Skocz do zawartości

Podstawki do HK 3490 + HD 980


najek

Recommended Posts

Witam,

Posiadam zestaw stereo Harman HK 3490 + HD 980 + Taga Harmony Tav 806.

Harman HK 3490 + HD 980 nadal jest i zostaje. Rezygnuje z Taga Harmony Tav 806. Powody są dwa.

Pierwszy zmiana mieszkania inny pokój - Można przyjąć 2,7 ściana na której staną w takim odstępie monitory. W drugą stronę 3,6 m odległość siedziska (głowy) od monitorów ok 3 m.

Drugi powód to brak zadowolenia z Tagi - to nie to.

Zastanawiam się jak do zestawu Harmana spiszą się CANTON 420 GLE

Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to różnorodna jest i Metallica jest hip hop jest pop ale głównie zależało by mi żeby przy rocku i metalu akceptowalnie brzmiało. Muzyki nie słucham głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, najek napisał:

Zastanawiam się jak do zestawu Harmana spiszą się CANTON 420 GLE

Za te 2 kolumny wyjdzie 1200zł w promocji... Masz możliwość wypożyczenia tych kolumn i sprawdzenie u Ciebie jak zagrają z HK?
Czy powierzchnia aktualnego pomieszczenia to 3.6 x 2.7 = 9,72m^2
A zastanawiałeś się też nad używanymi kolumnami podstawkowymi w tej cenie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Oczywiście możesz odsłuchać kolumny Canton, jednak moim zdaniem nie jest to najlepsze połączenie z HK. To kolumny o raczej suchym, analitycznym, twardym brzmieniu.

Moim zdaniem lepszą opcją będzie np. JBL Studio 230. To efektowne, koncertowe granie, kolumny które bardzo dobrze współpracują z elektroniką HK i Twoim repertuarze muzycznym powinny sprawdzić się bardzo dobrze. Drugą opcją jest Polk Audio TSx 220B. To moc, dynamika, szybkość. Na koniec najnowszy monitor Melodika BL25.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - Nie jest to cały wymiar pokoju ale część w której będzie używane audio. Wrzucam pokój.

Żółty kolor to część odsłuchowa M1 M2 to miejsca ustawienia kolumn. Tak się zastanawiam że BR z tyłu raczej odpada? Czy nie koniecznie? Używane też są rozważane jeśli udałoby się coś znaleźć z pewnych rąk. Cena w promocji za te Cantony jaką mi zaproponowano to 1000 za parę.

Q 21 - Trochę przeholujemy z budżetem przy Twoich propozycjach.

Audio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Z tańszych zdecydowanie warto iść w świetnie grające melodika bl25.

Jeśli cenisz sobie dokładność i możesz pozwolić na nieco większy wydatek to zdecydowanie magnat quantum 753.

Piotrek

Ok melodika bl25 jest dosyć interesująca chociaż przekracza budżet.

1. Czy dopłacenie za nią w stosunku do np Monitor Audio MR2 jest warte tych pieniędzy?

2. Co z Bass-reflex`em - jeżeli jest z tyłu to jak odległość od ściany jest optymalna a jaka minimalna?

13 godzin temu, Q21 napisał:

A może warto spojrzeć na Monitor Audio MR2. To bardzo dobry, uniwersalny monitor, który także bardzo dobrze sprawdzi się w Twoim salonie. Bass-reflex jest z przodu, tak więc nie będzie problemu z ustawieniem.

Rozumiem, że Monitor Audio lubią cię z Harmanem.

 

Dopiszę może czego mi brakowało w Taga Harmony 806. Miałem wrażenie, że przy odsłuchu np płyt zespołu Metallica panował chaos. Odczucie, że instrumenty zlewały się. Jeżeli słuchałem czegoś innego, np RHCP było lepiej, a przy wykonawcach jak Leonard Cohen wręcz podobało się ale to całkiem skrajnie inne gatunki, więc nie wiem jak się do tego odnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie Melodika BL25 i Monitor Audio MR2 to podobna klasa kolumn, Melodika jest bardziej zestrojona rockowo, eksponując skraje pasma. Monitor Audio natomiast to trochę równiejsze, bardziej plastyczne, dociążone granie. 

