Skocz do zawartości

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?


S4Home

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bo na YT najlepsza jakość audio to MP3 320, mimo że wrzucający napisze FLAC, ATMOS, DSd i inne tego typu. Na YT tego po prostu nie ma.

Dlatego ostatnio jak wrzuciłem filmik to dorzuciłem linki do 48khz/24b plików źródłowych i każdy może przekonać się jak mocno yt obcina. Jak do tego dodamy iż na żywo brzmienie jest także sporo lepsze to cóż.

Od czasu do czasu rejestruje sobie sprzęt , szczególnie jak coś zmieniałem i po paru msc ciekawe są odsłuchy słuchawkowe. Szczególnie dacmagic100 ori vs po modzie zupełnie inne brzmienie (już nie jest tak jasno)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Mam, dzięki!

https://www.mediafire.com/file/8kvcbu5rc2civ53/badguy.WAV/file

obadaj jeszcze taki plik , jest sens subwoofera w stereo szczególnie przy lampie ;)  subik był na 5-10% volume

bez suba także jest odczuwalny na ciele basik , ale przy rejestratorze między kolumnami jakieś 1m od nich , nie da się go "złapać" , subwoofer niweluje ten problem :D

Tak więc najlepiej nagrywać paroma mikrofonami (najlepiej po 1 per dany przetwornik w odległości ~20cm).

To było nagranie na ori dacmagicu , sterujące marconi 6sn7gtb - dają brzmienie bardziej "tranzystorowe" 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 9.02.2018 o 08:29, Fafniak napisał:

No nieprawdopodobne.....

 

Widzę że wątek zaczyna obierać kurs na akceptacje tego typu "sposobu" poznania dźwięku.

Po pierwsze, trzeba mieć doświadczenie w nagrywaniu dźwięku , mieć dobry sprzęt co oznacza dobre mikrofony i rejestrator oraz mikser/konsoletę.

Nagrywanie komórką,kamerka, nawet ze statywu to zdanie się na automatyke zaszytą we wnętrzu sprzętu i za każdym razem będzie po prostu inaczej. Tym bardziej że w żadnym z tych sprzętów nikt nie podaje jak pracują mikrofony (jaka mają charakterystykę)

To co zostało zaprezentowane to totalna amatorszczyzna, która ma chyba na celu tylko zrobienei sobie jakiejs oglądalności.

BZDURA po prostu.

Nadal amatorskie podejście to zakup np. zoom h4n lub tascam dr-40 - przynajmniej mamy kontrole nad poziomem nagrania ale nadal pozostaje kwestia mikrofonów...

Dajcie spokój z tymi filmikami bo to żaden punkt odniesienia.

A co sądzicie o testach jak poniżej?

https://www.youtube.com/watch?v=--pYK5xs9MM

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że deprecjonowanie subiektywnych a do tego prostych wrażeń powoduje hermetyczność takich forów i skupianie się na coraz bardziej abstrakcyjnych (i zwykle coraz droższych) detalach. Oddam pole tym, którzy słyszą różnicę jakości dźwięku przy zmianie  dysku z HDD na SSD, bądź widzą kluczową rolę w zasilaczu. Pozdrawiam.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 06:43, S4Home napisał:

Chyba tez zaczniemy Wam robić takie porównania. Nie mam pojęcia co można z nich wyciągnąć, ale klient nasz Pan.

Ale wiesz że to nie jest wcale głupi pomysł ?

Z punktu widzenia PR uważam to za doskonałe posunięcie. Cała masa ludzi szuka wszelkich informacji to i trafi na wasze nagrania z logo S4Home

Jak zachowacie proste zasady umieszczania rejestratora w tym samym miejscu, wysokości, ustawiania poziomu nagrania/głośności na ton puszczony z systemu to ludzie tym chętniej będą słuchać.

Czy ma to realnie sens? Tak od strony PRowej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 06:43, S4Home napisał:

CA 840 vs PMA 800 też dobre porównanie. Wzmacniacz dwukrotnie droższy :)

Chyba tez zaczniemy Wam robić takie porównania. Nie mam pojęcia co można z nich wyciągnąć, ale klient nasz Pan.

Porównywanie wzmacniaczy droższych i tańszych ze sobą jak najbardziej ma sens. Branża, w większości przypadków, poleci sprzęt w kwocie zakładanego budżetu lub delikatnie go przekraczając, mimo że na sprzęcie np. połowę tańszym, różnica w brzmieniu dla klienta będzie niezauważalna lub niewarta tej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ze względów PRowych chyba to zrobimy. Aczkolwiek wiesz z jednej strony byliśmy przeciw takim ruchom a tu jednak je robimy jakby je polecając. Dlatego się łamiemy.

21 godzin temu, Nowy1 napisał:

Porównywanie wzmacniaczy droższych i tańszych ze sobą jak najbardziej ma sens. Branża, w większości przypadków, poleci sprzęt w kwocie zakładanego budżetu lub delikatnie go przekraczając, mimo że na sprzęcie np. połowę tańszym, różnica w brzmieniu dla klienta będzie niezauważalna lub niewarta tej ceny.

Zgadzam sie

Napisane 3 grudnia 2017 :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mego doświadczenia w zabawy z rejestratorem audio.

