Skocz do zawartości

Marantz pm8005 a ki-pearl lite?


Darek73

Recommended Posts

Także moim zdaniem 8005 jest opcją nie gorszą. A z jakimi kolumnami nowy wzmacniacz będzie współpracował? Może w podobnym budżecie będę w stanie zaproponować jeszcze coś innego, równie ciekawego. Napisz proszę, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, nie zdenerwuj się ale podłączę się pod Twój temat. Też interesuje się wzmacniaczami Marantza. Ponoć, jak czytałem, jedne z lepszych do kolumn, które posiadam, tannoy revolution dc6t. I teraz pytanie: najbliżej mi cenowo do 7004 bo to około 1600pln. Czy jest sens dokładać kilka setek do 7005? Albo do 8005- tu już jest przepaść cenowa, choć wiem że 8005 jest teraz chyba dość mocno wyprzedażowy. Pytanie na razie czysto teoretyczne. A może jeszcze jakąś inną marką się zainteresować? 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez szukam i przebieram teoretycznie i nie mogę się zdecydować . Pewnie gdybym miał możliwość przesłuchania kilku wzmakow to temat bym zamknął . 

Marantaz 8005 używany jest do wzięcia już za 2500 zł . Pytanie czy to drogo za sprzęt kilkuletni ?

W tym przedziale cenowym zastanawiałem się nad vincentem 223 hybrydowy a trochę droższy to Denon 2000 czy już niestety dużo droższy NAD356. 

Co tu wybrać ? Głowa boli ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aenneus napisał:

I teraz pytanie: najbliżej mi cenowo do 7004 bo to około 1600pln. Czy jest sens dokładać kilka setek do 7005? Albo do 8005

Do nowszej 7ki nie do serii 8tak! DC6T pokazują wtedy klasę.

19 godzin temu, Darek73 napisał:

Marantaz 8005 używany jest do wzięcia już za 2500 zł . Pytanie czy to drogo za sprzęt kilkuletni ?

Ostatnio nowe chodziły po 2650. Po tyle je sprowadzano z UK. Ale tej oferty już nie ma. Uważam że za paro (więcej niz 3) to dużo. Za mniej używany to dobra oferta.

 

O ile do Tannoya Marantz będzie ok. O tyle do Bowersa sprawdził bym Atolla albo Xindaka z klasy czystej A.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest jego standardowa cena obecnie. Wzmacniacz dobry. Mi się podobał. Z atolla standardowo in100. Dobry dźwięczny pełen ekspresji wzmacniacz, do tego nie traci na melodyjności. Z kolei z xindak pytanie czy nowy czy używany. Większość modeli xindak powyżej 4000 jest w klasie A i one na pewno by się się podobały. Na rynku wtórnym myślę że też są do wychaczenia i wtedy taniej. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam jeszcze pytanie jedno odnośnie wzmacniacza do moich tannoy. Słuchałem dzisiaj Marantza pm 6005 i fakt, dźwięk był inny ale czy aż tak dużo lepszy od pma720 to nie wiem. Mnie basu przede wszystkim i chyba trochę szersza scena. Czy warto dokładać teraz parę stów do 6005 czy jednak lepiej poczekać te pół roku czy nawet rok i zmienić od razu na wyższy model, na przykład serie 8000?... Co sądzicie na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aenneus napisał:

Mam jeszcze pytanie jedno odnośnie wzmacniacza do moich tannoy. Słuchałem dzisiaj Marantza pm 6005 i fakt, dźwięk był inny ale czy aż tak dużo lepszy od pma720 to nie wiem. Mnie basu przede wszystkim i chyba trochę szersza scena. Czy warto dokładać teraz parę stów do 6005 czy jednak lepiej poczekać te pół roku czy nawet rok i zmienić od razu na wyższy model, na przykład serie 8000?... Co sądzicie na ten temat?

Jak masz na czym słuchać to ja na twoim miejscu bym poczekał i kupił wyższy model. Masz fajne kolumny, a nóż się coś trafi na wyprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Żeby zakończyć temat z mojej strony i jednocześnie podziękować za podpowiedzi. Ostatecznie udało mi się kupić w bardzo dobrym stanie (przynajmniej wizualnym) wzmacniacz Marantz pm8003 (słuchałem pm8005 i różnica cenowa nie była usprawiedliwiona różnicą dźwięku- jak dla mnie przynajmniej) Jest przeskok z Denona 720  wręcz nie do opisania. Od półtora dnia pod pretekstem nadrabiania braków lekturowych nie wychodzę praktycznie z pomieszczenia ze sprzętem audio. Dźwięk idzie szerzej, czytelniej, jeszcze bardziej dokładnie. Co ciekawe- czytałem dużo na forach, że tym Tannoyom brakuje basu- z obecnym wzmacniaczem jest go wystarczająco dużo i na odpowiednim poziomie głębi, przynajmniej dla mnie. Z drugiej strony jestem trochę przewrażliwiony po ma mr6 i bardzo ostrożnie to tych dźwięków podchodzę. Generalnie jest dobrze i w Emmanuel Seigner, Mo i w Rammtsenie. Jeszcze raz wielkie dzięki za dobrą poradę. Na razie to wszystko, wracam do słuchania muzyki, ... tfu... do czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Marantz KI-Pearl Lite to jest PM8003 ze zmienioną regulacją tonów - którą i tak się odcina Source Direct - a cała reszta jest dokładnie taka sama (sic!).

Po prostu, zrobili bardzo dobry wzmacniacz za ludzkie pieniądze i na fali KI-Pearl (czyli "ulepszonego" PM-15S1) pociągnęli dalej. Jako ciekawostkę, dodam że PM8004 (dostępny głównie w USA) to taki "odmiedziowany" KI-Pearl Lite bez boczków

 

No chyba, że ktoś słucha dodatkowych bocznych paneli z plastiku, to co innego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam PM8003 właściwie dopiero go kupiłem(jestem bardzo zadowolony z tego wzmacniacza) czy może ktoś opisać różnicę w brzmieniu z PM8005 ? Wiadomo w trybie DIRECT.

Od strony technicznej patrząc na schemat PM8003 i PM8004 (KI PERL LITE-europa) to poza kondensatorami filtrującymi w KI PERL LIGHT 15000uF /63V oraz potencjometrem 50K  (w PM8003 jest 18000uF/63V i potencjometr 20K) więcej różnic się nie dopatrzyłem. Oczywiście KI ma inną regulację barwy dzwięku ale to jest najmniej ważne. Nie wiem jak jest w PM8005 bo nie mam schematu. Może ktoś słuchał ten wzmacniacz z zestawieniem PM8006 ?

Dzięki 

Edytowano przez xxx xxx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...