco aurora 1000 , gdzie stwierdził Piotr iż reszta Ci nie podpasuje pod yamahę ;) 

"Na 80% Monitor Audio 10 będzie sykać górą. Wokale są raczej wycofane.

Więc zrozum, bo mam też 10tki. Nie kwestia jest wybrać "lepsze". Bo nie ma takiego pojęcia Lepsze dla Ciebie, lepsze pod coś tak.

Pod Twoje granie 1000tki będą lepsze. Ale klasowo Monitor Audio 10 jest lepszy." <== następny post Piotra

 

// przyznaj iż dałeś się skusić dobrą ceną oraz gadaniem iż zaraz się wyprzedadzą - częsty trik stosowany u sprzedawców jak potrzebują coś szybko opchać ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci @Mateo89 że jestes przykładem osoby która albo nie czyta tego co inni piszą albo po prostu nie chce zrozumieć .

Akustyka jest podstawą i nic tego nie zmieni. Twoje 'wymagania" dotyczące basu są (z tego co opisałeś) mocno nienaturalne. Dlatego proponuję abyś wypożyczył mocny sub do muzyki (nie kina) - być może to będzie wyjście z sytuacji. Kilkakrotnie pisałem że jeżeli kumuluje ci się bas pośrodku pomieszczenia to tzeba spróbowac to zmienić poprzez przestawianie sprzetu i mebli.NIESTETY !

Lub dostawienie elementów wyposażenia.

To mój ostatni wpis bo przy twoim podejściu nie widzę światełka w tunelu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyką (zmianą ustawienia kolumn) , "zamknięciem" kuchni itd. jestem w stanie zmienić brzmienie kolumn o ~50% , scena , stereofonia , bas - różnica na ucho 3-6dB a to już sporo ;) Niestety jeśli Mateo nie ma możliwości w obecnym pomieszczeniu tego testować to nic nie poradzimy , ja bym na jego miejscu czekał na nową miejscówkę i na 100% wypożyczył subwoofer od s4home albo od kolegi który ma mieć sklepik audio.

PS: przy okazji przypominam przetestować też ampli onkyo , to naprawdę sporo inne granie niż suchotnik yamaha (z yamahą bym długo nie wytrzymał , to takie słuchanie na godzinkę , ew. po butelce whisky jak jest wszystko jedno) :D 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mateo89 napisał:

Więc w sumie z tego co piszesz bez sensu jest mi się pakować i próbować zmiany z nowym sprzętem. Szkoda. Mówisz kolego że źle został dobrany sprzęt i ktoś mi źle doradzil no tak ale gdy założyłem pierwszy temat na tym forum o tym co mnie interesuje to dużo osób mówiło że to spoko zestaw do mojego poszmieszczenia i spokojnie da tam radę a teraz są odmienne zdania ludzi i dlatego właśnie trzeba brać poprawkę na wszstko cc jjst ppoponowane pprzez ludzi na tym forum. 

Szkoda tak dużej kasy, którą wydałeś, żeby teraz kombinować, ponieważ i tak to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Poczekaj aż podłączysz MA w docelowym pomieszczeniu (biorąc pod uwagę, że tam zadbasz na początku o warunki dla zestawu), a sam się przekonasz o czym mówię :)

Ps. Gdyby ampel niedomagał w 35m2 (nie ma się co czarować, mogłeś brać do 10 wzmaka stereo klasy cxa60/80, Primare i22, Cyrus One itd.), to wymienisz Yamahę (będzie mniejsza strata kasy, łatwiej Ci będzie wypróbować u siebie w pomieszczeniu). Takie jest moje zdanie, lecz wiadomo-decyzja i tak należy do Ciebie. 

 

40 minut temu, Kubakk napisał:

Aż znalazłem ten temat : 1 odpowiedź była 100% trafna od s4home - polecali Ci heco aurora 1000 , gdzie stwierdził Piotr iż reszta Ci nie podpasuje pod yamahę ;) 

"Na 80% Monitor Audio 10 będzie sykać górą. Wokale są raczej wycofane.

Więc zrozum, bo mam też 10tki. Nie kwestia jest wybrać "lepsze". Bo nie ma takiego pojęcia Lepsze dla Ciebie, lepsze pod coś tak.

