Skocz do zawartości

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?


S4Home

Recommended Posts

Witam 

Takie moje malutkie spostrzeżenie! Setki tysięcy ludzi ogląda YT i robią imprezy z JBL-ów 😉

Jeżeli przyjdzie im kupić coś do grania! To oczywiście posłuchajmy jak to gra na YT!!!! 

Potem piszą że oglądali i grało SUPER 😝 Następnie dochodzi odsłuch sprzętu w domu i jest konsternacja 😯 że jednak inaczej, lepiej, ciekawiej.

Kolejny etap! Ludzie kupują poprostu oczami i ceną jest promocja te se kupie 👍

Potem! Forum pomocy źle gra! A czemu źle? Bo taniej kupiłem ☹️ Pomożecie 🤔 

Wiadomo że nie każdy podciera sobie tyłek SETKAMI!!!!!   Logiki trochę ciężko pracujemy na pieniądze wydawajmy je sensownie!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza tu nie ma nic do rzeczy zdrowy rozsądek podpowiada poprostu! 

Sprzęt audio brzmi ZUPEŁNIE inaczej na żywo nawet w markecie audio 😋 

Z czystej ciekawości włączyłem filmik na YT ze swoimi kolumnami ☹️ ten sam utwór u siebie można tańczyć 💃🕺👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 09:59, milk-monster napisał:

Wybierając zestaw stereo czy kino domowe trzeba odsłuchać najlepiej u siebie w domu!!!! 

YT jest dobre ale nie do sugerowania się jak to gra!

No dobrze. Ale powiedz ile tych zestawów audio można realnie odsłuchać u siebie domu? Mam prosić S4Home aby mi wysłali 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i może jeszcze 3 streamery, bo chce je porównać w swoim salonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od paru czynników: gdzie mieszkasz, mała wioska/duże miasto, jakim budżetem dysponujesz, w jakich godzinach pracujesz itp. 

Dnia 9.09.2020 o 07:27, milk-monster napisał:

włączyłem filmik na YT ze swoimi kolumnami ☹️ ten sam utwór u siebie można tańczyć 💃🕺

To jest szczera prawda sprawdź sam na YT kolumny ELAC BS 123 

2 godziny temu, marcinc napisał:

5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i może jeszcze 3 streamery, bo chce je porównać w swoim salonie?

Wtedy masz już wstępnie dobrane konfiguracje pod twoje gusta muzyczne!

 Tak jest najlepiej testować możesz realnie w jednym czasie sprawdzić różne zestawy. 

Szanujmy swoje ciężko zarobione pieniądze i wydawajmy je sensownie! Chyba że kolega podciera sobie tyłek SETKAMI to nie ma sprawy!

Kupisz zestaw po odsłuchach z YT później pojawisz się na forum i napiszesz " Panowie pomóżcie jest za ostry dźwięk basu mało itp 

Odsłuchy u siebie są najlepsze robisz grunt, wiesz na czym stoisz!! 

Większość osób z forum poleca odsłuchy przed zakupem!! 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, milk-monster napisał:

Wtedy masz już wstępnie dobrane konfiguracje pod twoje gusta muzyczne!

 Tak jest najlepiej testować możesz realnie w jednym czasie sprawdzić różne zestawy. 

Szanujmy swoje ciężko zarobione pieniądze i wydawajmy je sensownie! Chyba że kolega podciera sobie tyłek SETKAMI to nie ma sprawy!

Kupisz zestaw po odsłuchach z YT później pojawisz się na forum i napiszesz " Panowie pomóżcie jest za ostry dźwięk basu mało itp 

Odsłuchy u siebie są najlepsze robisz grunt, wiesz na czym stoisz!! 

Większość osób z forum poleca odsłuchy przed zakupem!! 

Wyciąłeś moją wypowiedź z kontekstu. Wyślesz mi do domu na testy 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i 3 streamery? Abym mógł je sobie porównać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie? 

