Skocz do zawartości

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?


S4Home

Recommended Posts

Dnia 17.10.2020 o 11:24, grzegorz8370 napisał:

Wybieranie sprzętu na podstawie odsłuchów z YT przypomina troche średniowieczne wybieranie żony na podstawie jej portretu. Tylko, że wtedy można było przynajmniej portreciste powiesić, ewentualnie wychłostać.

Wiele się nie zmieniło. Ludzie dostali internet, technologię do pewnych zastosowań niedoskonałą, i wstępnej selekcji przy wyborze żony dzisiaj też niejednokrotnie dokonują z "portretu" na jakimś tam portalu.

Widać dotyczy to i sprzętu. Słowo klucz w powyższym to "wstępna selekcja". Jeśli chodzi o rzeczy, ogół to dostrzegł i nawet ustanowił prawo, że jak już rzecz przejdzie "wstępną selekcję" i nabywca zechce i zamówi, to jak jednak nie spełni jego oczekiwań - może rzecz odesłać.

Mi się wydaje, że tu nie ma co dyskutować o tym "czy jest sens?", masa zdecydowała i to się dzieje. Gdybym był z branży - w sensie zależałoby mi na sprzedaży - to raczej bym się zastanawiał jak sprostać tej rzeczywistości. Wy, ludzie z branży, prowadzący sklepy, mający dostęp do sprzętu, konfiguracji, zajmujący się tym na co dzień, macie warunki do tego, żeby najsensowniej jak się da zorganizować ten nowy nurt, nadać mu najwięcej sensu jak się da, żeby klient nie odsyłał.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, J W napisał:

Gdybym był z branży - w sensie zależałoby mi na sprzedaży - to raczej bym się zastanawiał jak sprostać tej rzeczywistości. Wy, ludzie z branży, prowadzący sklepy, mający dostęp do sprzętu, konfiguracji, zajmujący się tym na co dzień, macie warunki do tego, żeby najsensowniej jak się da zorganizować ten nowy nurt, nadać mu najwięcej sensu jak się da, żeby klient nie odsyłał.   

Również to właśnie mialem na myśli kilkanascie postów wczesniej pisząc o współpracy branży z studiem nagrań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli ktoś poważnie podchodzi do tematu. Ma zbierane fundusze na to. To będzie testował sprzęt w domu. Jakie nagranie by nie było profesjonalne to da jedynie obraz , wycinek, fragment możliwości. Obcowanie ze sprzętem to ważna sprawa. Dlatego audioshow cieszy się taką popularnością.

Wszystko co napisałeś to prawda!

To co ja napisałem wyżej...

Też prawda!

Ot mamy dwie prawdy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odsłuchy/testy sprzętu, to jak dla mnie istnieje taki ranking:

1) U siebie w domu
Zalety: Odsłuch na żywo w miejscu docelowym; komfort testowania u siebie w domu; brak presji czasu; można na spokojnie zapoznać się ze sprzętem.
Wady: W praktyce cieżko przesłuchać więcej niż 2-3 sprzęty; porównać zwykle można tylko ze swoim zestawem (zorganizowanie większej ilości sprzętu na testy do domu trudne do zrealizowania).

2) W salonie Audio
Zalety: Odsłuch na żywo; dostęp do większej ilości sprzętu; łatwo porównać kilka zestawów przełączając kable.
Wady: Ograniczony czas (godziny na odsłuchu szybko lecą); miejsce odsłuchowe inne niż docelowe (zwykle dostosowane), brak komfortu słuchania u siebie.

3) YouTube - nagrania porównawcze z kilkoma zestawami
Zalety: Komfort odsłuchiwania u siebie; brak presji czasu.
Wady: Nagranie zawsze będzie odbiegało od odsłuchu na żywo; nie każdą kombinację sprzętu znajdziemy (np. porównanie kolumn X z kolumnami Y).
Komentarz: Dobre nagrania porównawcze z grubsza pokazują różnicę między zestawami, co może pomóc we wstępnej selekcji. Nadaje się bardziej do porównywania kolumn aniżeli wzmacniaczy.

