Skocz do zawartości

Nowa strona Audio


Gość

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Drodzy Administratorzy, droga Redakcjo!
Mój post będzie z cyklu "usprawniamy Forum".
Najpierw oczywistości...
Jak wszyscy wiemy, na naszym forum istnieje zakładka "Ogłoszenia". W zakładce tej znajdują się m.in. ogłoszenia dotyczące sprzedaży, kupna i zamiany sprzętu audio.
Ogłoszenia są zamieszczane zarówno przez zarejestrowanych członków forum, jak rówież przez osoby, które wypełnią automatyczny formularz ogłoszenia.
Ogłoszeń tych jest na tyle dużo, iż osoby zainteresowane poszukiwaniami muszą się "przekopywać" przez prawie wszystkie ogłoszenia (a nie jest ich mało), by znaleźć sprzęt go interesujący...
Moja prośba, a zarazem propozycja do pracowników forum jest następująca - czy nie można byłoby, wzorem innych stron poświęconych audio, usystematyzować je, i pogrupować w należne odpowiednim sprzętom kategorie typu "Wzmaniacze", "Końcówki mocy", "Przedwzmacniacze", "Kolumny głośnikowe", "Odtwarzacze", "Kable głośnikowe" etc., etc...
Przecież już podczas zamieszczania ogłoszeń, po wybraniu kategorii "Sprzedam", "Kupię", "Zamienię" można byłoby wprowadzić opis dodatkowych kategorii (i przymus ich wypełniania), co szukającym sprzętu znacznie ułatwiłoby znaleznienie odpowiednich ogłoszeń, bez konieczności szalenie żmudnych poszukiwań.
Polecam rozważenie tejże propozycji, tym bardziej, że, jak dla mnie, czyli laika, nie wiąże się to z olbrzymim nakładem pracy informatyków (projektantów stron www)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert - świetny pomysł!

A co do kategorii - może wrzucić na forum przykładowy, początkowy podział - i dać np. 2 tygodnie na własne propozycje zmian i zupełnień użytkownikom Forum.
Do tego jeszcze żeby podział ten był dość często auktualniany (oho - narażam się Adminowi za dodatkowe zajęcia...) i widoczny na górze strony (jako zakładka czy nowy temat). Wiem, że tak to tylko w Erze dopasują, ale marzenia to piękna sprawa - Marzena czasami też icon_razz.gif
Chętnie widziałbym też obowiązek umieszczania miejscowości lub przynajmniej województwa, bo żeby posłuchać nowego kabla raczej nie pojadę ze swoim sprzętem na drugi koniec Polski icon_lol.gif
Pozdrawiam i ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chętnie widziałbym też obowiązek umieszczania miejscowości lub przynajmniej województwa, bo żeby posłuchać nowego kabla raczej nie pojadę ze swoim sprzętem na drugi koniec Polski icon_lol.gif
Pozdrawiam i ...



Nie pomyślałem o tym, ale propozycja naprawdę doskonała i przydatna wszystkim poszukiwaczom i przeczesywaczom rynku second hand!

A co do kategorii (żeby nie było ich zbyt wiele, bo to też "zaciemni" obraz) - moje propozycje:
1. wzmacniacze zintegrowane
2. końcówki mocy
3. przedwzmacniacze
4. odtwarzacz CD
5. kolumny głośnikowe wolnostojące
6. kolumny głośnikowe podstawkowe
7. kable głośnikowe
8. interkonekty
9. kable inne
10. gramofony (ramiona, wkładki, etc.)
11. magnetofony
12. odtwarzacze DVD
13. amplitunery
14. inne

Cytat

Do tego jeszcze żeby podział ten był dość często auktualniany


Myślę, iż chyba to nie jest najlepsza myśl, ponieważ zmiana ilości kategorii w trakcie ich użytkowania spowoduje, iż wcześniejsze ogłoszenia nie będą zamieszczane w kategoriach "zaktualizowanych"... icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Bert - odnośnienie częstego auktualniania to ja myślałem TYLKO o pierwszym okresie wykluwania się podziału na kategorie " - może wrzucić na forum przykładowy, początkowy podział - i dać np. 2 tygodnie na własne propozycje zmian i zupełnień użytkownikom Forum. Do tego jeszcze żeby podział ten był dość często auktualniany." icon_biggrin.gif

