Skocz do zawartości

Wybór suboofera


kulavi

Recommended Posts

Hej forumowicze,

szukam odpowiedniego subwoofera do mojego zestawu kina domowego. Amplituner Sony STR-DH510. Głośniki Quadral Quintas 500F. Pokój 24 m2. 80% to filmy FullHD, 20% muzyka - głównie ambient/psybient/psytrance/dubstep, czasami trochę dubów i klasycznej. Przedział cenowy do 700zł. Może jakieś propozycje? 

http://allegro.pl/subwoofer-jamo-e6sub-100-watt-i7154844714.html#thumb/4 

Co sądzicie o takim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do kolegi, który odniósł się do ubrań, że własnie tutaj mi nie zależy na wyglądzie, tylko na dobrej jakości dźwięku :P.

http://allegro.pl/kabel-przewod-1rca-cinch-prolink-exclusive-1-8m-i5995877194.html

Myślicie koledzy, że za taką cenę będzie to czysta miedź?

Pytałem, sprowadzany z Anglii, jak i większość przedmiotów na jego aukcjach. 3 miesiące gwarancji, więc rękojmia przy stwierdzeniu niezgodności też przysługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolink jest marką godną zaufania i wydaje się być idealny do tego celu.

57 minut temu, kulavi napisał:

No tak, ale poza wartością użytkową wspomnianych dóbr, ważna jest ich wizualność, bo przecież chyba nikt nie wyszedłby w dwudziestoletnim tureckim swetrze, bo jest ciepły :D 

No to ten sub można by bardziej porównać do 20 letniego garnituru od Armaniego :) niż do tureckiego sweterka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział tyle, że ich po prostu nie ma ^^ zadałem pytanie, bo na większości zdjęć tego modelu, które znalazłem znajdują się jakieś nóżki. Ja mam u siebie gołą, drewnianą podłogę, która jest trochę nierówna, dlatego myślałem coś na M6.

I mógłbyś kolego wytłumaczyć mi, do czego są dwa kolejne potencjometry? W swoim mam tylko jeden - regulujący moc :P. Domyślam się, że jeden z nich jest od pasma przenoszenie i odcina wszystkie częstotliwości powyżej danej wartości... I przełącznik - to dwa rodzaje filtru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nim są osobne regulacje dla wejścia wysokopoziomowego i niskopoziomowego, następnie jest regulacja częstotliwości odcięcia , a po prawej stronie na zdjęciach jest jakaś regulacja najprawdopodobniej rodzaju basu, lub wyłączająca filtr dolnoprzepustowy regulowany.Wejście wysokopoziomowej jest zrobione na gnieździe często spotykanym w sprzęcie profesjonalnym Speakon .

Kolce na drewnianej podłodze będą się dobrze trzymać, jednak pozostaną na niej widoczne ślady. Stawianie na metalowych podkładkach subwoofera często nie sprawdza się zbyt dobrze. Warto najpierw zorientować się czy są w nim pod spodem jakieś otwory. Czy jest w nich gwint i czy jest to gwint metryczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolce i pod nie jeszcze podkładki filcowe/gumowe?

Tam na subwooferze widzę, że ten przełącznik Phase nie jest na zasadzie jest nie jest 0/1, tylko 1/2 czyli zawsze jest obecne, tylko wariant do wyboru. A to ostatnie pokrętło chyba reguluje głębię basu. Bardzo ciekawe będzie musiało być ustawianie tego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się sprawdzą takie podkładki gumowo-filcowe razem z kolcami. Może się okazać ze jeśli w subie są gniazda z gwintem to lepiej w nie wkręcić po prostu śruby i skontrować je nakrętkami.

https://www.art-nierdzewne.pl/233-m6

Przełącznik fazy może działać tylko jako 0° lub 180°

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce mają za zadanie wbić się w coś. Najprawdopodobniej przebiją podkładkę z miękkich materiałów pod ciężarem subwoofera. Łeb śruby oprze się na większej powierzchni.

Większość współczesnych amplitunerów kd posiada systemy automatycznej kalibracji i w takim procesie zwykle jest ustawiana właściwa faza subwoofera. Jeśli takiej opcji brak to pozostaje wybrać właściwą fazę na słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kulavi napisał:

W moim przypadku, skoro to 5.1, to chyba w ogólne nie będzie miało znaczenia w którym kierunku przepływa sygnał (tzn. czy jest to 0 stopni czy 180 stopni?

Witam,

jeśli tylko jest sprawny 100% i nienaprawiany, to REL jest świetnym wyborem. Co do fazy czyli 0 / 180 to zależy jak będziesz miał podpiętego. Jeżeli interesuje Cię tylko wejście LFE to faktycznie nie ma znaczenia bo amp powinien sam ustawić sobie właściwą fazę. Ale jeśli chcesz wykorzystać cały potępiał RELa to musisz sprawdzić  czy LFE w Q100 działa tak samo jak w nowszych modelach czy jak low level? Ja swoją T9 mam podpiętą high level i LFE jednocześnie. Jak oglądam w stereo sygnał idzie po high level, a filmy ze ścieżką 5.1 po LFE. Przy takim podpięciu właściwą fazę, poziom odcięcia i głośność musisz ustawić sam na high level, w tedy też ustawiasz właściwie sub (miejsce). Dopiero po tej operacji ustawiasz poziom głośności LFE między 45-65% i robisz automatyczną kalibrację z mikrofonem. Po automatycznej kalibracji, może być jeszcze potrzebna delikatna korekta poziomu głośności na wejściu LFE, i od cały przepis na pyszny bas - smacznego:)

Edytowano przez dap-dag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za recepturę :D pytanko: skoro wyjście Subwoofer z amplitunera podłączam pod któreś (najlepiej prawe) wejście z LFE RCA, to wejście High level subwoofera w co miałbym wetknąć w amplitunerze? 

Drugie pytanie: jak długie powinny być te śruby M6 użyte jako nóżki? I czy pod każdą ze śrubek powinienem podłożyć jakieś podkładki filcowe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...