Skocz do zawartości

Kino domowe + nagłośnienie - 15-20 tyś.


Pawe3-B

Recommended Posts

 Witam

Potrzebuję pomocy/porady na temat nagłośnienia domu, a dokładniej salonu, sypialni, tarasu. Poczytałem trochę forum i stwierdziłem, że nic nie wiem :). Poniżej trochę szczegółów 

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz - ok 15000 - 20000 ( tutaj bardziej stosunek jakość/cena)

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. - nowy

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - nowy dom

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane). - rzuty w załączeniu salon ok 31 m2, sypialnia o 14,5 m2

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. - raczej kompletny sprzęt

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony :

salon - sport 50% , filmy/seriale - 35%, muzyka - 15%, pewnie też podłączę konsole

sypialnia - przeważnie filmy/seriale/sport ( głośniki podłączone do TV raczej do zabudowy)

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia - Białystok

 

 

Przeglądając różne wątki i czytając wpadły mi w oko głośniki Definitive Technology BP-8040ST. Co sądzicie o tym wyborze? i co do nich aby skompletować zestaw? Jakie oprzewodowanie jest preferowane do głośników i czy konieczne jest doprowadzenie zasilania do nich? 2x2,5mm Cu OFC? Jak prawidłowo rozstawić głośniki? 

Zaznaczam, że nie chciałbym przepłacać bo słaby ze mnie meloman  :). Jak nie będzie znaczącej różnicy w jakości to uważam, że nie ma sensu płacić za firmę. 

Nie wiem czy to istotne ale telewizor w sypialni i salonie będzie wisiał na ścianie. 

 

nagłośnienie sypialnia.pdf

Kino domowe - salon + taras.pdf

Edytowano przez Pawe3-B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie nie powinieneś popytać o porady na forum. Tu każdy ma swoje zdanie i po prostu się go trzyma. To kwota w której swobodnie zbudujesz oba systemy. Ale rób to z głową po odsłuchu a nie czytaniu. 

Doradze ci tylko abyś nie zamykał się na jedną firmę. Wiem to początkowo świetnie brzmi. Sterowanie kinem, tarasem, sypialnia z jednego urządzenia. Tak zwany  multi room. Finalnie jednak nikt z tego nie korzysta i nie łączy tych systemów. Nie ma takiej potrzeby. Na system stereo do sypialni przeznacz ok 5000 Zl. Zbudujesz siwrtny grający mały system. No chyba że na to kładziesz nacisk to wiadomo tu więcej. Z resztą wybierzesz świetny amplituner dwu strefowy do nagłośnienia tarasu plus pełen komplet kolumn z dwoma subwooferami. 

Dla przykładu jedynie 

Salon: Onkyo 820 lub marantz 5012 + klipsch RP 260+450+250s i suby 2x112

Sypialnia cayin mt35s+Yamaha wxad10+ dobre monitory do 2k jak magnat 753, dali opticon 2.

Zapraszam na odsłuch. Możesz też wypożyczyć od nas sprzęt do domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Piotrze za fachowe porady i doradztwo. Jeśli mogę skorzystać z Pana fachowej wiedzy to mam jeszcze parę pytań. Trochę poczytałem i zastanawiałem się nad wykonanie KD w salonie w systemie 5.2.4. Będę miał w salonie sufit podwieszany (niebawem będzie wykonywany) na całej powierzchni wiec z montażem głośników sufitowych nie powinno być problemów. Na początek chciałem zakupić jakiś tańszy amplituner np Onkyo TX-NR676E, który obsługuje 5.2.2, a w przyszłości jak ceny spadną kupić model obsługujący 5.2.4. Czy użycie dwóch subwooferów robi różnicę w kinie domowym czy to tylko marketing bo też czytałem takie opinie? Co Pan sądzi o powyższym rozwiązaniu i jaki zestaw by Pan widział aby wszystko współgrało ze sobą?