4) Recenzje porównawcze w gazetach
Artykuły w których recenzuje się i porównuje kilka urządzeń obok siebie. Mając punkty odniesienia łatwiej ocenić czy coś lepiej czy gorzej wpasuje się w nasz gust, dzięki czemu recenzje takie są bardziej wartościowe od recenzji jednego urządzenia (pkt. 5a).

5) Recenzje pojedynczych urządzeń w gazetach
Recenzje w gazetach jak wiadomo są zawsze pozytywne. Trzeba je czytać między wierszami. Zwroty typu "wysokie tony nie lśnią, ale są poprawne" mogą znaczyć, że ten rejestr jest bardzo słaby lub stłumiony, "scena nie jest przesadnie szeroka, ale wystarczająca" zwykle znaczy, że scena jest wąska i tyle, "bas lekko zachodzi na średnicę" --> czytaj bas rozlewa się jak breja z pękniętej rury. Oczywiście nie musi tak być, ale warto na to zwrócić uwagę.

6) Fora internetowe
Dobre przy wstępnej selekcji w szczególności jak jesteś kompletnie zielony(a) i nie wiesz czego można oczekiwać w zadanym budżecie. Do opinii typu "X gra ładnie a Y nieładnie" należy mieć dystans, ponieważ oceny zawsze są subiektywne, a gusta różne. Nie wspomnę o licznych komentarzach z rodzaju "nie wiem, więc się wypowiem", czyli opinie osób o zestawie, którego nigdy nie słyszeli.

Podsumowanie:
Najpierw wstępna selekcja, czyli pkt.: 3, 4, 5, 6 (kolejność przypadkowa). Potem na odsłuch, czyli pkt.: 2 i/lub 1.

Ja rozumiem, że jak się pracuje w salonie i ma się niemalże nieograniczony dostęp do sprzętu i czas na jego testowanie, to odsłuchy z youtube'a wydają się nieporozumieniem. Ale nie każdy pracuje w salonie, a wstępną selekcję jakość zrobić trzeba.

Dnia 17.10.2020 o 11:24, grzegorz8370 napisał:

Wybieranie sprzętu na podstawie odsłuchów z YT przypomina troche średniowieczne wybieranie żony na podstawie jej portretu. Tylko, że wtedy można było przynajmniej portreciste powiesić, ewentualnie wychłostać.

No dobrze, ale jeśli masz wybierać spośród 100 kobiet, z czego tylko 10 możesz spotkać na żywo, a z max 2-3 spędzić więcej niż jeden dzień, to co Ci pozostaje? Czyli co, zaczynami od portretów? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ktora informacja nt. Dzwieku bedzie bardziej użyteczna dla przecietnego zjadacza chleba?

1 godzinę temu, marcinc napisał:

3) YouTube - nagrania porównawcze z kilkoma zestawami
Zalety: Komfort odsłuchiwania u siebie; brak presji czasu.
Wady: Nagranie zawsze będzie odbiegało od odsłuchu na żywo; nie każdą kombinację sprzętu znajdziemy (np. porównanie kolumn X z kolumnami Y).
Komentarz: Dobre nagrania porównawcze z grubsza pokazują różnicę między zestawami, co może pomóc we wstępnej selekcji. Nadaje się bardziej do porównywania kolumn aniżeli wzmacniaczy.

Czy też może....

 

1 godzinę temu, marcinc napisał:

5) Recenzje pojedynczych urządzeń w gazetach
Recenzje w gazetach jak wiadomo są zawsze pozytywne. Trzeba je czytać między wierszami. Zwroty typu "wysokie tony nie lśnią, ale są poprawne" mogą znaczyć, że ten rejestr jest bardzo słaby lub stłumiony, "scena nie jest przesadnie szeroka, ale wystarczająca" zwykle znaczy, że scena jest wąska i tyle, "bas lekko zachodzi na średnicę" --> czytaj bas rozlewa się jak breja z pękniętej rury. Oczywiście nie musi tak być, ale warto na to zwrócić uwagę.

