Skocz do zawartości

Wybór suboofera


kulavi

Recommended Posts

Śruby powinny mieć na tyle długości aby ich gwint wypełniając tulejkę w którą się je wkręca wystawały na tyle aby dało się na nie jeszcze nakręcić nakrętkę kontrującą, dzięki której będzie stał stabilniej na nich. Czyli pewnie wystarczy ze 4 cm długości. Jeśli będą miały 5 lub 6 cm to nie będzie problemu. Zbyt długie bym odradzał. Podkładek filcowo-gumowych nie musisz wogóle podkładać, jeśli nie obawiasz się że śruby powygniatają zagłębienia w drewnianej podłodze.

Możesz też wziąć pod uwagę krótkie ( długości kilku cm ) nóżki do celów meblowych z gwintem M 6. Przed ich zakupem upewnił bym się jednak czy faktycznie taki jest gwint w gniazdach pod subem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez  nóżek nie powinien stać bezpośrednio na twardej podłodze. Wystarczy podłożyć jakąś miękką szmatkę lub ręcznik frote. Trzęsienie się mebli i naczyń jest zwykle spowodowane bardzo energicznymi ruchami powietrza.

Inny problem może polegać na tym ze sub emituje większa część energii w zakresie bardzo niskich częstotliwości, gdzie czułość słuchu ludzkiego jest niska. Taki efekt będzie szczególnie dokuczliwy gdy poziom głośności subwoofera jest ustawiony zbyt wysoko. Na odczuwanie większej głośności mają wpływ wyższe harmoniczne przetwarzane przez kolumny pozostałych kanałów. Dlatego dla zwiększenia ilości basu należy używać przeznaczonych do tego celu regulatorów a nie zwiększać głośność subwoofera.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jest sobie zrobić taki kabel.Taką wtyczkę powinieneś znaleźć w sklepie muzycznym. Do niego trzeba zamontować przewód 3 żyłowy. Powinien to być przewód o niezbyt dużym przekroju. Kable z tego typu wtykami służą zwykle do podłączania wzmacniaczy do kolumn w sprzęcie estradowym i z tego powodu są na ogół zakończone z obu stron takimi wtykami. W tym przypadku prąd płynący nim będzie bardzo niski i dlatego duży  przekrój jest niewskazany.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze ;) Chcę podziękować wszystkim za zaangażowanie w dyskusję i wyczerpujące odpowiedzi, które bardzo mi pomogły. Ostatecznie kupiłem subwoofer Rel Q100, z którego jestem bardzo zadowolony. Ukłony przede wszystkim za tą sugestię, także za informacje dotyczące podwójnego podłączenia ze Speakonem i sposobu wykonania kabla oraz użycia śrubek jako nóżek (z filcową podkładką meblową sprawują się dobrze, lepiej niż nakrętki butelkowe i gruby ręcznik :D). Teraz jedynie chcę go odnowić poprzez odmalowanie oraz uzbierać kaskę żeby w okolicach czerwca przerzucić się na wyższy model ampli ;). Pozdro dla wszystkich i radości z membran :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...