Jeśli chodzi o sprzęt do sypialni to jaką ma Pan opinię na temat soundbarów ? Wstępnie myślałem o 5.1 ale nie mówię też nie dla np. stereo jeżeli będzie efekt. Przed zakupem na pewno skorzystam z odsłuchów ale muszę się wstępnie przygotować i posiadać chociaż minimalną wiedzę aby nie wywalić pieniędzy w błoto.

Rozumiem, że do Onkyo będę mógł połączyć jednocześnie dwa głośniki, które będą wisiały na tarasie? Co by Pan zaproponował jako głośniki zewnętrzne?

Dziękuję za pomoc

Jeżeli chciałbym "coś więcej" niż stereo w sypialni co by Pan doradził?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pokój mam o wymiarach 4m na 5 metrów wysokość 5 metrów.Kupiłem nowy audio firmy Yamahy, amplituner oraz głośniki.

Cześć.
Kupiłem amplituner Yamaha RX-V683 za 2400 zł.
Do tego kupiłem zestaw głośników taki jak:
1) Dwa głośniki NS-777 kolumny podłogowe, dwa głośniki tylne NS-333 oraz jeden głośnik centralny NS-C444. Za taki zestaw pięciu głośników dałem 4000 zł, w kolorze czerni fortepianowej.
2) Oddzielnie dokupiłem subwoofer NS-SW700 za 2000 zł, w kolorze czerni fortepianowej.
3) Kupiłem 9 metrów kabla RealCable Bm 400T posrebrzanego 4mm(2) ( 3,5mX2 na NS-777 oraz 2m na NS-C444) , metr bieżący kabla 55 zł oraz 12 końcówek Realcable B6020 po 15 zł czyli 495 zł + 180 zł razem 675 zł.
4) Kupiłem kabel do subwoofera za 100 zł o długości 3m.
5) Kupiłem listwę ochraniającą CyberPower SB0801PRG-B-FR za 130 zł filtr przeciwzakłóceniowy EMI/RFI oraz z zabezpieczeniem warystorowym.
6) Do aplitunera mam podłączony komputer PC kablem światłowodowym, do drugiego wejścia optycznego mam podłączony telewizor kablem światłwodowym.
Telewizor LG 50LF652V jest także podłączony kablem HDMI z amplitunerem , kablem HDMI o standarzdzie HDMI v 2.0.
Karta grafiki z komputera PC jest podłączoana kablem HDMI do telewizora, kabel HDMI wersji 2.o
Konsola Xbox jest podłączona kablem HDMI do telewizora za pomocą kabla HDMI w wersji v2.0
7) Ładne mam efekty dźwiękowe komputerowe z gier pc, z gier z konsoli, z filmów odtwarzanych z komputera,
z filmów odtwarzanych z pendrive za pomocą telewizora.Ładnie gra mi muzyka odtwarzana z pc i z amplitunera.
Jeśli ma ktoś odtwarzacz z BlueRay to niech podłączy kablem HDMI do amplitunera w wersji HDMI v2.0
9) Na razie grają mi głośniki dwa NS-777 , oraz jeden centralny NS-C444 oraz subwoofer NS-Sw700,
bo muszę kupić kabel do głośników tylnych NS-333 od minimalnego przekroju 2,5mm(2),
a muszę kupić 26m kabla na obydwa głośniki. Szukam w miarę dobrego kabla z czystej miedzi, w miarę taniego, bo dużo jest metrów długości.

10) Teraz prawdopodobnie kupię do tylnych głośników kabel Melodika BWC2250 Black & White OFC klasy 4N 2x2,5mm2. ( 11 zł/m ). lub kabel Realcable CAT250015 2,50 mm2 OFC klasy 4N ( 16 zł/m). Wersja optymalna (2*13*11zł +8*15 końcówki Realcable B6020)= 286 zł + 120 zł=406 zł + 200 zł (koszt podstawek pod tylne głośniki, ogłoszenia prywatne z internetu)=606 zł.

