Skocz do zawartości

Rozbudowa Hifi do kina domowego


mistermajster

Recommended Posts

Dzień dobry.

Elektroniki Marantz MCR611 nie wykorzystasz do kina domowego, natomiast kolumny Dali Zensor 3 jak najbardziej. Kwestia Twojej decyzji - możesz na początku Dali Zensor 3 umieścić jako fronty i dokupić np. Dali Zensor 1 i głośnik centralny. Drugą opcją jest przekazanie Zensor 3 na tył i dokupienie Zensor 7 na przód. Jeśli podoba Ci się brzmienie Marantz i stawiasz duży nacisk na jakość dźwięku także w stereo, na pewno bardzo dobrą opcją będzie wybór amplitunera Marantz. Spójrz na model SR5012, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionym rozwiązanim, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, rodzą się kolejne pytania:

- podobają mi się zensory 5 i 7, ale niestety ja muszę zawiesić nagłośnienie, więc chyba odpadają, prawda ?

- moje zensory 3 nie są bezprzewodowe, a dokupowane muszą być. Czy da się połączyć bezprzewodowe i przewodowe do amplitunera ? czy nie traci się na dźwięku z powodów niejednakowych opóźnień w przesyle ?

- budżet. Mcr 611 + zensor 3 + jakieś 3 000, chyba że się okaże że za 4-6 będę miał jakiś wielki przeskok możliwości/jakości

- wstępnie myślalem o centralnym i 2x zesnorach 1 ax + sub, Marantz SR 5012 wygląda dobrze

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

taki układ wg Was ma sens ? zastanawiam się właśnie czy taniej będzie wybruzdować pod okablowanie czy kupić AX image.thumb.png.138ad7cbf94d616bd65fe329b3f4d1a7.png

 

a i oczywiście zapomniałem dodać skąd bierze się taki dziwny układ... tuż przed oknem będzie ekran projekcyjny

 

1,2 - zensor 3 lub 5 ( zakładam że 7 na ścianę jest za duży)

3,4 - zensor 1 lub 3 (3 mam)

5 - centralny, amplituner

6 - sub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

odświeżam temat :) tym razem przymiarka do sprzętu: ONKYO: LS7200 - soundbar który podwieszę pod tv ( tv w pozycji 5 na ilustracji powyżej). Pytania do Państwa następujące:

1. Czy taki zestaw do tego salonu ma sens? 

2. Jaka powinna być odległość efektywnego odsłuchiwania ? w tym momencie ok. 2m od wypoczynku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy, co chcesz osiągnąć i czego oczekujesz.

Jeżeli chcesz uzyskać lepszy dźwięk niż z samego TV, to soundbar to zrobi. Jeżeli chcesz kupić soundbar, zamiast zestawu KD i oczekujesz tego samego efektu, to to się nie uda.

Wyrzucone pieniądze w błoto. Już wolałbym za te pieniądze postawić jakieś stereo. Ale to moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...