Na pewno będzie duża różnica na korzyść nowych kolumn w stosunku do Taga, które przy dużej ilości instrumentów po prostu gubiły się i wprowadzały w dźwięku chaos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Q21 napisał:

Obiektywnie Melodika BL25 i Monitor Audio MR2 to podobna klasa kolumn, Melodika jest bardziej zestrojona rockowo, eksponując skraje pasma. Monitor Audio natomiast to trochę równiejsze, bardziej plastyczne, dociążone granie. 

Na pewno będzie duża różnica na korzyść nowych kolumn w stosunku do Taga, które przy dużej ilości instrumentów po prostu gubiły się i wprowadzały w dźwięku chaos.

OK. Różnica w brzmieniu rozumiem. Piszesz że podobna klasa kolumn a cenowo jedne do drugich przepaść Melodika 100% drożej wychodzi nie przeszkadza mi to jeżeli będzie warto ale z czego to wynika. I co z tym Bass-reflex`em. Mam na to zwracać uwagę czy nie?

 

 

Edytowano przez najek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moitor Audio serii MR to seria wychodząca, to jest powód obniżenia ceny. Co do bass-reflex to jeśli kolumna stoi bardzo blisko ściany, lepszą opcją jest bass-reflex z przodu, jeśli odstawimy ją chociaż 10cm, możemy spokojnie wybrać model z tylnym bass-reflex.

Pylon Audio Topaz Monitor to brzmienie lekkie, swobodne, analityczne ze znacznie mniejszą ilością basu. Kwestia indywidualnych preferencji, chociaż osobiście wolałbym monitory serii Opal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie wiem jak temat ugryźć. Pomagacie będąc w branży a odsłuch bedzie w Gdyni oni maja całkiem inny asortyment. Nie wiem czy wypada pytać o sprzęt innych punktów. No nic pójdę na odsłuchy i jak cos wejdzie mi w ucho zapytam. Polecają też

http://sklep.kezard.com.pl/polk-audio-rti-a3-rtia3-szt-autoryzowany-salon-audio-gdynia-orlowo.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Focal Chorus 706 ?

Odsłuchałem:

Canton 420

gdybym nic innego nie słuchał i kupił w ciemno z marketu to bym z nimi żył. Wypadku lepiej niż Pylon bylo w nich wiecej energii fura była bardziej wyraźna ale nie do przesady bo była plaska zaraz zniosła wokal wycofany.

Pylon Topaz Audio Monitor

one nie zaoferowała dla mnie nic oprócz fajnie zbudowanej sceny przy gitarach w balladach rock'owych góra wycofana wokal bezpłciowy niskie tony też mało obszerne bez zejścia w dolne granice

Kef q 350

Totalne zaskoczenie całkiem inna konstrukcja potężny energiczny głęboko wchodzący dół. Ciepłe brzmienie. Niestety reszta była wycofana lub nie tyle wycofana co zdominowana czy zadłużoną może zmiana kabli i wygrzanie jej spowodowało by lepsza kontrole niskich tonów. Bardzo mnie zaciekawiła dla osób które pragną nisko schodzących kolumn godna rozważenia propozycja przy muzyce klubowej hip hopie to może być strzał w dziesiątkę. Gdybym składał drugi zestaw wypróbowałam je.

Indiana Line Nota 260x

naprawdę udana konstrukcja. Dosyć zbalansowana nic nie wychodzi przed szereg bardzo ładnie oddaje wokal i szczegóły nagrania.

Polk Audio Rti A3

Bardzo analityczne kulumny ostra góra brak dołu środek czytelny aczkolwiek nie wróciłem do nich bo to nie był mój klimat nie potrafiłem ich ugryźć

Focal Chorus 706

zagrały bardzo podobnie do Indiana Line ale bardziej szczegółowo wokal miał większą głębię słychać było zmianę akordu przez gitarzyste. Największą wartość dodaną stanowiła natomiast długość brzmienia dźwięku. Po prostu gdy w Indiana Line dźwięk sie kończył tu jeszcze ułamek sekundy trwał.

 

Odsłuch był na

Dnia 02/04/2018 o 12:29, najek napisał:

HK 3490 + HD 980

Metallica

Michael Jackson

Rebel Babel

Włodek Pawlik i Filharmonia Kaliska

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...