11) Możesz sobie kupić mocniejszy amplituner od mojego względem mocy wyjściowej np RX-A1070 to koszt amplitunera 6200 zł, a mojego RX-V683 to koszt 2400 zł.

12) Impedancja wyjściowa amplitunera musi się zgadzać z impedancją kolumn . U mnie amplituner RX-V683 może pracować z dwoma głośnikami podłogowymi w funkcji stereo o impedancji 4 (om) , ale impedancja dalszych głośników o impedancji 4 (om) nie nadaje się do pracy kina domowego 5.1 w tym amplitunerze. Dopiero zestaw głośników moich powyższych o impedancji 6 omów pasuje do pracy amplitunera RX-V683 w trybie kina domowego 5.1. Zanim podłączy się głośniki to w amplitunerze trzeba ustawić impedancję wyjściową amplitunera na głośniki. Można też wcześniej zaktualizować firmware w amplitunerze do swojego modelu ze strony europe yamaha.Tutaj trzeba tak dobrze przejrzeć instrukcje amplitunerów.

13) Na początku troszkę miałem kłopoty,żeby zamontować wtyczki Realcable B6020 na kablu RealCable Bm 400T posrebrzanego 4mm(2) na obydwie śrubki zakręcane wtyczki. Zrobiłem tak, że zakręciłem srubokretem te wtyczki tak, że końcowa była zakręcana śrubokrętem w poziomie od strony prawej prawą ręką i srubka dobrze się zakreciła prawie do końca , a pierwsza śrubka to tak do końca nie wsadzałem kabla o 1mmm, czyli dawałem luz o 1mm, a potem weszła dobrze mi zakładka na wtyczkę czy czerwona czy czarna nasadka.

Nie musiałem lutować.

15) Na przednie głośniki podłogowe Ns-777 i centralny NS-C444 trzeba użyć kabla o przekroju 4mm(2) bo to głośniczki większej mocy i tu nie żałować kasy na głośnik przednie podłogowe NS-777 oraz na jeden głośnik centralny NS-C444 bo krótka jest długość kabla na te głośniki, bo mnie razem wyniosła 9m na 4m ścianie, patrz punkt 3).

16) Mam nadzieję że trochę pomogłem.


Mariusz Bini. (bini.mariusz.zakupy@hotmail.com )

web_YJ202A0_EN_RX-V683_om_UCRABGLFH_En_B0.pdf

RX-A1070.pdf

NS-777_555_URG.pdf

NS-C444_2efsc.pdf

NS-333_URG.pdf

NS-SW700_G.pdf

NS-SW700_BUCA_en.pdf

catalogue-rc-fr.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s4home prosto wytłumaczył ;) 

W sypialni zrób prosty system , nawet jakbyś chciał 5.1 to oparte na jakimś zestawie z małymi głośnikami (jakiś jbl set czy coś takiego) z prostym ampli.

W salonie zaszalej z większymi , lepiej grającymi frontami , porządnym subwooferem i lepszym amplitunerem. Przy sporcie ten "spory" central klipscha powinien Cię mocno zadowolić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie system ns777 a gdzie no system klipscha czy inny który może być nabyty w tej cenie. To zupełnie inna liga.

A odpowiadając na twoje pytanie. 

- my u siebie w salonie mamy jedynie dwa atmosy. Prawdę mówiąc widział bym sens 4 w naprawdę olbrzymim pomieszczeniu. Tak to nie specjalnie.

- Co do systemu w sypialni. Soundbar nie jest do odsłuchu muzyki więc ja bym go odpuścił. Rozumiem jest mały i często dość wygodny w użytku i funkcjach. Jednak mini system obstawial bym o klasę jak nie dwie wyżej.

- tak do amplitunera podłączasz głośniki na drugą strefę i wychodzisz nimi na taras. Tu też ceny są bardzo różne. My często stosujemy magnaty pro bo są tanie i dość wygodne. Ale chcesz lepiej nie ma problemu. Da się. 

