Skocz do zawartości

Pierwszy gramofon


Recommended Posts

Po wielu namysłach postanowiłem chyba zdecydować się na tego Akai. Biorąc pod uwagę cała moją sytuację to chyba będzie dla mnie najlepsza opcja na dzień dzisiejszy. Zanim przyjdzie do mnie preamp gramofonowy to będzie też czas na zakup odpowiedniej wkładki. Mam nadzieję że w tym też pomożecie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Świetnie! W takim razie gratuluję zakupu :)

Z wkładką do Akai też oczywiście pomożemy.  Pomyśl ile będziesz chciał na nią przeznaczyć i znajdziemy coś pasującego. W Twoim gramofonie zamontowane jest ramię on średniej masie efektywnej, więc pasować do niego będzie większość wkładek MM. Będzie w czym wybierać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji przeszperałem portale aukcyjne i znalazłem jeszcze coś takiego :

http://allegro.pl/gramofon-universum-f2001-direct-drive-micro-seiki-i7196566118.html

lub

http://allegro.pl/micro-seiki-mr-122-piekny-gramofon-belt-drive-kup-i7205259304.html

Jak one się maja do tego Akai? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR-122 bym sobie nie zwracał głowy. To prawie najniższy model Micro Seiki. 

Natomiast Universum to praktycznie to samo co Micro Seiki DQ44, czyli już całkiem nieźle. Ciężko powiedzieć co byłoby lepsze - Universum czy Akai...  Myślę, że tu walka jest dosyć wyrównana, z lekką przewagą F2001.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że nie kupiłem :(

Napisałem do właściciela, że jestem zdecydowany, dostałem odpowiedź, że ok i na drugi dzień wysyła, a po kilku godzinach okazało się, że ktoś 2 godziny wcześniej kupił go na All... i zapłacił już kasę :(

Biednemu to zawsze wiatr w oczy :(

No cóż, poszukiwania od nowa. 

https://m.olx.pl/oferta/gramofon-akai-ap-d30-unikat-CID99-IDdlstw.html

https://m.olx.pl/oferta/metz-micro-seiki-technics-gramofon-CID751-IDopuGq.html

Coś takiego znalazłem. Możecie coś o nich powiedzieć? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też podejrzewałem ;) Miałem taką samą sytuację jak kupowałem swój pierwszy pre oraz końcówkę mocy. Jak pojawiło się coś ciekawego i o tym napisałem lub Wy napisaliście to zaraz sprzęt był sprzedany. 

Zna jeszcze taki gramofon:

http://allegro.pl/gramofon-dual-1019-klasyk-jak-nowy-saba-i7218915075.html#thumb/10

Mam jeszcze na oku Saba Psp248 - taki jak polecał Audio Autonomy tylko że za 800zl z wkładka EXCEL ES 70S. Stan wygląda na bardzo dobry. Nie zamieszczam linku bo wiadomo jak to się kończy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual 1019 to kawał solidnego gramofonu. Sam na jego podstawie buduję całkiem nowy gramofon.

Ważne jednak jest żeby sprzęt był w pełni sprawny, ma on już swoje lata i do tego dosyć złożoną mechanikę.

Swoją drogą ciekawe gdzie można obejrzeć ten gramofon. Sprzedający podał lokalizację dosyć ogólnikowo - Dolnośląskie. Jeżeli byłby we Wroclawiu lub Legnicy, to mógłbym go obejrzeć dla Ciebie @DamianRyn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa wygląda następująco :

Pan od gramofonu Duala jest z Bielawy. Często bywa też we Wrocławiu więc mówił, że jak najbardziej można go obejrzeć zarówno w jednym jak i drugim miejscu. Zapewniał, że nie boi się oględzin gdyż gramofon jest w stanie wręcz idealnym. 

Audio Autonomy jeżeli będziesz w stanie go obejrzeć dla mnie to będę dozgonnie wdzięczny i dłużny jakąś dobrą kolorowa flachę ;) Jeżeli nie dasz rady to i tak będę prosił Cię o kontakt z tym Panem w celu telefonicznych oględzin i zadania mu kilku podstawowych fachowych pytań po których będzie można stwierdzić czy interesować się tym sprzętem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłaby opcja obejrzenia go we Wrocławiu, to chętnie go zobaczę. Zadzwonię jutro do tego sprzedawcy i spytam się go o to kiedy będzie we Wrocławiu. 

Patrz co jeszcze znalazłem: https://m.olx.pl/oferta/dual-1019-shure-m44mg-gramofon-vinyl-vintage-radio-museum-100-sprawny-CID99-IDo3O9g.html

Ta sama wkładka, wizualnie też świetnie się prezentuje, a cena... Jest pole do negocjacji z Panem z Bielawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Ty to masz dar do wyszukiwania perełek :)

Szczerze powiem, że nie pytałem się o cenę. Nawet jeśli jest do negocjacji to przypuszczam, że na pewno nie o 300zl.

Ten na filmiku prezentuje się bardzo ciekawie i wychodzi na to że sprawny technicznie. Jutro zadzwonię do właściciela i popytam co i jak. 

Może nie warto czekać, tylko brać skoro to dobra maszyna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Muszę ogłosić wszystkim, że jestem w posiadaniu gramofonu Duala 1019 w obudowie Saba z linku powyżej :)

Gramofon okazał się w stanie idealnym, wręcz sklepowym :) 

Jest już po wymianie igły i przewodu na przewód rca w firmie Audio Autonomy szanownego kolegi Grześka z forum :)

Wielkie ukłony dla kolegi za to, że zupełnie bezinteresownie pojechał na spotkanie z właścicielem gramofonu żeby go dla mnie obejrzeć i odebrać. Przy okazji kolega od razu sprawdził gramofon i dokonał ww zmian. Wielkie, ale to wielkie podziękowania dla Audio Autonomy za pomoc i załatwienie całej sprawy dla mnie :) Dobrze, że na świcie istnieją jeszcze tacy ludzie jak Grzesiek, którzy są w stanie pomagać innym :) Nie wiem jak będę mógł się odwdzięczyć, ale myślę, że prędzej czy później trafię do Wrocławia i wtedy wpadnę niezapowiedzianie z jakimś dobrym trunkiem :)

Teraz tylko oczekiwanie na preamp gramofonowy z WBA i zaczynam przygodę z gramofonem :)

Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc :)

Pozdrawiam

Będę na bieżąco opisywał wrażenia z odsłuchów :)

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianRyn, cieszę się, że gramofon bezpiecznie do Ciebie dotarł :)

Dual był w stanie idealnym, tak jak sam to określiłeś - w stanie sklepowym. Aż ciężko uwierzyć, że ma na karku ponad pół wieku, a nie ma na nim nawet najmniejszej ryski. Świetny zakup!

Czekamy na dalsze relacje z Twojego wkraczania w świat analogu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...