Poruszyłeś ciekawy punkt widzenia.

Youtube nie jest najlepszym wyjsciem, ale opis kogos kto ma byc może inny punkt widzenia/słyszenia dzwieku również nie jest dla nas o wiele lepszy niż wspomniany youtube.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadna.

Bo obydwie nie są Twoją opinią.

O ile pierwsza daje takie złudzenie bo Ty słuchasz sprzętu o tyle jego realizacja i odsłuch jest po prostu przekłamany, Odbierany na podstawie Twojego sprzetu na którym to odtwarzasz. Gorzej jeśli YT traktujesz jako opis grania. Takie recenzje też są w sieci przeciez. To już żadna różnica względem punktu 5.

Natomiast 5 to czysty opis indywidualnej osoby , czasem bez podawania sprzetu niewspółistniejącego. Do tego często opłacona, lub złagodzona ze względu na reklamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wychodzi na to ze yt jak i recenzje niezalezne wlasciwie nic nie wnoszą co do oceny dzwieku.

11 godzin temu, marcinc napisał:

6) Fora internetowe
Dobre przy wstępnej selekcji w szczególności jak jesteś kompletnie zielony(a) i nie wiesz czego można oczekiwać w zadanym budżecie. Do opinii typu "X gra ładnie a Y nieładnie" należy mieć dystans, ponieważ oceny zawsze są subiektywne, a gusta różne. Nie wspomnę o licznych komentarzach z rodzaju "nie wiem, więc się wypowiem", czyli opinie osób o zestawie, którego nigdy nie słyszeli.

Spora większość tutaj użytkowników nie wypisuje info o produktach nie odslujac ich w przeszłości. Zauważmy też że fora internetowe takie jak te "wyprowadzaja z błędu" przyszłego użytkownika i naprowadzaja na wlasciwe tory tłumacząc by przesłuchać sprzet u siebie plus wsparcie branży dosłownie natychmiastowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiec wychodzi na to ze yt jak i recenzje niezalezne wlasciwie nic nie wnoszą co do oceny dzwieku.

Zdajesz sobie sprawę, że takie stwierdzenie nieuchronnie prowadzi do wniosku, że lepiej w ogóle darować sobie gazety oraz Internet, i od razu zamówić pierwsze lepsze kolumny z oferty, a jak brzmienie nam się nie spodoba - to je oddać. Co zasadniczo sprowadza się do zakupu "w ciemno" z możliwością zwrotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe i mało tego to wlasnie tak wyglada rzeczywistość. Kolumny ktore ktos poleca niekoniecznie nam pasuja mimo iz z opisów powinny byc ok. Czy to nie jest zabawa w ciemno? Dlatego mozna poczytac online czy tez zobaczyć film ale i tak należy udać się do salonu by wstepnie przesiać sprzety a nastepnie wybrac kilka do wlasnego pomieszczenia. Innej opcji Nie Ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zdaje sobie sprawe i mało tego to wlasnie tak wyglada rzeczywistość. Kolumny ktore ktos poleca niekoniecznie nam pasuja mimo iz z opisów powinny byc ok. Czy to nie jest zabawa w ciemno? Dlatego mozna poczytac online czy tez zobaczyć film ale i tak należy udać się do salonu by wstepnie przesiać sprzety a nastepnie wybrac kilka do wlasnego pomieszczenia. Innej opcji Nie Ma. 

Nikt tu nie kwestionuje konieczności przesłuchania sprzętu na żywo. Nie mniej jednak jeśli mam do wyboru:

1) Zrobić research w necie włączając w to odsłuchy na YT, aby wyselekcjonować kilka modeli, którymi jestem zainteresowany, i z taka listą przejść się po salonach.
versus
2) Iść na pałę do salonu i wybierać spośród sprzętów które mi podsuną.

