Skocz do zawartości

maly gabarytowo subwoofer z POTEZNYM basem


tomw

Recommended Posts

Witam,

jako ze zmienilem pokoj przeznaczony na kino domowe na sporo mniejszy i niestety nie mam fizycznie miejsca na obecne subwoofery ktore uzywam, ale bedac przez nie rozpieszczony wspanialym uderzeniem w filmach szukam suba z naprawde poteznym i nisko schodzacym basemi ale i w miare niewielkimi gabarytami. Bylem u dealera firmy Paradigm i umowilem sie na wypozyczenie Paradigm Seismic 110 ale chetnie uslyszal bym jakies porady i opinie o innych podobnych konstrukcjach aby nie spedzic tygodnia jezdzac po sklepach a mniej wiecej wiedziec co wypozyczyc i posluchac.

Moj obecny system sklada sie z:

- dedykowanego pokoju 16m2 (wiem ze nie jest za wielki, ale jestem maniakiem poteznego basu w filmach i chce cos na prawde mocnego)
- amplituner: Arcam AVR500
- przod: Magnepan 1,6QR
- bez centralnego, niestety nie bylem w stanie nic dopasowac do Magnepanow bo za kazdym razem gralo lepiej z wylaczonym centralnym niz wlaczonym
- tyl: JM Lab Chorus SD700
- sub: 2 x Onkyo THX (modelu nie pamietam, 30cm, 230W - bardzo bylem pozytywnie zaskoczony tym jak ladnie sie sprawuja w KD)
- sub: Jamo D600 SUB (38cm, 400W)

Calosc gra wspaniale, w obecnym pomieszczeniu suby sie dusza (ustawione wszystkie na polowe mocy i -8 w amplitunerze) ale bas jest niesamowity i schodzi bardzo nisko i tego wlasnie nie chcial bym stracic, ale niestety te zabieraja o wiele za duzo miejsca. Sam Jamo jest ogromny, natomiast Onkyo maja swietny plytszy bas ale nie schodza nisko bardzo, wiec niestety wszystko z tego co mam odpada. Szukam jednego mniejszego ktory bedzie schodzil nisko i mial potezne uderzenie. Budzet to okolo 6000-7000zl (moze byc uzywany).

Z gory pieknie dziekuje za podpowiedzi i rady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy jeden mały zastąpi ci 3 duże :)

Cała zabawa jest w tym że subwoofer musi być duży. To fizyka.

Małe masz rel, velodyne, sumiko. Ale moim zdaniem nie oczekuj dźwięku jaki masz teraz. 

Piotrek

Moze nie dokonca sie dobrze wyrazilem piszac "maly" :-) Maly z mojej perspektywy patrzac na to ile teraz zajmuja miejsca te co mam to zapewne dla wiekszosci bedzie "standardowy", czyli skrzynia z glosnikiem powiedzmy 25cm :-) Chodzi mi po prostu o taki sub ktuy z takich standardowych wymiarow bedzie mogl wydusic maksimum efektu :-) Te Onkyo to nie jest wyzsza polka subow, JAMO mimo ze potezny tez nie wiec wierze ze jakis sub z wyzszej polki w 16m2 da mi ten sam efekt, tym bardziej ze to co mam teraz gra dosc znacznie sciszone :-)

Moze pokaze jak moja perspektywa wyglada, bedzie latwiej - TV nad subami to 42" z duza ramka, wiec calkiem spore :-)

 

IMAG0301.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...