Skocz do zawartości

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?


S4Home

Recommended Posts

To pytanie do mnie ? :-)

Nie oglądałem akurat tych filmików, ale w swoim życiu widziałem dziesiątki filmów "audio" na you tube,ie i często bardzo dobrze zrealizowanych. Co się da "wyczytać" ? Otóż na dobrych słuchawkach i przy dobrym mikrofonie, jakim był film nagrywany da się np. usłyszeć, czy zestaw gra dynamicznie, czy matowo. Czy tworzy dobrą scenę, czy jest płaski jak biust kolarki górskiej ( czasami ) :-). Nie wiem, jak Wy, ale ja to słyszę. Możecie się śmiać :-). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie śmieje bo nagrałem parę filmików i coś tam z nich słychać szczególnie np. jak zrobiłem porównanie 2 tych samych utworów (z winyla) na onkyo vs yamaha ;) 

Ale właśnie trzeba mieć dobre słuchawki , i nie słuchać na swoim zestawie bo wtedy to on gra ...

Na poniższym słychać chociażby jak "czyściej" wokal idzie z yamahy ...

 

 

 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem ale jeżeli :

używa recordera z ustawieniem manualnym poziomu

ustawia na optymalnej wysokości i odległości od kolumn

wyrównane sa poziomy wzmocnienia przy kolejnym teście

to faktycznie poszczególne zmiany słyszalne pewnie będą ale czy jestes w stanie wyciągnac wnioski jak dana wkładka zachowa się w twoim zestawie?

Bo ja raczej bałbym się wydać opinię.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo w moim systemie wkładka się nie zachowa, bo nie mam gramofonu :-))))).

Po drugie primo jasne, że nie da się wyciągnąć ostatecznych wniosków z takiego odsłuchu, bo to jest tylko pomoc, ciekawostka, a nie źródło wiedzy wszelakiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "pomoc" o to słowo tu chodzi. Bo ciekawostka tak. Jasne. 

Ale pomoc? Weźmy to pod lupę? Typowy (przepraszam to tylko przykład) Kowalski chce kupić kolumny. Wiadomo trafia na forum, do gazetek audio i innych opinii. Widzi też filmy na YouTube. 

- na forum każdy poleca mu coś innego:)

- na różnych opiniach znajduje info że taki że taki zensor (to też przykład) będzie dla niego ok.

- słucha , w sumie nie wiem na czym tego Youtube w domu i mu się podoba.

Kupuję. A w domu zonk. Bo:

- nie wie czym nagrywał

- zupełnie na czymś innym odtwarzał

- akustyka pomieszczenia była inna

- zapewne źródło też było inne niż u niego.

Więc ciekawostka tak. Pomoc nie. Ale ja mogę się nie zgodzić. Wkrótce natomiast przygotujemy dla was pewien testowy program :) zobaczymy. 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się nie zgadzam. Sugerowanie, że tego typu filmiki na YouTube są jakąkolwiek pomocą, czymkolwiek więcej niż "ciekawostką", niestety obnaża brak pełnego zrozumienia ogromu zmiennych, które wpływają na końcowy efekt, i na naszą ocenę grania danego sprzętu. Nie róbmy na siłę szału na takie filmiki, bo nawet chcąc pomóc, namieszamy tylko ludziom w głowach, a nawet wprowadzimy ich niepotrzebnie w błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie to niepopularne co napiszę,( ale o popularność nie zabiegam), ale uważam że umieszczanie 98% takich filmów na YT wnosi więcej szkody niż pożytku. Chyba służy  to bardziej zaprezentowaniu siebie, zaistnieniu, ot taki modny medialny "ekshibicjonizm", niż nauce, informacji, zwał jak zwał..  Uważam, że forumowicze raczej "nie powinni" takich filmów umieszczać w sieci, trzymajmy poziom (chyba że nie trzymamy). Dżentelmen powinien opisać kobietę słowami ....bez użycia rąk ;)