7 godzin temu, marcinc napisał:

No dobrze. Ale powiedz ile tych zestawów audio można realnie odsłuchać u siebie domu? Mam prosić S4Home aby mi wysłali 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i może jeszcze 3 streamery, bo chce je porównać w swoim salonie?

Odpowiedź!!

Możesz testować nawet i 20 zestawów zależy jaki dźwięk lubisz?

7 godzin temu, milk-monster napisał:

Wtedy masz już wstępnie dobrane konfiguracje pod twoje gusta muzyczne!

 Tak jest najlepiej testować możesz realnie w jednym czasie sprawdzić różne zestawy.  

 

Zadałeś pytanie? Udzieliłem odpowiedzi!! 

Po sprzęt nie do mnie jak pisałeś do S4HOME napewno ma go duuuużo 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcinc napisał:

No dobrze. Ale powiedz ile tych zestawów audio można realnie odsłuchać u siebie domu? Mam prosić S4Home aby mi wysłali 5 wzmacniaczy, 6 par kolumn i może jeszcze 3 streamery, bo chce je porównać w swoim salonie?

Niestety ale tak to wygląda. Jeśli przez czytanie forum czy gazetek masz 6 par kolumn do wyboru i jest to problem aby to odsłuchać w domu to idziesz do salonu. A finalnie do domu bierzesz 2.

uwierz jakbyś nie słuchał i ile byś tego nie robił to z YT nie wybierzesz dla siebie faworyta z tych 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.09.2020 o 07:04, S4Home napisał:

Niestety ale tak to wygląda. Jeśli przez czytanie forum czy gazetek masz 6 par kolumn do wyboru i jest to problem aby to odsłuchać w domu to idziesz do salonu. A finalnie do domu bierzesz 2.

uwierz jakbyś nie słuchał i ile byś tego nie robił to z YT nie wybierzesz dla siebie faworyta z tych 6.

Szczerze, to wolę prezentacje porównawcze z youtube'a od zwykle bardzo subiektywnych opinii z forum lub zawsze pozytywnych artykułów w gazetach.

Więc jak sam napisałeś, realnie do domu można zabrać 2 pary kolumn na porównanie. To raz. Druga sprawa, to trzeba mieć w okolicy salon, który Ci te kolumny wypożyczy. Chyba, że ktoś chce odsłuchać w salonie, a zamówić w internecie... co jest takie sobie.

Dnia 13.09.2020 o 18:38, milk-monster napisał:

Możesz testować nawet i 20 zestawów zależy jaki dźwięk lubisz?

Mogę tylko w teorii. Bo w praktyce, kto mi da 20 zestawów do domu na testy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 zestawów to taka mała przenośnia 😉 Idziesz do salonu audio robisz odsłuchy. Wybierasz 2 lub 3 zestawy stereo, wypożyczasz i testujesz ale u siebie wtedy dobierzesz taki dźwięk jaki tylko tobie pasuję!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcinc napisał:

Druga sprawa, to trzeba mieć w okolicy salon, który Ci te kolumny wypożyczy.

W takim przypadku czym się rożni że jest on w okolicy od takiego który jest po drugiej stonie Polski?

5 godzin temu, milk-monster napisał:

20 zestawów to taka mała przenośnia 😉 Idziesz do salonu audio robisz odsłuchy. Wybierasz 2 lub 3 zestawy stereo, wypożyczasz i testujesz ale u siebie wtedy dobierzesz taki dźwięk jaki tylko tobie pasuję!

Agree

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, milk-monster napisał:

20 zestawów to taka mała przenośnia 😉 Idziesz do salonu audio robisz odsłuchy. Wybierasz 2 lub 3 zestawy stereo, wypożyczasz i testujesz ale u siebie wtedy dobierzesz taki dźwięk jaki tylko tobie pasuję!

Więc jak sam napisałeś, u siebie w domu REALNIE można potestować 2, max 3 zestawy. I to pod warunkiem, że salon będzie skłonny Ci ten sprzęt wypożyczyć i sam będziesz miał tyle gotówki aby wyłożyć na kaucję. No nie poszalejesz z tymi odsłuchami u siebie.