To ja wybieram opcję 1.

Warto też dodać, że nie każdy ma w okolicy salon audio, gdzie jest duży asortyment do testowania na stanie. Często jest tylko duża oferta, ale jak chcesz coś posłuchać to okazuje się, że na zamówienie.

Natomiast takie pisanie, że odsłuchy na YT są złe, bo trzeba sprawdzać na żywo, jest totalnie pozbawione sensu. Wiadomo, że odsłuch na żywo i to jeszcze w swoim mieszkaniu jest po 100kroć lepszy. Ale czy ktoś mi przywiezie do domu 10 par kolumn na testy? Nie, nie przywiezie. A odsiew jakoś zrobić trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2020 o 17:34, Chyba Miro 84 napisał:

A ja to widze tak:

-sklep dowolny z sprzetem audio np. @S4Home ma kontrakt z studiem nagrań (skoro moga nagrywać live instrumenty i wokal jak rowniez perkusje to chyba maja odpowiedni sprzet czyli mikrofony i akustyke)

-ustalamy zawsze jedno położenie mikrofonu i kolumn najlepiej uzywajac systemu do kalibracji pomieszczenia, a obraz to tylko wizualizacja

-na yt jest do filmu z obrazem jest link do pliku nagranego sprzetu np. Wav

-całość skalibrowana pod słuchawki np. Dla ubogich kos porta pro i tylko na tych mozna odsluchac by bylo poprawnie, dla bardziej majetnych link kolejny z dopiskiem np. Dla hd650, lub dt150 itd. 

Moim zdaniem mamy obraz/zdjecie z yt, na sprzet wrzucamy plik z odsluchem w zależności ktore sluchawki posiadamy... 

Na pewno byloby to lepsze niz nagrane tabletem. Co myslicie o takim pomysle?

Całość oczywiscie na yt posiada dwa loga. Pierwsze sklepu drugie studia. Kazdy ma reklamę....

Np. Taka opcja... która tu kiedys zamieściłem. Na pewno lepsza niż różne wrzutki na yt z roznych mikrofonow i adaptacji akustycznych

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Np. Taka opcja... która tu kiedys zamieściłem. Na pewno lepsza niż różne wrzutki na yt z roznych mikrofonow i adaptacji akustycznych

A wiesz, że o czymś podobnym myślałem. Tylko, że w trochę uproszczonej formie. Zamiast w studiu mogliby nagrywać u siebie, wszak pokoje odsłuchowe mają. Jeżdżenie do studia nagrań ze sprzętem byłoby upierdliwe i też kosztowne, bo wątpię aby znaleźli takie, które chciałoby się udostępnić w zamian za reklamę.

Byłby to na pewno ukłon w stronę Klienta, który chciałby zapoznać się z większą ilością sprzętu, a nie bardzo ma chęci/możliwość jeżdżenia na odsłuchy po salonach.

Jednak później dotarło do mnie dlaczego nikt tego nie robi... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W kwestii odsłuchu z YT oczywiste jest, że brzmienie nie jest miarodajne i nie da się ocenić, jak  dany sprzęt rzeczywiście będzie grał. Ale taki odsłuch z YT nie jest również całkowicie bezwartościowy. Są na YT kanały, na których porównywane są różne elementy HiFi i takie testy nagrywane są w profesjonalny sposób odpowiednim sprzętem. Nie daje to oczywiście obrazu żywego brzmienia w konkretnych warunkach domowych. Ale jeśli, ktoś ma dobry słuch i np. przyzwoite słuchawki, to może na takich kanałach do jakiegoś stopnia ocenić przynajmniej podstawowe różnice w charakterystyce brzmienia porównywanych elementów. Bo np. jeśli w teście na YT w konkretnych warunkach akustycznych, przy takich samych ustawieniach sprzętu i w taki sam sposób nagrywany jeden zestaw kolumn gra np. większym basem a mniej środkiem pasma niż inny porównywany zestaw, to można się domyślać, że w każdych warunkach taka różnica będzie występować. I to już jest konkretna informacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, greg235 napisał:

