Skocz do zawartości

Interkonekt do yamahy wxad 10


Kamil C

Recommended Posts

Witam, 

Mam pytanie - nabyłem odtwarzacz strumieniowy Yamaha WXAD-10 (wielkie sorki dla s4home), posiadam wzmacnisch NAD c326bee. Obydwa urządzenia sa spięte kablem prolink exclusive (chyba). Czy jest sens inwestować w jakieś lepsze rca (budzet powiedzmy 100-150 pln)? Czy mogę sobie odpuścić? Do wzmacniacza podpięte są stx electrino 250 kablami qed reference silver anniversary xt.

Pozdrawiam, 

Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić zawsze możesz, to nie kosztuje ;)... ale z drugiej strony jaki sens miało kupowanie qed reference silver?, no właśnie. Kupowałeś je ( mam taką nadzieję ) z jakimś zamiarem ( qed silver nieraz zmieniają całkiem sporo względem innych kabli), więc jeśli oczekiwałeś i oczekujesz takowych zmian jak one oferują, postaw kropkę nad i i kup RCA o podobnej sygnaturze brzmieniowej co głośnikowy qed silver. Oczywiście zdaje sobie sprawę,  że IC zmiany (jeśli trafisz na odpowiedni ) i tak  wnosi jeszcze mniejsze niż kabel głośnikowy, ale spróbować nie zaszkodzi.

 

31 minut temu, Mistrzu napisał:

Moim zdaniem nie ma sensu
 

Widzę że posty, bo nie wypowiedzi, przybrały nieraz już wymiar głosowania. Będą 3 głosy na nie, 2 na tak i autor pójdzie za głosem narodu. Fajnie jakby uzasadnić swoje zdanie. No ale jak widać na renomę można budować w różny sposób, tak jak na nicka nie trzeba zasłużyć tylko od razu nabyć(bez urazy, to taka parafraza pewnej wypowiedzi rockmana).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić zawsze możesz, to nie kosztuje ;)... ale z drugiej strony jaki sens miało kupowanie qed reference silver?, no właśnie. Kupowałeś je ( mam taką nadzieję ) z jakimś zamiarem ( qed silver nieraz zmieniają całkiem sporo względem innych kabli), więc jeśli oczekiwałeś i oczekujesz takowych zmian jak one oferują, postaw kropkę nad i i kup RCA o podobnej sygnaturze brzmieniowej co głośnikowy qed silver. Oczywiście zdaje sobie sprawę,  że IC zmiany (jeśli trafisz na odpowiedni ) i tak  wnosi jeszcze mniejsze niż kabel głośnikowy, ale spróbować nie zaszkodzi.
 
Widzę że posty, bo nie wypowiedzi, przybrały nieraz już wymiar głosowania. Będą 3 głosy na nie, 2 na tak i autor pójdzie za głosem narodu. Fajnie jakby uzasadnić swoje zdanie. No ale jak widać na renomę można budować w różny sposób, tak jak na nicka nie trzeba zasłużyć tylko od razu nabyć(bez urazy, to taka parafraza pewnej wypowiedzi rockmana).
 
 


Staram sie wypowiadac krotko i na temat zwlaszcza tutaj, gdzie jestem żółtodziobem i nie moge udzielac obszernych wypowiedzi

Lepsze to niż zajmować połowe posta oceną wypowiedzi innego forumowicza
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2018 o 19:11, Mistrzu napisał:


Staram sie wypowiadac krotko i na temat zwlaszcza tutaj, gdzie jestem żółtodziobem i nie moge udzielac obszernych wypowiedzi

Lepsze to niż zajmować połowe posta oceną wypowiedzi innego forumowicza
Pozdrawiam

 

 

Jesteś bardzo egocentryczny skoro uważasz, że piszę tu tylko o Tobie, ale spokojnie ...to również o Tobie ;)

Pierwsze słyszę, że jak ktoś jest ( jak to piszesz) żółtodziobem , to nie może udzielać obszernych wypowiedzi, raczej powinien, aby pokazać że nie tylko głosuje, czy powiela czyjeś zdania, ale i ma jednak jakieś własne doświadczenie. Można by zapytać też, dlaczego mimo że nie piszesz tych "obszernych wypowiedzi", w niemal każdym słowie są błędy (jesteśmy tylko ludźmi, ale są granice), ale to tylko pytanie retoryczne.

Zaś połowę mojego posta nie zająłem oceną wypowiedzi, (zwłaszcza że nie tyczyła tylko Ciebie) , bo jednak większa część była w temacie... Pamiętaj też, że to forum dyskusyjne. W sumie to ciekawe, że zwracasz mi uwagę na proporcje wpisów co było w temacie bardziej, a co mniej ( ale dziękuję w imieniu Forum, że dbasz o poziom ) , niemniej zwracanie mi  uwagi  jest dziwne w kontekście Twych wpisów w temacie, prawda ? Przeczytaj chociaż 10%  moich postów, absolutnie nie twierdzę że to kopalnia wiedzy, ale jak parę osób pisało mi prywatnie można czegoś się nauczyć i dowiedzieć.

Sorry, autorze za mały off-topic

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pozwolę sobie odkopać mój własny temat😜 po pytaniu @S4Home o to co mi nie pasuje w brzmieniu mojego systemu nie byłem w stanie odpowiedzieć. Minęło trochę czasu i teraz już bardziej konkretnie mogę coś napisać. 

Mój system: NAD C326BEE + QED Silver Anniversary Referencje XT + STX Electrino

Źródła:

1. Gramofon Rega Planar 3 + Pre Lehmann Audio Black Cube Statement

2. Streamer Yamaha WXAD-10

Obydwa źródła podpięte pod NADA interkonektami prolinka. Chciałbym wymienić ten który łączy yamahę z nadem. Czego oczekuję: brakuje mi energii w tym jak yamaha gra (spotify). Tor analogowy gra bardziej żywiołowo (a może nawet bardziej żywo). Yamaha gra poprawnie, ale trochę nudno. Wiem że tu cyfra, a tu analog i to z różnych półek w swojej kategorii, ale może da się coś więcej wycisnąć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Każdy ma inny słuch, ale ja dokładnie ten streamer co Ty podłączyłem: Albedo Blue, Chord Shawline i......Melodiką.

Żadnej ale to żadnej różnicy nie zauważyłem....

Pierwsze dwa przewody są droższe licząc za 0,5m jak ten streamer 😂

Osobiście wolę mieć podpięty "lepszy" sprzęt lepszym kablem ale w przypadku plastikowego pudełka wartego jako nowe 600 zł to szczerze bym już nie przesadzał.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się lutownicy to zrób sobie kilka kabli, w sprzedaży jest skoro dobry kabli począwszy od 9 zł za metr.

Np. Przewód połączeniowy Neotech KHS-441 SPC symetryczn 22 zł oraz wtyki AMPHENOL WTYK RCA CINCH METALOWY ZŁOCONY CZARNY za 10 zł szt.

Masz przyzwoity kabel za 70 zł

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...