10 godzin temu, S4Home napisał:

W takim przypadku czym się rożni że jest on w okolicy od takiego który jest po drugiej stonie Polski?

Agree

Pewnie tym, że nie każdy ma ochotę jechać na drugi koniec Polski aby z sześciu kolumn wybrać dwóch faworytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcinc napisał:

Więc jak sam napisałeś, u siebie w domu REALNIE można potestować 2, max 3 zestawy. I to pod warunkiem, że salon będzie skłonny Ci ten sprzęt wypożyczyć i sam będziesz miał tyle gotówki aby wyłożyć na kaucję. No nie poszalejesz z tymi odsłuchami u siebie.

W tym przypadku mówiłem o sprzęcie nowym! Ja bym tak zrobił pojechał do salonu Audio przesłuchał nawet 10 zestawów STEREO. Do siebie na odsluch 3 które mi najbardziej podeszły, z nich bym wybrał finalny zestaw. 

A ty ile byś wypożyczył 20? Musisz być naprawdę niezdecydowany jakiego dźwięku potrzebujesz 🤔

Jeżeli chodzi o sprzęt używany najlepiej kupować z swoich okolic: OLX, ALLEGRO, komisy, lombardy i jeździć na odsłuchy! W tym przypadku ciężko o wypożyczenie do domu! Chociaż nie do końca wszystko stracone! Uczciwy sprzedawca daje możliwość zwrotu używanego sprzętu audio! Przykład forumowicz Pumpurek 

Jest jeszcze inna możliwość porada forumowiczów kup to i to będziesz zadowolony na 100%👍 Tylko wtedy miej pretensję sam do siebie jak ci dźwięk nie podejdzie!

11 godzin temu, S4Home napisał:

W takim przypadku czym się rożni że jest on w okolicy od takiego który jest po drugiej stonie Polski?

Tutaj S4Home miał na myśli wypożyczenie sprzętu a nie jeżdżenie na odsłuchy!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, milk-monster napisał:

W tym przypadku mówiłem o sprzęcie nowym! Ja bym tak zrobił pojechał do salonu Audio przesłuchał nawet 10 zestawów STEREO. Do siebie na odsluch 3 które mi najbardziej podeszły, z nich bym wybrał finalny zestaw. 

[...]

Tutaj S4Home miał na myśli wypożyczenie sprzętu a nie jeżdżenie na odsłuchy!

I wyślą mi 6 par kolumn na testy? Czy sugerujesz, że mam odsłuchiwać w salonie na miejscu, a zamawiać gdzieś indziej w Internecie?

Nie liczyłbym też na to, że salon tak ochoczy wypożyczy Ci 3 zestawy do domu. Pomijam już, że trzeba mieć wtedy 3x więcej gotówki na kaucję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinc napisał:

Pewnie tym, że nie każdy ma ochotę jechać na drugi koniec Polski aby z sześciu kolumn wybrać dwóch faworytów.

Mowiłem o wypozyczeniu. O zadnej jeżdzie.

11 godzin temu, marcinc napisał:

I wyślą mi 6 par kolumn na testy? Czy sugerujesz, że mam odsłuchiwać w salonie na miejscu, a zamawiać gdzieś indziej w Internecie?

Nic nie  sugeruje. Kupisz gdzie chcesz. Ale nie wszystko wszedzie jest. Jesli czegoś na miejscu nei znajdziesz po prostu pytaj.

 

10 godzin temu, milk-monster napisał:

Ale jest tak ludzie to robią! Ja tego też nie popieram!

Sam też nie jestem zwolennikiem czegoś takiego. Jak już z kimś gadam to tam kupuje.

Ale czasem nie dogaduje sie z kims pod reką. Czasem on czegoś nie ma. wówczas w takich przypadkach zapraszam.

Jeśli cena jest podobna to nie ma co kecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...