Pod Twoje granie 1000tki będą lepsze. Ale klasowo Monitor Audio 10 jest lepszy." <== następny post Piotra

 

// przyznaj iż dałeś się skusić dobrą ceną oraz gadaniem iż zaraz się wyprzedadzą - częsty trik stosowany u sprzedawców jak potrzebują coś szybko opchać ;) 

Tutaj kolega przytoczył bardzo trafną uwagę Piotra z s4home. W Twoim przypadku te "lepsze" niekoniecznie musiało oznaczać "lepsze dla Ciebie". 

Trzeba niestety czytać uważnie oraz czytać między wierszami, szczególnie w temacie audio, recenzjach itd.

Pozdro

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie to tylko jedna odpowiedz a było ich mega dużo i odpowiem na pytanie czy skusiłem się ceną ? nie otóż nie o to chodziło bo mogłem wydać więcej ale zależało mi na dźwięku o jakim było mówione . Pisaliśmy o tym w wielu tematach i rozmawialiśmy telefonicznie . Nie chce mi się teraz spierać z Wami kto ma racje bo w prywatnych wiadomościach też dostawałem pozytywne opinie na temat takiego zestawu od ludzi z forum że będzie to świetnie grało . Trudno wyszło jak wyszło teraz pytanie tak jak na początku tego wątku czy w ogóle jest sens zmieniać elektronikę czy zmienić kolumny czy może sprzedać całość i dołożyć i kupić nowe coś innego ? Wiem że s4home proponował mi Aurora 1000 ale tylko dlatego że nie miał Silver 10 bo sprzedał ale jak je jeszcze miał to mówił że bardzo dobrze grają z Yamaha AS 701 wiec z RN803d będzie to samo bo to bliźniacze elektroniki . Nie chce mi się teraz opisywać kto co mówił proszę tylko  o radę czy zmienić całkiem sprzęt czy próbować kombinować z wypożyczaniem innego zestawu.

@Fafniak a możesz podać jakiś przykład takiego porządnego SUBWOOFERA do muzyki ? czym rożni się od takiego Subwoofera do kina bo nawet nie wiedziałem  że są dwa rodzaje. Kto wie może sub zmieni wszystko ,ociepli ten bass i będzie super bo powiem szczerze mocy kolumną nie brakuje tylko żeby był cieplejszy ten dźwięk . Twoje rady kolego zawsze są pomocne wiec nie pozostawiaj tego wątku bo naprawdę to co mówisz biorę do siebie ale jak pamiętasz zrobiłem co mogłem w mieszkaniu by było lepiej i nic to nie dało.

@Loney no fakt może w nowym mieszkaniu kolumny się odnajdą i wtedy będzie efekt wow który bardzo bym chciał .

 

Takie Subwoofery podobno dobrze dają :

Velodyna EQ-MAX 15

REL R328

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateo89 napisał:

Więc w sumie z tego co piszesz bez sensu jest mi się pakować i próbować zmiany z nowym sprzętem. Szkoda. Mówisz kolego że źle został dobrany sprzęt i ktoś mi źle doradzil no tak ale gdy założyłem pierwszy temat na tym forum o tym co mnie interesuje to dużo osób mówiło że to spoko zestaw do mojego poszmieszczenia i spokojnie da tam radę a teraz są odmienne zdania ludzi i dlatego właśnie trzeba brać poprawkę na wszstko cc jjst ppoponowane pprzez ludzi na tym forum. 

W sumie to byłeś i jesteś zachwycony Twoją starą miniwieżą SONY i wychwalasz ją jak ósmy cud świata...
Może przyzwyczaiłeś się do takiego grania i nie jesteś zadowolony ze sprzętu który gra inaczej?

Odnośnie połączenia Yamahy 803 z MA10 to już się wypowiadali Koledzy...
W dodatku co chwila jest przypominane, by sprawdzić sprzęt przed zakupem - i to najlepiej w swoim pomieszczeniu.

A wracając do pytania co teraz zrobić: wg mnie lepiej próbować zmienić jeden element (np. kolumny) dopasowując do amplitunera. Sprawdź, na czym mniej stracisz sprzedając kolumny czy amplituner.

Kupując sub do muzyki - stawia się mu zazwyczaj wyższe wymagania (m.in. szybkości i  zgrania się z kolumnami frontowymi). Sub do kina domowego może być po prostu tańszy a i tak spełni swoją rolę przy oglądaniu filmów.