Obraz  "brzmienia, dźwięków" które rysuje nam YT, to nawet nie obraz, czy zarys, zwykle kiepska  fałszywa karykatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i.śledzę, ten wątek i pozwolę siebie napisać coś od siebie. Sam dużo oglądam na yt...i wydaje mi się, ze filmiki z np. Chiny, Japoni, czy po prostu z krajów azjatyckich, sa dobrej jakości...moim.zdaniem u nich, technika, jest na tyle do przodu, że byle czym nie nagrywają tych filmików i miło jest posłuchać. Dzis widziałem filmik, nie z krajów azjatyckich,

i widać jak na dłoni, ze ergo rcl grają znacznie jaśniej, bardziej szczegółowo, niz te drugie kolumny....słuchałem tego na telefonie tylko a widziałem różnice. Wiadomo, nic nie zastąpi odsłuchu osobistego a jeszcze lepiej we wlasnym pomieszczeniu odsluchowym...myślę, ze jest to jakis punkt odniesienia, tym bardziej dla tych, co zaczynają przygodę z audio....może się mylę, ale jest to taka mała moja uwaga...

Pozdrawiam

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do tego jakość? Dobrej jakości obraz masz na tv znanego koreańskiego producenta. Ale ze pomidor nigdy nie będzie miał takiego czerwonego koloru to już zupełnie inna kwestia. 

Tu jest inny przykład. Bo masz dwie konstrukcje obok siebie w tych samych warunkach i nic się nie zmienia. Z tego filmu możemy jedynie odczuć które grają jasniej. Tyle. Nie wiesz które mają więcej mniej i jaki bas, bo to gorzej zbiera mikrofon, nie wiesz jak grają w głąb czy w szerz bo tego nie zbiera wcale.

Ale jak powiedziałem rozumiem. Z tym że ja się zgadzam z Jackiem. 

Dnia 17.02.2018 o 17:43, jacek75 napisał:

uważam że umieszczanie 98% takich filmów na YT wnosi więcej szkody niż pożytku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.02.2018 o 17:43, jacek75 napisał:

Może będzie to niepopularne co napiszę,( ale o popularność nie zabiegam), ale uważam że umieszczanie 98% takich filmów na YT wnosi więcej szkody niż pożytku. Chyba służy  to bardziej zaprezentowaniu siebie, zaistnieniu, ot taki modny medialny "ekshibicjonizm", niż nauce, informacji, zwał jak zwał..  Uważam, że forumowicze raczej "nie powinni" takich filmów umieszczać w sieci, trzymajmy poziom (chyba że nie trzymamy). Dżentelmen powinien opisać kobietę słowami ....bez użycia rąk ;)

Obraz  "brzmienia, dźwięków" które rysuje nam YT, to nawet nie obraz, czy zarys, zwykle kiepska  fałszywa karykatura.

Pełna zgoda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2018 o 21:22, Loney napisał:

Heh ten z Z7 na RTVce pozamiatał..:D. W sumie nie licząc systemu, gdzie Zensory grały z MH a35.2, to wszędzie padaka, ale ustawienie na RTV "wygrało" ten konkurs :P

Jeżeli chodzi o to, czy da się wyrobić jakieś zdanie na temat kolumn poprzez obejrzenie materiału wideo na yt, to jak dla mnie zdecydowane NIE. :).  

Nawet w tym przypadku:

Swoją drogą-super sprzęt ma gościu :). Docelowo grają u niego LS 50 KEF'a :P.

Pewnie zauważyłeś ze ten gościu jak go nazywasz testuje kilka par kolumn, nie wiem na czym słuchasz ale na moim sprzęcie każdy zestaw testowany przez tego kogoś gra inaczej, wyraźnie słychać różnice, a zensory z filmiku graja chyba najsłabiej, słaba góra dobry średni i słabiutki bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgoda, słuchanie nawet zestawu takiego jak nasz na kogoś filmiku nie oddaje tego jak to gra w rzeczywistości, ale np jeśli są testowane różne kolumny w jednym filmiku i jedne z nich to nasze to pewne odniesienie można mieć. I jak np. w tym filmiku poniżej na moich słuchawkach DT990 Edytion słychać na czym polega różnica np w budowaniu sceny. Lecz i tak nie zastąpi to odsłuchu, traktuję to raczej jako ciekawostkę, a prezentowane filmiki z zensorami7 można oglądać równie dobrze bez dźwięku i dadzą tyle samo.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...