Skocz do zawartości

Zestaw do salonu z aneksem kuchennym


Terrorr

Recommended Posts

Witam, 

poszukuję zestawu audio aby zastąpić stare, wysłużone z czasów studiów komputerowe 2+1 :) Układ mieszkania jak w załączniku. 

Trochę poczytałem tu u Was na forum i zastanawiam się nad Yamahą RX-V483 + kolumny TAGA 606. Komplet raczej do odsłuchu audio + czasem jakieś filmy.

Pytanie czy to będzie dobry wybór do tego pokoju czy może przerost treści nad formą ? Czy tylne kolumny tak blisko sofy zdadzą egzamin czy może zastoować tylko przednie kolumny + centralną ?

Liczę na jakieś wskazówki z Waszej strony, dzięki z góry za pomoc !

Untitled.png

Edytowano przez Terrorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Tak naprawdę to musisz najpierw zastanowić się nad tym, czy chcesz zbudować system kina domowego, czy stereo. W podobnym budżecie zestaw stereofoniczny zaoferuje znacznie wyższą jakość dżwieku niż system wielokanałowy, tak więc jeśli przede wszystkim będziesz słuchał muzyki a filmy są tylko dodatkiem, zastanowiłbym się nad rozwiązaniem dwukanałowym. Zresztą jeśli sofa jest dosunięta do ściany, bardzo trudno będzie prawidłowo zainstalować kolumny efektowe. 

W przypadku decyzji na kino domowe zestaw zbudowałbym na wspomnianym przeć Ciebie amplitunerze Yamaha RX-V483 i Jamo S 807 HCS. To nowoczesny i dobry brzmieniowo, uniwersalny system, który powinien Cię w pełni usatysfakcjoniwać. Myśle, że brzmieniowo będzie to znacznie lepsze rozwiązanie niż Taga. W przypadku natomiast sytemu stereofonicznego Twoją uwagę zwróciłbym na amplituner sieciowy Yamaha R-N402D z kolumnami Monitor Audio MR6, ewentualnie trochę droższy system Pioneer SX-N30AE z kolumnami Dynavoice DF-5. To konfiguracje w pełni wyposażone w funkcjonalność sieciową, oferujące naprawdę wysokiej klasy dźwięk.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem co napisałeś i chyba jednak wybiorę kino z uwagi na:

- melomanem aż takim nie jestem, 10 lat bądź co bądź byłem zadowolony z 15 letniego 2+1 creativa :) kilka lat temu miałem przez dwa tygodnie 2+1 kolegi (jaki przywiózł na moje poprawiny), zrobił ten komplet sam od podstaw plus jakiś wzmacniacz pamiętający stare czasy, pamiętam że dźwięk był przecudny - teraz mi się przypomniało, fundusze są także trzeba coś zmienić :)

- za kilka lat pewnie zmienię mieszkanie na domek, tam będzie lepsze pole do popisu dla kolumn efektowych. Wybierając amplituner 2.0 lub 2.1 zamykam sobie chyba delikatnie tą drogę, jak się domyślam do kompletu Jamo można później dobrać jakiś subwoofer dla podbicia basu. Nie jestem typem zmieniającym sprzęt lub idącym z duchem technologii, z reguły jak coś się skończy/nie działa idzie na wymianę

P.S. Jak podejść do montażu kolumn efektowych w przypadku sofy umieszczonej przy ścianie ? Umieszczać je na ścianie powyżej wysokości głowy czy mogą być np. we wnęce podłokietnika i oparcia (podłokietniki mam akurat szerokie na 20cm, oparcie zaczyna się na 30cm od ściany, także zmieściłyby się całe) ?

P.S.2 Salon niestety macie daleko od trójmiasta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To standardowy wybór na start. Taki amplituner 483 i kolumny taga 606v3 zapewnia ci znacznie lepszy odbiór audio niż miałeś do tej pory. I do tego ogladnieciu sobie w przyzwoitej jakości film. Sprzęt jest nadwyraz dobrze wyposażony względem ceny tym bardziej to podnosi jego wartość.

Uważam że warto.

Mogę ci wypożyczyć takowy sprzęt do domu i sobie sprawdzisz.

Piotrek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze natury technicznej - "jak to podłączyć". Mam:

- TV (2 HDMI, brak złącza optycznego dla dźwięku)

- dekoder UPC Horizon Go (1 HDMI, złącze dźwiękowe - optyczne S/PDIF)

- przyszły amplituner RX-V483

Czy jak podłącze dwoma hablami TV<->HDMI<->YAMAHA oraz UPC<->HDMI<->YAMAHA to załatwi wszystko ? Czy będę mógł oglądać TV bez wałczania amplitunera ? W instrukcjach widzę że oprócz podłączenia kablem HDMI proponują aby jeszcze podłączyć przewód optyczny dla dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...