Między kolumnami : góra przykryta , średnica taka sobie , dół jest - wg mnie nie ma sensu takie ustawienie

Na końcu pomieszczenia : wszystko niby fajnie , jest mocny bass (wiadomo) , ale cierpi zapis stereofonii

Najlepiej jest ustawiać w trójkącie równobocznym , co prawda nie pokaże takiego basu jaki np. mam u siebie w miejscu z którego słucham ,ale góra,średnica,scena(stereo) jest najlepsza.

Zresztą wrzucałem wykresy częstotliwości w czasie z różnych miejsc pomiarowych , nie było zdziwienia , tak działają nasze pomieszczenia , dlatego audiotrendt przestawił swoją salkę o 90st , gdyż wcześniej miał kolumny na krótszej ścianie + sofę jakieś 1,5m od tylnej ściany = żeby usłyszeć bass trzeba było chodzić po pokoju :D

I tu porada dla branży , chcecie mieć super odsłuch musicie mieć salki takie by trójkąt łapał siedzisko przy tylnej ścianie (te 0,3-0,5m od wiadomo sofa tak ma). Odbiór wtedy robi wrażenie.

Natomiast tak jak Fafniak pisał , nagrywanie w tych samych ustawieniach ma sens.  + taka forma reklamy , gdzie widać jak np. membrany "skaczą" zakręci każdym oldskul wieża sony ownerem :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2020 o 10:41, Kubakk napisał:

Zresztą wrzucałem wykresy częstotliwości w czasie z różnych miejsc pomiarowych , nie było zdziwienia , tak działają nasze pomieszczenia , dlatego audiotrendt przestawił swoją salkę o 90st , gdyż wcześniej miał kolumny na krótszej ścianie + sofę jakieś 1,5m od tylnej ściany = żeby usłyszeć bass trzeba było chodzić po pokoju

Poprawili to w końcu? Dawno u nich nie byłem ale to prawda. Na linii drzwi bas był najlepszy wcześniej :P:P

Chyba że to celowy zabieg "wychodzę to nie gra! O chwila....." :P

Dnia 22.05.2020 o 10:41, Kubakk napisał:

Natomiast tak jak Fafniak pisał , nagrywanie w tych samych ustawieniach ma sens.  + taka forma reklamy , gdzie widać jak np. membrany "skaczą" zakręci każdym oldskul wieża sony ownerem :D 

Może t wynika z tego że ludzie po prostu oglądają sporo YT. Więc jeśli pokazuje się coś z tej branży to jest chodliwe. Ja wogóle nie korzystam z tego portalu nic tam nie oglądam. Więc taki odsłuch za wiele mi nie mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć co do różnic z tego testu kolumn, to słyszę wyraźnie, że ten JBL brzmi bardziej jak w studni, jest gorsza przestrzeń, natomiast Klipsch wypada dużo lepiej, bardziej naturalnie, moim zdaniem brawa dźwięku też jest bardziej naturalna, ta w JBL jakby sztuczna. :) Słyszę to na sprzęcie: dragonfly black + jitterbug + Audio Technica A550z :) Być może do wyłapywania tych różnic lepiej nadają się tutaj dobre słuchawki :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja to widze tak:

-sklep dowolny z sprzetem audio np. @S4Home ma kontrakt z studiem nagrań (skoro moga nagrywać live instrumenty i wokal jak rowniez perkusje to chyba maja odpowiedni sprzet czyli mikrofony i akustyke)

-ustalamy zawsze jedno położenie mikrofonu i kolumn najlepiej uzywajac systemu do kalibracji pomieszczenia, a obraz to tylko wizualizacja

-na yt jest do filmu z obrazem jest link do pliku nagranego sprzetu np. Wav

-całość skalibrowana pod słuchawki np. Dla ubogich kos porta pro i tylko na tych mozna odsluchac by bylo poprawnie, dla bardziej majetnych link kolejny z dopiskiem np. Dla hd650, lub dt150 itd. 

Moim zdaniem mamy obraz/zdjecie z yt, na sprzet wrzucamy plik z odsluchem w zależności ktore sluchawki posiadamy... 

Na pewno byloby to lepsze niz nagrane tabletem. Co myslicie o takim pomysle?

Całość oczywiscie na yt posiada dwa loga. Pierwsze sklepu drugie studia. Kazdy ma reklamę....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ma sens.

Ale wozimy sprzęt do nich tak? Bo oni mają salkę do nagrywania.

Pytanie zasadnicze ktore w zasadzie powinno się pojawić na samym początku.

Czy to aż taki problem podjechać do salonów i posłuchać czegoś? Czy juz nie chcemy mieć z nikim kontaktu czy jesteśmy tak leniwi?

To pytania w przypadku kiedy realnie YT daje nam prawdziwie odzwierciedlenie różnic dzwieku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czy to aż taki problem podjechać do salonów i posłuchać czegoś? Czy juz nie chcemy mieć z nikim kontaktu czy jesteśmy tak leniwi?

Lenistwem bym tego nie nazwał. Raczej postęp technologiczny czyt. Telefonow sprawił ze wssystko kreci sie teraz wokoło wirtualnie. 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...