Skocz do zawartości
S4Home

ODSŁUCH HI-FI na YOUTUBE?

Recommended Posts

Przy nagraniach jest problem z przekazaniem dolnych częstotliwości , mimo iż na żywo je słychać , na wykresie z rejestratora widać , to jednak wrzucając na jutuba może tego nie być - nie mam pojęcia czemu :D

Bo na YT najlepsza jakość audio to MP3 320, mimo że wrzucający napisze FLAC, ATMOS, DSd i inne tego typu. Na YT tego po prostu nie ma.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bo na YT najlepsza jakość audio to MP3 320, mimo że wrzucający napisze FLAC, ATMOS, DSd i inne tego typu. Na YT tego po prostu nie ma.

Dlatego ostatnio jak wrzuciłem filmik to dorzuciłem linki do 48khz/24b plików źródłowych i każdy może przekonać się jak mocno yt obcina. Jak do tego dodamy iż na żywo brzmienie jest także sporo lepsze to cóż.

Od czasu do czasu rejestruje sobie sprzęt , szczególnie jak coś zmieniałem i po paru msc ciekawe są odsłuchy słuchawkowe. Szczególnie dacmagic100 ori vs po modzie zupełnie inne brzmienie (już nie jest tak jasno)

52 minuty temu, S4Home napisał:

A gdzie wrzucałeś? Tutaj? Bo ominąłem to widocznie. Wrzucisz jeszcze raz proszę.

Masz na privku , fajnie słychać wybrzmienia aparatu mowy , oczywiście na żywo lepiej ;) 

12 godzin temu, S4Home napisał:

Mam, dzięki!

https://www.mediafire.com/file/8kvcbu5rc2civ53/badguy.WAV/file

obadaj jeszcze taki plik , jest sens subwoofera w stereo szczególnie przy lampie ;)  subik był na 5-10% volume

bez suba także jest odczuwalny na ciele basik , ale przy rejestratorze między kolumnami jakieś 1m od nich , nie da się go "złapać" , subwoofer niweluje ten problem :D

Tak więc najlepiej nagrywać paroma mikrofonami (najlepiej po 1 per dany przetwornik w odległości ~20cm).

To było nagranie na ori dacmagicu , sterujące marconi 6sn7gtb - dają brzmienie bardziej "tranzystorowe"