Skocz do zawartości

Uzupełnienie zestawu stereo o subwoofer Magnat Quantum 753


Adam Jakubowski

Recommended Posts

Witam, zakupiłem Magnaty Quantum 753 niestety o ile wykop jakiś tam jest to basu nie ma prawie wcale, jakby skuteczne pasmo urywało się poniżej 80-60hz więc wpadłem na genialny pomysł uzupełnienia zestawu o suba, dokładnie ten mi chodzi po głowie Magnat 731A i teraz pytanie czy to będzie miało sens? odnajdę to czego mi brakuje w brzmieniu? czy sub dobrze się uzupełni z tymi monitorami? 

Podłączone to miałoby być przez wejścia wysokonapięciowe z wzmacniacza. I tu pytanie, czy takie podłączenie wpływa jakkolwiek negatywnie na jakość sygnału biegnącą do monitorów? Bo z tego co wiem, część sygnału jest podbierana przez subwoofer. Jak to działa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, z tym, że jaki to konkretnie miałby być sub to inna kwestia, pytanie jest takie czy jest SENS, czy odpowiednio uzupełni pasmo do około 80hz przez słaba akustyke pomieszczenia i charakterystykę pracy monitorów i wzmacniacza. Magnaty troche lepiej zagrały dołem przy Pioneerze A-66X ale niestety to nie ta klasa jakości dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inna sprawa. Magnat quantum 753 potrafi, jak na monitor, dobrze zagrać basem. To czy dla ciebie to za mało czy to kwestia akustyki to dwie rzeczy. Monitory są łatwe do sprawdzania. Przesuń je posłuchaj, obróć, posłuchaj, testuj i słuchaj, zobaczysz. 

Sub zawsze może też do ciebie pojechać w ramach testów.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2018 o 08:52, S4Home napisał:

To inna sprawa. Magnat quantum 753 potrafi, jak na monitor, dobrze zagrać basem. To czy dla ciebie to za mało czy to kwestia akustyki to dwie rzeczy. Monitory są łatwe do sprawdzania. Przesuń je posłuchaj, obróć, posłuchaj, testuj i słuchaj, zobaczysz. 

Sub zawsze może też do ciebie pojechać w ramach testów.

Piotrek

Nazwałbym to "w miarę" zakładając poprawne ustawienie i dobrą akustykę i wzmacniacz grający basem. W moim przypadku gdzie akustyka jest taka sobie i dodając do tego wzmacniacz, który nie jest dociążony mamy mieszankę, która wymaga uzupełnienia. A basu jest dla mnie za mało na pewno bo w samochodzie mam subwoofer, który jest zasilany prawie 600W kanałem i nie ukrywam lubię "poczuć" jak coś kopię w klatę albo zwyczajnie bas. 

 

Ale do rzeczy, zatem potrzebuje potężnie grzmiącego suba z dobrym basem głównie do muzyki ale i do filmów też, powierzchnia to niecałe 16m2, wzmacniacz nie ma wyjścia na suba więc zostaje jedynie sub w wejściem i wyjściem wysokopoziomowym, przeglądałem ofertę RELa chyba jeden znalazłem taki. 

 

I pytanie, czy używając wejść/wyjść wysokopoziomowych faktycznie sygnał jest okrojony o np pasmo ustawione na zwrotnicy z suba np od 60hz? Wyjście jak dla mnie bardzo ciekawe, chętnie bym poeksperymentował i odciążył dźwięki, które zagra sub z monitorów. I jak takie modyfikowanie sygnału wpływa na jakość? 

 

I kolejny aspekt, słuchał ktoś subwooferów aktywnych od SVS? np SB2000

Edytowano przez Adam Jakubowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...