Jeśli jeszcze masz jakieś pytania to służę pomocą. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Pawe3-B powiem Ci tak, że zanim ja swój zestaw złożyłem to upłynęło tak 3 czy 4 miesiące.

Do salonu radzę Ci dać dwie porządne kolumny frontowe podłogowe ,Ja u siebie dałem Yamaha NS-777.

Daj jakiś głośnik centralny, Ja u siebie dałem NS-C444.

Kup jeden subwoofer do kina domowego, który praktycznie prawie będzie stał w przodzie czy lekko obok.

Subwoofer niech to będzie jeden większej mocy, aktywny.Ja dałem NS-SW700, który ma też regulację basu .

Powiem Ci, że jak ten subwoofer pięknie gra to dla mnie poezja, dzwięk " wchodzi we mnie ". ( możesz sobie ustawić na znacznie delikatniejszy bass.)

Kolega do mnie przychodzi, żeby " narkotyzować się dźwiękiem ".

Daj porządny amplituner. Ja dałem u siebie RX-V683, a teraz gdybym miał więcej pieniążków to bym kupił amplituner RX-A1070, bo ma trochę więcej mocy.

Taki zestaw powyżej frontowy ( 2xNs-777, 1x NS-C444,1xNS-SW-700), jest takim dobrym zestawem dla leniucha.

Ja teraz zamontuje swoje "kulfoniki" NS-333 po dokupieniu kabla i będę miał zestaw 5.1 w swoim pokoju.

Do sypialni daj oddzielny zestaw stereo.

W swoim pokoju nie montowałbym kina domowego 7.2 czy 9.2 , nie zawracał bym sobie głowy montowania głośników w suficie, żeby mieć Dolby Atmos.

Najlepiej jak bardzo dobrze gra kino domowe 5.1, a to swobodnie do domowej rozrywki wystarczy.

Zamiast Dolby Atmos, niech będzie dobre kino domowe 5.1 w salonie, i ładny wiszący piękny żyrandol z kryształu w salonie wraz z oświetleniem LED.

Do tego kina domowego niech będzie podłączony pecet i konsola, zanurz się w świat dźwięku z gier.

Blueray może grać z komputera lub  z oddzielnego odtwarzacz filmów Blueray podłączonych do kina domowego.

Do sypialni daj jakiś zestaw stereo.

A na tarasie to bym w ciszy posłuchał przed domem śpiew ptaków z rana o poranku czy piękny śpiew innego ptaszka , który leci w powietrzu.

Życzę powodzenia w zakupach, a jak kupisz to się pochwal co kupiłeś i jak są twoje subiektywne odczucia. w od słuchu i ogólne.

Mariusz.

Przed każdą decyzją kupna porządnego zestawu trzeba się zastanowić ( Ja się zastanawiałem 3 czy 4 miesiące ) , wiele przeczytać, żeby mieć wiedzy.Świat to nie jest jak w reklamie, to nie kupno hamburgera z baru szybkiej obsługi.

Mariusz.

.....................................

A to moje uwagi :

Jak masz ochotę na zakładanie głośników na suficie to użyj porządnych kabli miedzianych (Dolby Atmos). - Ja bym na suficie w salonie zamontował porządny żyrandol z kryształów. 

A z tymi głośnikami w suficie dałbym sobie spokój, one mi się nie widzą na suficie.

"Definitive Technology BP-8040ST (BP8040ST) Kolumny podłogowe bipolarne z wbudowanym aktywnym subwooferem" - lepiej sobie według mnie kup inne frontowe porządne kolumny podłogowe, a do tego kup sobie subwoofer o większej mocy, aktywny wraz z regulacją basu.

"Tak zwany  multi room. Finalnie jednak nikt z tego nie korzysta i nie łączy tych systemów. Nie ma takiej potrzeby." - to prawda.

"Czy użycie dwóch subwooferów robi różnicę w kinie domowym czy to tylko marketing bo też czytałem takie opinie? Paweł 3B" - wystarczy dać jeden subwoofer, ale o większej mocy, aktywny , wraz z regulacją basu.

