Skocz do zawartości

Yamaha RN 803D zamiana na Advance Acoustic X-i105 czy warto ?


Mateo89

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

odpal to moje nagranie i powiedz czy słyszysz i czy coś w tym kierunku basu byś chciał pójść ? Pamiętaj ,że realnie jest to mocniejszy dźwięk , yt obciął lekko

Powiem tak ,że jak sobie przesłuchuje filmiki z początku stycznia i ostatnie to chyba się kolumny "dogrzały" bo bas jest sporo masywniejszy , ponad 2msc codziennego słuchania po około 5 godzin ;)  Swoje silvery też tak maltretujesz?

 

a ten kawałek wymasował mi dziś zadek i plecy (bez subwoofera) ;) 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo89,
jakbyś znalazł używane kable głośnikowe które podkreślą niskie tony (np. Monster seria Z - są w porównywalnej cenie co Twoja Melodika) a sprzedawca umożliwiłby przetestowanie ich w Twoim systemie i ewentualny zwrot to wg mnie warto spróbować (nawet jeśli ktoś będzie twierdził, że kable nie grają...).

Zastanawiam się jeszcze nad innymi możliwościami choćby częściowego rozwiązania Twojego problemu bez pozbywania się nowego sprzętu i większych strat finansowych (kosztem Twojego czasu).
Masz jeszcze pare możliwości kształtowania dźwięku (niekoniecznie od razu w stronę porządanych efektów-trzeba eksperymentować...) np. zmniejszając średnicę otworu basrefleksu (choćby gąbką czy rurą z pianki) oraz zamykając ten port (najprościej - choć niezbyt ładnie, ale przez chwilę wytrzymasz: szmatą czy ręczniczkiem frote).
Pewnie już "jeździłeś" z kolumnami po całym pokoju (bliżej i dalej od ścian), ale popróbuj z podłożeniem pod kolumny drewnianej płyty, grą z założonymi kolcami i bez nich...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś pokręcić trochę bassem/treblami i loudnessem? Spróbuj tak jak ja mam teraz. Ewentualnie treble na 0 lub minutę 50 lub 55. Wg mnie yamaha potrzebuje dostosowania pod odpowiedni gatunek muzyki. To ustawienie stosuje jak potrzebuje więcej dociążenia. To nie jest tak, ze  jak słuchasz bez trybu pure direct to pójdziesz do piekła ;) 

image.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez maskownic słucham na „0” (pozycja środkowa), z maskownicami dodaję po 5’ („zegarkowo”). Po za tym, warto przeprowadzić kalibrację YPAO, później wyłączyć „YPAO volume” (włączone pozostają YPAO oraz korektor YPAO) i suwakami odległości wyregulować rozpiętość sceny nie sugerując się pomiarami wg linijki (ustawiłem „na ucho”, warości poziomu zostawiam tak jak wyliczył YPAO). 

Swoją drogą kable i wtyki... grają, nawet mam na to dowód. Naprawdę. Po lekturze pewnych wątków forum ;) postanowiłem skrócić kable (kupiłem ostro na wyrost) i zrezygnować z wtyków bananowych. Po zmianie (sprzęt i głośniki stoją w tych samych, oznaczonych miejscach) podczas kalibracji, YPAO wyświetla komunikat o niezgodności faz. Fazy są oczywiście zgodne (kable mają oznaczenia żył, a test audio to potwierdza), niemniej jednak przed zmianą YPAO nie podawał tych informacji, czyli... mikrofon kalibrujący odnotował zmianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, voytaz napisał:

Dociążenie yamahy po zabawie eq+loudness. Nie jest źle, kop jest, imprezę można robić - sprawdzone. 

rn602 + zensor 7

No tylko to inne kolumny ;) dlatego też wrzuciłem jak mój wzmak yamahy (loudness max od flat) gra z focalami - brzmi podobnie jak te dali , bas dominuje i gra jak na "disco" - dlatego też pytałem gdzie mieszka by ktoś z forumowiczów z "ogarem" mógł podskoczyć i pomóc.

 

btw. mimo iż yt to słychać iż zensor 7 chyba się lubi z yamahą i bas jest w miarę dociążony

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voytaz mam ustawione dokładnie tak jak ty tylko loudnes mam na maksa bo najlepiej wtedy gra a jak dam tak jak ty to całość sie przycisza i trzeba mocniej potencjometrem krecic by było glośniej . Czy tak ma byc ?

@RoRo niby te kable melodiki dają dużo wiecej basu dlatego zmieniłem je z dużo droższych kabli Chords clearway które tez kupiiłem bo sprzedawca mówił że są mega super i lepsze od melodiki ale nie powiedział w czym i jaki dziwek dają . Może ty wytłumaczysz ? Fakt szkoda mi sprzedać sprzęt na który tyle zbierałem w pocie czoła. Chciałbym go zostawić bo kolumny stylistyką mi sie mega podobają jak żadne inne i te wykonczenie no naprawdę sie to super prezentuje ale jednak coś jest nie tak chyba :(

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateo89 napisał:

@voytaz mam ustawione dokładnie tak jak ty tylko loudnes mam na maksa bo najlepiej wtedy gra a jak dam tak jak ty to całość sie przycisza i trzeba mocniej potencjometrem krecic by było glośniej . Czy tak ma byc ?

Loudness mam na -6db. Bass na +1/3 skali, treble leciutko na + lub na 0. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateo89 napisał:

mam bardzo podobnie tylko loudnes ma maxa. Kurcze naprawdę nikt z was nie mieszka w okolicy żeby podjechac zobaczyć co jest ?

Ustaw loudness tam gdzie strzałka , bez podbicia bas pokrętła powinieneś mieć już "disco" sound w pokoju :D ja u siebie miałem co ukazałem na filmiku wcześniej wrzuconym chociaż yt obcina mocno niskie Hz.

Źródło też ma wpływ , na optyku mam 3-6dB więcej basu bo pewnie jest jakiś wpływ karty muzycznej z PC względem hdmi z grafy

image_thumb_jpg_d43ab4ea35a20897e97be2339f433279.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubakk napisał:

Powiedz żonie by przetestowała , jak się podłoga będzie trząść tzn. ,że działa i nie będziesz mógł spać :D 

Problem w tym, że o ile z rn602 da się wyciągnąć ten Łubudubu-style, o tyle z rn803 będzie ciężko. Ale jak zabawa loudnessem i eq nie pomoże to już nic nie pomoże... na bank nie będzie to mięsisty bas, tylko twardy, ale może dzięki loudnessowi będzie w nim więcej mocy (tzw. pierd#%^*&cia). 

szczerze mówiąc spróbowałbym posłuchać u siebie cxa60 z tymi moimi Zensorami 7 i porównać bezpośrednio do rn602. Mateo tez spróbuj wypożyczyć cxa60 lub 80 i zobacz czy to może jest recepta na suchoty ;) 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo89, jeśli używasz systemu kalibracji, może warto spróbować takiej sztuczki i trochę oszukać przeznaczenie tj. w trakcie kalibracji spróbuj pozatykać bas-refleksy, YAPO powinien trochę podbić bas (albo może mniej obciąć), natomiast przy odsłuchu zatyczki usuń.

Ja stosuje podobne "oszustwo" przy kalibracji w kinie domowym, ale w zakresie wysokich tonów. Robię kalibracje bez maskownic, a słucham z założonymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...