Skocz do zawartości

różnice pomiedz Onkyo 505 a 605


quater

Recommended Posts

skladam moje kino domowe, narazie zaczynam od dzwieku.
zastanawiam sie nad zakupem Onkyo 505 albo 605, jednak nie wiem czym te dwa amplitunery roznia sie miedzy soba.
wiem ze onkyo 605 ma HDMI 1.3, menu wyswietlane na TV, dekodery HD. czy ma cos jeszcze? czy wogole te rzeczy beda mi kiedys potrzebne zakladajac ze amplituner bedzie podlaczony do komputer i to komputer bedzie zajmowal sie dokodowaniem dzieku.
nie zalezy mi na tym ze przez kabelek HDMI szedl obraz i dzwiek, nie przeszkadza mi ze zamias tejnego kabelka bede mial dwa (obraz przez HDMI i dzwiek coaxialnie /bo tak to sie chyba nazywa/).
do amplitunera na 99% podlacze kolumny Klispch F2, C2, B2 (albo S2), oraz komputer (athlon x2 64, plyta na chipsecie AMD 780G). w przyszlosci kupie projektor...

moje glowne pytanie. czy jest jakas roznica w brzmieniu, w jakosci dzwieku pomiedzy onkyo 605 a 505? czy jest sens kupowac onkyo 605 skoro i tak podlacze do niego komputer?

moje drugie pytanie. mozna kupic plyty glowne ze zintegrowana karta muzyczna, wyposazona w wyjscie cyfrowe... czy to oznacza ze odtwarzajac muzyke nic nie strace na jakosci? czy lepiej kupic jakas karte Audigy z wyjsciem cyfrowym? odczuje jakas roznice pomiedzy jednym a drugim rozwiazaniem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 505/605 nie ma chyba bi-amp - ja bym wolał coś z nowej serii.

Cytat

czy jest sens kupowac onkyo 605 skoro i tak podlacze do niego komputer?


To tak jakbyś zapytał : czy jest sens kupować Onkyo 605 skoro i tak podłączę do niego kolumny.

Cytat

mozna kupic plyty glowne ze zintegrowana karta muzyczna, wyposazona w wyjscie cyfrowe... czy to oznacza ze odtwarzajac muzyke nic nie strace na jakosci? czy lepiej kupic jakas karte Audigy z wyjsciem cyfrowym? odczuje jakas roznice pomiedzy jednym a drugim rozwiazaniem?


Nic nie stracisz,więc nie warto kupować audigy do transmisji cyfrowej.

ps. Realtek 883 obsługuje przy SPDIF nawet 192K 24bit, a Audigy 2 jedynie 96K 24 bit ... a Audigy 48K 24 bit (przy 96k są na Audigy zniekształcenia - pracuje jakby próbkował przy 32K)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wybierz Onkyo 605.Nigdy nie warto kupować starszego sprzętu w KD.Tam postęp jest zbyt szybki.

Audionet
Tu bym z Tobą polemizował - bo jeśli HDMI jest niepotrzebne, to w cenie ONKYO 505 można kupić o rok starszy model 604 (czyli seria o jeden model wyższa). Aż tyle się wg mnie nie zmienia, a dla większości moich znajomych kolejnym plusem 604 jest wygląd ładniejszy od 505/605 icon_cool.gif
Z tego co wiem, przez rok za dużo się nie zmieniło między modelami x04 a x05.
A co do porównania 505 i 605, to 605 dostała nagrodę EISA i ma większą moc i więcej funkcji. Moim zdaniem, jeżeli wyrobisz się finansowo z 605 to warto kupić droższy model...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wybierz Onkyo 605.Nigdy nie warto kupować starszego sprzętu w KD.Tam postęp jest zbyt szybki.


Ale 605 to już jest "ten starszy" icon_wink.gif

A jeśli chodzi o to czy warto kupować starszy czy nie to już zależy ... ale faktycznie częściej się nie opłaca kupować starego modelu. Podobnie nie opłaca się często kupować modelu co dopiero wprowadzonego (cena na początku jest bardzo zawyżona - przynajmniej w PL)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...