"W salonie zaszalej z większymi , lepiej grającymi frontami , porządnym subwooferem i lepszym amplitunerem. KubaKK" - to prawda.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home sprawdzałem jak daleko mam do Was. Jak będę w pobliżu na pewno zawitam.

PabloRedBini dzięki za dość obszerną wypowiedź i opinie. Do pewny rzeczy się już przekonałem korzystając z Waszych porad. Odpowiedni wcześniej założyłem temat aby ostateczny wybór był optymalny. Nie wiedziałem, że amplituner ma aż tak duże znaczenie, że jest odczuwalna różnica w dźwięku między modelem za ok 2k a 4k. Słaby ze mnie meloman więc nie wiem czy usłyszę różnice w jakość (przeważnie oglądam sport - piłka nożna oraz filmy/seriale). Jeśli chodzi o taras to mam las z dwóch stron więc ptaki będę słyszał na co dzień, głośniki przydadzą się przy grillu:). 

Reasumując:

- sypialnia - dobry zestaw stereo (z amplitunerem jakimś?)

- salon - 5.1 - tutaj kusi mnie ten Atoms - czy któraś z osób na forum korzystała z tej opcji? Ma jakiś porównanie czy to zbędny bajer/wydatek?

- taras - 2 głośniki zewnętrzne

 

Jak szybki jest postęp technologiczny w tej dziedzinie? Czy za ok np. 6 miesięcy optymalny wybór głośników/ampli w określonym budżecie będzie zupełnie inny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawe3-B napisał:

- salon - 5.1 - tutaj kusi mnie ten Atoms - czy któraś z osób na forum korzystała z tej opcji? Ma jakiś porównanie czy to zbędny bajer/wydatek?

nie no jeśli masz film w Atmosie, albo będziesz miał amplituner z nowym udawanym dekoderem Atmosa to różnica jest. Pytanie tylko czy 2 czy 4 :)

16 godzin temu, Pawe3-B napisał:

Jak szybki jest postęp technologiczny w tej dziedzinie? Czy za ok np. 6 miesięcy optymalny wybór głośników/ampli w określonym budżecie będzie zupełnie inny?

Kolumny nie zmieniają się tak szybko. Mimo że producent powie iż zmienił 500 rzeczy :P

W Amplitunerze za pół roku dojdzie Ci 8K. nowy dekoder Dolby Virtual X, chyba tyle. Na razie nie wiem o innych nowościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Po analizie i poczytaniu forum będę chciał zobaczyć jak grają następujące zestawy:

I

Klipsch Reference Premiere RP-450C (RP 450C) Kolumna

Klipsch Reference Premiere RP-260F (RP 260F) Kolumny

Klipsch Reference Premiere RP-250S (RP 250S) Kolumna

Klipsch Reference R-112SW (R 112SW) Subwoofer

II

Definitive Technology CS-9040 (CS9040) Kolumna centralna z membraną pasywną - 1 szt.

Definitive Technology BP-8040ST (BP8040ST) Kolumny podłogowe bipolarne z wbudowanym aktywnym subwooferem - 2szt.

Definitive Technology Studio Monitor 55 SM55 Kolumny stereo (surround) - 2 szt

Definitive Technology SuperCube 2000 Subwoofer aktywny z 3 membranami - 1szt.

Ampli

Onkyo TX-NR676E (NR 676) Amplituner kina domowego 7.2 z Dolby Atmos i DTS:X

Marantz SR5011 (SR 5012) Amplituner kina domowego 7.2 wyposażony w Bluetooth, WiFi, DTS:X, Dolby Atmos, Bluetooth

Onkyo TX-RZ820 (RZ-820) Amplituner kina domowego 7.2 z DTS:X, Dolby Atmos, HDR10

 

Jakieś uwagi? Czy coś jeszcze powinienem przetestować w podobnej klasie cenowej? Dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...