Podoba mi się Twoja propozycja kategorii, jednak może dać ich ciut więcej i uzupełnić:

12. Odtwarzacze DVD - dać podgrupy
a) DVD
b) DVD z SACD/DVD-Audio

13. amplitunery
a) stereo
b) wielokanałowe

dołożyć SUBWOOFERy
oraz LAMPOWE

Pozdrawiam - robi się ciekawie icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Rozumiem Twój pomysł, zmienia to postać rzeczy i ja jestam za!
A nie sądzisz, że kolejne podgrupy w istniejących już grupach będą niepotrzebnym zwiększaniem grup??? icon_biggrin.gif
Tym bardziej, że w opisie zazwyczaj umieszcza się podstawowe dane... Takie mnożenie kategorii mogłoby zniechęcać ogłoszeniodawców!
Natomiast kategoria "subwoofery" jest OK - bo to ani kolumny podstawkowe, ani wolnostojące...
Wzmacniacze lampowe - toż to przecież zwykle wzmacniacze zintegrowane... oczywiście za wyjątkiem lapowych pre i lampowych monobloków... icon_biggrin.gif

Ale cieszę się, że Ty także uważasz pomysł za godny!
Pozdrawiam ciepło, mimo że ziąb coraz większy!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Jeśli będziemy przebudowywać ogłoszenia, to na pewno skorzystamy z Waszych sugestii.
Na razie (do odwołania icon_wink.gif ) proszę korzystać z wyszukiwarki:

1. opcja Szukaj (prawy górny róg)
2. wpisujemy nazwę tego czego szukamy (np. wzmacniacz albo wzmacniacz XYZ)
2. potem wybieramy Zaawansowane opcje wyszukiwania
3. zaznaczmy interesujące na działy na forum i gotowe icon_wink.gif

Uwaga! Wpisywane w wyszukiwarkę hasło musi mieć co najmniej 4 litery!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cóż Bert - fajnie było, szybko było, lecz niestety się skończyło icon_rolleyes.gif
W końcu Szef ma zawsze rację...
... ale może kiedyś icon_lol.gif

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ten temat jeszcze się pojawi - ale już w fazie realizacji



Taaa!
Fajnie być adminem... icon_biggrin.gif
Pozdrawiam RoRo!
Nie damy się! Będziemy apelować i przypominać administratorom!!! Niech żyją doskonałe pomyśły!!!
A ja, pomimo wskazówek kolegi Kah nie potrafię korzystać z tej wyszukiwarki - na moim ekranie nie istnieje zakładka "zaawansowane opcje wyszukiwania"???
Ki czort???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja, pomimo wskazówek kolegi Kah nie potrafię korzystać z tej wyszukiwarki - na moim ekranie nie istnieje zakładka "zaawansowane opcje wyszukiwania"???


Witaj Bert!
U mnie na XP mam coś takiego....
1. Najeżdżam "lewą" myszką na SZUKAJ po prawej stronie u góry (no, może niezupełnie u samej góry...)
2. Pojawia się okienko do wprowadzania
a poniżej masz "Zaawansowane opcje wyszukiwania"
klikasz i pojawiasz się w ciut innym miejscu, jest już nowe nowa strona - słowem wstał nowy dzień icon_biggrin.gif
3.Na dole (prawie na dole) na bordowym pasku (jako normalny facet nie dam głowy za prawidłowa nazwę tego koloru, ale mniej-więcej wiesz czego szukać) pojawiają się dwa szare okienka: "Szukaj! " oraz "Więcej opcji"
4. Po wciśnięciu się w te większe opcje znowu pojawiasz sie w ciut innym miejscu i na kolejnej nowej stronie (to juz drugi nowy dzień - cholera, jak ja sie szybko starzeję...) znowu masz parę dodatkowych możliwości wyboru (też mamy dwa potencjalnie bordowe paski...)
5. Jeżeli nadal u Ciebie tego nie ma to ja przepraszam...

Ale proszę racz zauważyć, że chciałem dobrze i jeżeli jak Pewnej i Spadniętej partii mi nie wyszło icon_rolleyes.gif
Good Ci L(D)uck - jak mawiali starożytni Rosjanie (Rzymianie??? Indianie???)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!

Fajnie jakby na stronie znalazły się formularze lub coś co pozwoli nam na otrzymanie do domu katalogów firmowych ze sprzętem audio.

Pozdrawiam.