W kwestii odsłuchu z YT oczywiste jest, że brzmienie nie jest miarodajne i nie da się ocenić, jak  dany sprzęt rzeczywiście będzie grał. Ale taki odsłuch z YT nie jest również całkowicie bezwartościowy. Są na YT kanały, na których porównywane są różne elementy HiFi i takie testy nagrywane są w profesjonalny sposób odpowiednim sprzętem. Nie daje to oczywiście obrazu żywego brzmienia w konkretnych warunkach domowych. Ale jeśli, ktoś ma dobry słuch i np. przyzwoite słuchawki, to może na takich kanałach do jakiegoś stopnia ocenić przynajmniej podstawowe różnice w charakterystyce brzmienia porównywanych elementów. Bo np. jeśli w teście na YT w konkretnych warunkach akustycznych, przy takich samych ustawieniach sprzętu i w taki sam sposób nagrywany jeden zestaw kolumn gra np. większym basem a mniej środkiem pasma niż inny porównywany zestaw, to można się domyślać, że w każdych warunkach taka różnica będzie występować. I to już jest konkretna informacja.

Mogą być nagrywane najlepszym referencyjnym sprzętem a po wrzuceniu YT i tak to kompresuje na swoich serwerach. Z testów wyciąganych plików audio z YT wychodzi, że audio w filmach na YT w najlepszym wypadku to codec Opus z bitrate'm około 256kbps i wyciętym całym pasmem powyżej 20kHz.

Zwykle to jest jeszcze mniej gdyż YT serwuje skompresowaną wersję w locie na podstawie szybkości łącza, wybranej jakości i innych zmiennych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jack Frost napisał:

Mogą być nagrywane najlepszym referencyjnym sprzętem a po wrzuceniu YT i tak to kompresuje na swoich serwerach. Z testów wyciąganych plików audio z YT wychodzi, że audio w filmach na YT w najlepszym wypadku to codec Opus z bitrate'm około 256kbps i wyciętym całym pasmem powyżej 20kHz.

Zwykle to jest jeszcze mniej gdyż YT serwuje skompresowaną wersję w locie na podstawie szybkości łącza, wybranej jakości i innych zmiennych.

Do tego dochodzi niewiadomej jakości i parametrów sprzęt do odsłuchu u słuchającego, dlatego napisałem o braku miarodajnego brzmienia w odsłuchu. :) Co nie zmienia faktu, że jak pisałem, można wyciągnąć jakieś wnioski z analizy porównawczej różnic w charakterystyce brzmienia dwóch sprzętów z jednego nagrania.  :)

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trafiłem na temat przypadkowo i jako osoba regularnie oglądająca i publikująca filmiki ze sprzętem audio na YouTube od 2008 roku, a zatem już 13 lat, podzielę się swoim punktem widzenia, ponieważ osobiście traktuję to zupełnie inaczej, niż zakłada ten temat. 

Otóż sprzętem audio interesuję się od wczesnego dzieciństwa, już w przedszkolu zacząłem zbierać kieszonkowe, aby kupić sobie wieżę stereo. Gdy pojawiła się wizja "wzbogacenia" się z powodu zbliżającej się komunii w drugiej klasie podstawówki, wiedziałem już na co przeznaczę pieniądze. Wraz z bratem przeglądaliśmy w sieci dostępne modele wież stereo - Panasonic, Philips itd. Wówczas, nie zdawałem sobie jeszcze sprawy, że istnieje sprzęt wyższej klasy, ponieważ nie miałem z nim styczności. Nadszedł wreszcie upragniony moment i stałem się posiadaczem wieży Sony MHC-RG444s, był to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Jej brzmienie przez dobrych kilka lat było dla mnie wyznacznikiem perfekcji 😀

Gdy w 2008 r. uzyskałem dostęp do Internetu, oglądałem filmiki ze sprzętem audio, głośnikami, subwooferami. Niedługo później sam zacząłem nagrywać własne o tej samej tematyce (niektóre zachowane do dziś). Tego typu filmiki oglądam i nagrywam regularnie do dziś. 

