Skocz do zawartości

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?


S4Home

Recommended Posts

Czy aby na pewno? To dlaczego wszyscy boją się ślepych testów?

Ja, ale zaznaczam to moje zdanie, uważam że oceniany sprzęt wzrokowo, czy tam słuchamy patrząc na niego w około 20 procentach. Ile było przypadków kiedy klient mówi: nad gra lepiej ale nie wygląda. Albo te kolumny wolę od tamtych mimo że deczko gorzej grają. Serio. To standard.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , wygląd też ma znaczenie , zresztą słuchając w domu , więcej lepszego brzmienia odbieram jak zamknę oczy i nie widzę śmigających słupków częstotliwości z foobara ;) 

Ciekawe czy ktoś kiedyś zrobił test na grupie top "audiofili" i np. postawił obudowę top wzmacniacza za grube $$$ posiadającego wnętrzności od jakiegoś budżetowego ... Taki teścik byłby ciekawy i określił czy na odsłuchu byli prawdziwi znawcy czy zwykli snobi ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zlocie organizator zrobił kawał i złożył z obudowy desktopa jakiś "hi-end" wzmak , sporo osób jak widać nabrała się ;) W innych ślepych testach też różnie bywało ,ale tak patrząc to tam 50-70% osób to zwykli miłośnicy muzyki , i sprzętu a nie audiofile z prawdziwego zdarzenia , bo ich jest nie wielu :) 

Natomiast przyjemnie oglądało się relacje , ciekawe słowa Panów z Tonsila o celulozie , czy "triki" Mega-Acoustic , jak działają standy do monitorów , chyba muszę skombinować sobie cosik pod kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Raczej dużo takie filmy nie dają, alllle:

+ Często można zobaczyć jak wymiarowo prezentują się kolumny a przynajmniej dokładniej zwizualizować bo są pokazane np na biurku lub obok innnych

+ Czasem prezentowane są funkcję np ampli co jest fajne

- jeżli jest dodatkowo narracja i ktoś bardzo chwali zestaw to działa to na podświadomość zakupową

Ja bardzo lubię np filmy tego autora:

 

 

Edytowano przez Tomasz Syta
jestem analfabetą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Youtube ma wogóle zniekształcony dzwięk. Na jednych kawałkach basu faktycznie jest mniej. Na innych jest go znacznie więcej niż mam na TIDAL czy CD tego wykonawcy. Po prostu nie mozna wierzyć kto i co wrzucił. Podobnie jak zamieszczane są filmy w Dolby czy HD ?:D Po co skoro Youtube ma stereo. Tak samo zamieszczanie tam wszelkiego rodzaju FLAC, @$ BITY czy sample DSD zapewne i tak są konwertowane......

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie chodzi o to czy ci się podoba czy nie. Bo oczywiście takiego materiału może być sporo.

Chodzi o to ze to nie bardzo ma coś wspólnego z wyższą jakością. Autor filmu zawsze podaje "audiofilskie 24 bity ileś tam kHz"

A w rezultacie podczas wrzucania filmu platforma ograniczat o do MP3. Mało tego sporo utworów może być specjalnie retuszowanych pod taki odsłuch. 

I nie ma w tym nic złego żeby odsłuchać sobie z obrazem ulubiony kawałek. Ale żeby nie porównywać na tym sprzętu. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Uczę się nagrywać zestawy. Kupiłem porządne mikrofony Neumann KM i próbuję róźne ustawienia. Nawet mikrofony za 1300 euro nie wychwytują wszystkich szczegółów. Bełka Yamaha brzmiąca tanio w rzeczywistości na nagraniu brzmi całkiem przyzwoite.:)

Zrobiłem stronę z porównaniami nagrań (na razie 4 różne zestawy: KEF R500, B&W 685, Yamaha YAS 207 i Samsung R650) i kanał YouTube:

https://www.listentospeakers.com/pl/

Jeszcze się okazało trudno znaleźć utwory za które YouTube nie będzie blokował wideo.

Edytowano przez chebum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...