Coś o czym piszesz znajduje się na ostatniej stronie papierowego numeru Audio (Karta Informacji Zwrotnej). Nie wiemy czy podobna rzecz powstanie na stronie, ale nie jest to wykluczone, gdyż wciąż pracujemy nad rozwojem serwisu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zupełnie abstrahując od tematu...zapomniałem
również dziekuje za koszulke i plyte - wszystko OK icon_wink.gif
pozdr., dla Redakcji.

co do podziałów jaknajabrdziej jestem za...tylko abyśmy sie na samym wejściu ogłoszenia nie zgubili;-)




Proszę bardzo icon_biggrin.gif
Życzę przyjemnego noszenia i słuchania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proszę bardzo icon_biggrin.gif
Życzę przyjemnego noszenia i słuchania icon_smile.gif


Jak ktoś z Was się pomyli i będzie nosił płytę, a słuchał koszulki to proszę o info - zrobiłbym parę fotek icon_rolleyes.gif

A tak swoją drogą: przeglądając stare posty w tym temacie zauważyłem uwagi "Admin tu chyba nie zagladal od 2 lat... " oraz "...moderatorowie powinni tu częściej sie udzielać..." - i co?!
No i jeszcze ta obietnica ciągłego rozwoju serwisu - warto było głosować na ... chyba się zagolopowałem icon_cool.gif
Ale i tak aż przyjemnie popatrzeć/poczytać/posłuchać - pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Proszę bardzo icon_biggrin.gif
Życzę przyjemnego noszenia i słuchania icon_smile.gif


Jak ktoś z Was się pomyli i będzie nosił płytę, a słuchał koszulki to proszę o info - zrobiłbym parę fotek icon_rolleyes.gif

A tak swoją drogą: przeglądając stare posty w tym temacie zauważyłem uwagi "Admin tu chyba nie zagladal od 2 lat... " oraz "...moderatorowie powinni tu częściej sie udzielać..." - i co?!
No i jeszcze ta obietnica ciągłego rozwoju serwisu - warto było głosować na ... chyba się zagolopowałem icon_cool.gif
Ale i tak aż przyjemnie popatrzeć/poczytać/posłuchać - pozdrawiam!




Tak jak sam zauważyłeś: posty są stare icon_wink.gif
A pod nimi masz odpowiedzi przecież icon_smile.gif
Z tego co widzę jesteś z nimi od ponad tygodnia, więc możesz nie wiedzieć jak wiele zmieniło się na forum oraz na stronie audio w przeciągu chociażby tego roku. A zmieniło się wszystko icon_biggrin.gif
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
czy jest gdzieś miejsce, gdzie można nabyć Wasze archiwalne krążki audio - płyty testowe, samplery - lub wykaz numerów, do których były dodawane?




Polecam listopadowy numer Audio - w kioskach od wczoraj. Do niego dołączona jest płytka p.t.: "Audiofilskie zajawki" czyli 7 audiofilskich nagrań z płyt recenzowanych w Audio - w oryginalnej jakości.

W zeszłym roku w grudniu do Audio dołączona była płytka zespołu TEAF. Z tego co wiem jest jeszcze w naszych magazynach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mozemy dowiedziec sie jakie utwory, jakich wykonacow znajduja sie na plycie ?

pozdr
hybryd




1. Kayanis - Aurora Abbandonata - Płyta „Where Abandoned Pelicans Die”, 09:30
Kayanis Music

2. Lady Aarp - Dub - Płyta „Soma”, 06:58
antena krzyku/open sources

3. Jacek Korohoda - Waltz for R.- Płyta "If It Happens”, 07:40
GOWI

4. Józef Elsner Symfonia C-Dur op.11 - Adagio Allegro - Orkiestra Symfoniczna
Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera (wykonawca), Bogusław Dawidow (dyrygent), 10 :24
DUX

5. PiR2 - Odwaga trwa - Płyta "Transporter" (Reedycja), 04:19
Fonografika

6. Komety - Nikt nie kupuje twoich płyt - Płyta "Akcja-V1", 04:29
Jimmy jazz Records

7. Pavulon Twist - Silkroad - Płyta „No Twist Just Boogie!”, 04:23
Jimmy jazz Records

Recenzje tych utworów do przeczytania również w listopadowym Audio.
Projekt przygotował Pan Tomasz Jakubowski, a wydawcą jest AVT Korporacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...