Skocz do zawartości

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?


S4Home

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Siema. -nowy jestem.

Wiem ,ze nikt tu już na ten temat nie pisze ,ale mnie naszło takie spostrzeżenie.

Jeśli słucham na YT prezentacji  najlepszych na świecie głośników , na moim zestawie i jakieś głośniki graja super , to....

To przecież moje głośniki tak graja , czyli sa super , albo nawet lepsze niż te ,których słucham na YT.

Podniecałem się dźwiękiem na YT głośników  Sonus Faber , ale za chwile dotarło do mnie ,ze ten super dźwięk odtwarzają  własnie moje głośniki !!!

Czyli moje potrafią tak pięknie zagrać jak sonus faber.

Bo patrzac z innej strony . Jesli masz do dupy glosniki , a dzwiek  innych z YT-ba  ci sie podoba - ( ale super gra !!!!) .

To jednak te do dupy potrafia grac lepiej , moze problem w sprzecie ,wzmacniacz ,DAC ? Sam juz nie wiem.

 

Edytowano przez Hary
Literowki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hary napisał:

Bo patrzac z innej strony . Jesli masz do dupy glosniki , a dzwiek  innych z YT-ba  ci sie podoba - ( ale super gra !!!!) .

To jednak te do dupy potrafia grac lepiej , moze problem w sprzecie ,wzmacniacz ,DAC ? Sam juz nie wiem.

Pomijasz jeden aspekt. Nadal słuchasz swoich głośników, a o faktycznym brzmieniu tych, których prezentacji z YT słuchasz niewiele wiesz. Ich brzmienie jest ograniczone możliwościami Twojego sprzętu od początku do końca (no i jakością YT). Nie usłyszysz całego ich dobra (lub zła) jeśli Twój sprzęt nie jest tego w stanie przekazać.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chmarski napisał:

Pomijasz jeden aspekt. Nadal słuchasz swoich głośników, a o faktycznym brzmieniu tych, których prezentacji z YT słuchasz niewiele wiesz. Ich brzmienie jest ograniczone możliwościami Twojego sprzętu od początku do końca (no i jakością YT). Nie usłyszysz całego ich dobra (lub zła) jeśli Twój sprzęt nie jest tego w stanie przekazać.  

Zgadzam sie w 100% . 

Moj sprzet  gra swietnie . I nie jestem goloslowny .

Pisze to ,zeby zaraz audiofil jakis mi nie powiedzial ,nie slyszales drogiego sprzetu. A no slyszalem.

Bylem ostatnio -(mieszkam w okolicach Chicago) na audio show AXPONA , takie tam targi w usa . Pojechalem, bo chcialem posluchac innych glosnikow i moze sie zdecydowac na zmiane moich.

Co sie okazalo na miejscu to byl dla mnie szok- CENY KOSMOS !!!

Jakosc .... no bez jaj. Sprzet za 50.000$ , 100.000 $ oraz najdrozszy za 1.250.000 $ .

Ok ten za milion gral super-Sonus Faber  ,ale reszta to ci powiem ....

Wrazenie zrobil jeszce CSS ,Dutch & Dutch i Orchestalls.

Reszta ... nie .

Zostaje przy moich 32-letnich KEF-ach K160 ,bo zmiana nie ma sensu.

Kupowac tylko zeby wydac kase , a potem pluc sobie w brode ,ze stare graly tak samo.

Dlatego glosnikow trzeba posluchac samemu , a nie na you tube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego o to się wszystko rozchodzi. Że słuchając z YOUTUBA sprzetu nie słuchasz tego sprzetu tylko właśnie swojego :)

Także osoby które twierdza że słysza różnice pomiedzy sprzetami. Tak. Ale nigdy nie złapiesz różnice w scenie, w głębi w szerokości. Co najwyzej czy gra jasniej i tyle. Ale jak jaśniej to już nie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie do wiary, że ta dyskusja tak długo trwa i w dodatku jest przypięta :) Jako nowicjusz wtrącę swoje trzy grosze... Odsłuch na YT ma sens tylko i wyłącznie w jednym przypadku. Jak ktoś dysponuje dobrym mikrofonem i zademonstruje  bezpośrednio dwa inne systemy, można wtedy, nawet na swoim sprzęcie, czy na słuchawkach wyłapać drobne różnice w brzmieniu między jednym, a drugim, choć sam dźwięk tych zestawów będzie diametralnie inny od tego co można usłyszeć na żywo. Szanujmy logikę Panowie, w innym przypadku nie można sugerować się brzmieniem sprzętu na YT. Nie można nawet słuchać muzyki na YT, to znaczy można, ale wiele się traci. Temat uważam za zamknięty ;)

To czysto humorystyczny wpis, nigdy nie śmiał bym mówić innym co powinni, a czego nie powinni robić ;) 

Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Trwa bo jest na tąpiecie cały czas. Co rusz kolejni spece wrzucają swoje filmy i mają wejscia.

Jest przypieta do przestrogi taki był cel.

Oczywiście rozumiem, tak jak napisałem... wpis miał być humorystyczny, a przynajmniej tak mi się wczoraj wydawało po kilku ;) Tak na poważnie to zawsze uważałem, że te filmiki nagrane telefonem to chęć pochwalenia się całemu światu nowymi klockami, nic więcej.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
19 godzin temu, Eltanianin napisał:

Jestem tu relatywnie nowym użytkownikiem, ale temat mnie rozbawił.
ale skoro jest....
Odsłuchy z YT? To, tak, jakby robić jazdę próbną, powiedzmy Chevroleta na autostradzie, jadąc Jeepem, na przełaj, przez pole. ;)
Jakoś taki sens w tym widzę 😛
 

No temat założyłem na początku 2018 roku. Ma więc 5 i pół roku. A nadal budzi emocje.

Albo jazda próbna w symulatorze :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nagrywanie testów audio przed zakupem staje się popularne, ale różnice w warunkach i sprzęcie mogą mylić. Nie krytykuję wyboru innych, ale czy to rzeczywiście odzwierciedla jakość sprzętu? Warunki nagrywania mogą wprowadzać w błąd, a stałe warunki nagrywania mogą zanikać różnice między kolumnami. Przyjrzałem się przykładowym filmom, ale trudno mi ocenić dźwięk bez fizycznego odsłuchu. Czy takie filmy naprawdę pomagają w dokonaniu informowanego wyboru? Czekam na Wasze opinie i doświadczenia w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...