Pozdrawiam
PS. Po napisaniu postu sprawdź czy nie ma błędów - bo co to znaczy "pożarny sub" w Twoim poście? Pytałeś się Fafniaka "a możesz podać jakiś przykład takiego pożarnego SUBWOOFERA do muzyki ?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRojuż poprawiłem pisownie. :) Co do tego to faktycznie kupiłem sprzęt nie słuchając go w domu i tyle i to mój błąd przyznaje ale z całym szacunkiem do sprzedawcy ale mógł mi powiedzieć że to jak zagrało u niego w sali zmieni się na dużo gorsze granie w domu bo przecież uprzedzałem że to mój pierwszy zestaw i jestem zielony w tym sprzęcie wiem tylko jakiego dźwięku oczekuje tak powiedziałem w sklepie. Co do wieży to bez przesady temat już zamknięty bo już jej nie mam w domu wiec nie ma o czym mówić i przypominać mi jak ją wychwalałem ,ale naprawdę byłem z niej mega zadowolony .

Co do sprzedaży trochę się boje bo nie znam ludzi których taki drogi sprzęt interesuje i sam nie wiem ile bym musiał za niego wziąć i nie wiem czy to nie będzie błąd że sprzedałem . Wolał bym najpierw wytestować kilka innych zestawów by mieć pewność że po prostu mój sprzęt w takim połączeniu nie grał dobrze. Pisałem wcześniej jakie kolumny przed kupnem chciałem odsłuchać i oglądać nie udało sie jedna wiec może ktoś powie czy w porównaniu do Monitor Audio Silver 10 które graja cieplej z bardziej mięsistym basem ? Chodzi o te wymienione kolumny wyżej w poscie.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś spróbować tej wersji z subem.  Na twoim miejscu zainteresowałbym się REL seria T (T5, T7, T9). Jeśli rzeczywiście potrzebujesz dużo basu to Rel T9, choć jako uzupełnienie kolumn powinien starczyć T7, a w 20m2 nawet T5.

Są to suby z obudową zamkniętą dlatego świetnie nadają się do muzyki właśnie.

Tu masz opis najmniejszego z braci https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/subwoofery/2284-rel-t-5

A tu jeszcze troche informacji: https://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/5231-subwoofery-rel-t5-t7-i-t9

Porozmawiaj ze sprzedawcą może wypożyczy Ci takie skrzynki, jeśli nie, to zostaje zakup przez internet z opcją zwrotu 14 dniowego.

PS. Napisz Mateo89 czy słyszysz różnicę między Chordem a Melodiką, był chyba taki wątek odnośnie zakupu kabli.

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sturek możliwe że wypożycze sub na testy jeśli się uda a co do kabli to myślałem że usłyszę wielkie różnice w dźwięku ale chyba się myliłem i kupowanie drogich kabli moim zdaniem jest bezsensu bo czy podłącze chord czy melodika to nie słyszę różnic naprawdę ale jest jedno co wychwycilem że na kablu melodika chyba trochę więcej basu jest, a może porostu sam po przeczytaniu recenzji kabla sobie to w podświadomości ubzduralem. Tak czy się z ręką na sercu nie polecam wydawać więcej niż 20 zł za metr kabla bo nie warto.

Co do tego że będę miał to w nowy domu to fakt bo się o to że tam już całkiem nie będzie basu bo tam salon będzie między 35 a 45m2 a to bardzo dużo. Budowa trochę się opóźnia o jakieś 2 miesiące tak mi się wydaje ale zobaczymy jak to tam zagra jak już będzie gotowe. Mam wielkie nadzieje no nie chce odsprzedać sprzętu który kupiłem za dużo mniej bo nie o to mi chodziło ale jeśli się okaże że tam też jest źle no to wiadomo co jest nie tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym kompromisem (który też by się sprawdził na większym metrażu) mi znanym byłyby focale chorus 726 :P Wyrafinowane granie , które daje radę też w dolnych rejestrach :D  Do tego vincent sv-500 i może byłoby przyjemnie

Ale najpierw to niech obada na "miększym" wzmaku , ew. dodatkowo z subwooferem - bo wg mnie lepiej brać kolumny które dobrze zagrają na górze i średnicy niż takie co dudnią basem - dół może sobie dorzucić właśnie odpowiednim subwooferem.

PS: mateo wspominał z jakich rejonów jest ?

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...