Całe sedno polega jednak na tym, że nigdy nie traktowałem ich jako filmiki odsłuchowe, jako wyznacznik jakości dźwięku danego zestawu, a jedynie jako prezentację, ciekawostkę, formę rozrywki. No, może poza jednym wyjątkiem na samym początku, który polegał na tym, że stopień przesterowania mikrofonu był w pewnym stopniu moim wyznacznikiem siły basu danych głośników, jednak nie trwało to długo, ponieważ zdałem sobie sprawę, że urządzenia, którymi nagrywane są filmiki (telefony, kamery, aparaty), różnią się "tolerancją" mikrofonu na bas. Jedne przesterowują nagrywany dźwięk przy średniej głośności, a inne zachowują czysty dźwięk nawet przy bardzo wysokiej głośności. 

A zatem już wtedy zdawałem sobie sprawę, że taki odsłuch przez internet jest absolutnie niemożliwy, bo wręcz nie dało się nie zauważyć, że mikrofon dowolnego sprzętu, już na wstępnie nie jest w stanie zarejestrować oryginalnego dźwięku, jest on w ogromnym stopniu pozbawiony informacji. A wówczas, w okolicy 2008 r. mikrofony w ogólnodostępnych telefonach komórkowych czy aparatach nie były najwyższych lotów, więc tym bardziej rzucało się to w oczy (a raczej w uszy). Ponadto, ogromny wpływ na brzmienie danego zestawu ma oczywiście akustyka pokoju odsłuchowego i równie duży - sprzęt, na którym odbiorca taki filmik ogląda. 

Aktualnie, mikrofony, nawet w telefonach są już znacznie wyższej jakości, jednak w dalszym ciągu tego typu odsłuch przez Internet nie ma sensu, ponieważ na całościowy odbiór zbyt duży wpływ ma akustyka pomieszczenia oraz sprzęt, na którym odbiorca będzie oglądał taki filmik. W związku z tym, jak najbardziej zgadzam się z założycielem tematu, iż tego typu odsłuch nie ma racji bytu.

Mimo to, sam nagrałem filmik porównawczy dwóch par kolumn, jednak jego celem nie był odsłuch obu tych par kolumn, a jedynie wskazanie różnic w brzmieniu pomiędzy jednymi, a drugimi. Tego typu filmik niewiele powie na temat rzeczywistego brzmienia danych kolumn, jednak same różnice pomiędzy jedną parą, a drugą, prezentuje wyraźnie i trafnie. Różnice na filmiku są bardzo zbliżone do tych, jakie słychać na żywo. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zamieszczam link: 

 

 

Dnia 16.03.2018 o 16:36, Stachox napisał:

Zgoda, słuchanie nawet zestawu takiego jak nasz na kogoś filmiku nie oddaje tego jak to gra w rzeczywistości, ale np jeśli są testowane różne kolumny w jednym filmiku i jedne z nich to nasze to pewne odniesienie można mieć. I jak np. w tym filmiku poniżej na moich słuchawkach DT990 Edytion słychać na czym polega różnica np w budowaniu sceny. Lecz i tak nie zastąpi to odsłuchu, traktuję to raczej jako ciekawostkę, a prezentowane filmiki z zensorami7 można oglądać równie dobrze bez dźwięku i dadzą tyle samo.  

 

Dokładnie tak - zgadzam się w pełni. 
Moim zdaniem, rzetelnie nagrany i zmontowany filmik jest w stanie ukazać rzeczywiste różnice właśnie pomiędzy np. jedną, a druga parą kolumn. Nie wszystkie, ale niektóre na pewno. 
Nie powie nam jednak niemal nic o rzeczywistym brzmieniu ani jednej, ani drugiej pary głośników, ponieważ jest ono upośledzone poprzez mikrofon (mają różne charakterystyki), akustykę pomieszczenia odsłuchowego, która ma ogromny wpływ na brzmienie, zwłaszcza w zakresie basu oraz poprzez sprzęt odbiorcy - w zależności od tego, czy widz będzie oglądał film na głośnikach laptopa lub dobrych słuchawkach, odbiór diametralnie będzie się różnił. 

Dnia 28.08.2018 o 11:00, Kubakk napisał:

A propos petard to u Play Video jest ciekawie , w sumie zestawik za ~100tysi + więc nic dziwnego. Venom niby yt , ale u Ciebie też słychać inną jakość na 845 ;)  Chyba trzeba będzie założyć jakiś temat w dziale lamp

 

Poza świetnym sprzętem, jedyne co tu widzę, to oszustwo. Dźwięk w filmie jest podstawiony z pliku na etapie montażu filmu. Nie jest to nagranie zestawu. I moim zdaniem to właśnie tego typu film nie ma sensu, bo co ma na celu takie coś? O ile nagrywając tego typu sprzęt nawet wysokiej klasy mikrofonem, dźwięk zawsze będzie odbiegał od rzeczywistego odsłuchu, to jednak jest to chociaż jakaś namiastka. Tutaj Autor chciał chyba zrobić wrażenie na widzach, jaki to czysty i naturalny dźwięk płynie z tak wspaniałego sprzętu, szkoda tylko, że wprowadzając ich w błąd. Równie dobrze, można by wyświetlić zdjęcie, a w tle puścić ten utwór. Gdy pod jednym z filmików, jeden z widzów zwrócił autorowi uwagę na fakt podłożenia dźwięku, ten bezczelnie się wypierał i twierdził, że jest to nagranie zestawu z mikrofonu, a potem.. wyłączył komentarze.

Zatem nie dajcie się nabrać na krystaliczny dźwięk i pamiętajcie, że tego typu filmiki nigdy nie zastąpią, wręcz nawet nie zbliżą się do normalnego odsłuchu na żywo. 🙂

Edytowano przez filipo_g4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o tym jest ten wątek. zatem moje uwagi.

Twoj komentarz jest bardzo cenny i dziękujemy. Uważam jednak że nie jest obiektywny z racji Twojego przyzwyczajenia (13 lat) do krozystania z tego źródła oraz do własnego praktykowania.

Druga sprawa to masz absolutną rację że nie służy to do:

7 godzin temu, filipo_g4 napisał:

nie traktowałem ich jako filmiki odsłuchowe

Ale jako

 

7 godzin temu, filipo_g4 napisał:

jedynie jako prezentację

też jest to złudne. Gdyż:

1. Test porównawczy, Twój nie pokazuje żadnych różnic. Przez mikrofon i głośniki z laptopa gdzie akurat odtwarzałem ten film, nie wiem które kolumny powinienem wybrać. Które brzmią wyraźniej, Które bardziej basowo. Nie mówiąc o szerokości i głębi sceny.

2. Prezentacje nie różnią sięniczym od opisów technicznych. To tylko inna forma. Jeśli to suche informację jak robi znany Youtuber to ok, po prsotu to inna forma prezentacji sprzetu i rozumiem ze ktos nie lubi czytać a sluchać. Jesli jednak ktoś wyraża o sprzecie audio opinie to jest to opinia indywidualnej osoby. Podobnie jak testy w gazetach. I nie mozna tego brac jako wyznacznik w zakupie.

 

Do czego zmierzam. Youtube jeszcze nikomu nie zaszkodził :P Ale trzeba to robić, oglądać z głową. Nie jest to encyklopedia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...